Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Dermentor sub 29.6.2019 23:44

Meni došao jučer i mogu slobodno reći da je mobitel preheben. Definitivno ima onaj premium feel, ekran i kamera fenomenalni, jako brz i fluidan. Za sad ni jedne zamjerke nemam. Naručio preko honorbuya, mobitel, silikonski maskicu, jedan hard case, tri kaljena stakla i Xiaomi air dot slušalice (moram reći da su fakat fenomenalne za razgovore a i muziku) sa poštarinom 2900kn. Krađa 😂😉

thebatman ned 30.6.2019 00:07
Dermentor kaže...

Meni došao jučer i mogu slobodno reći da je mobitel preheben. Definitivno ima onaj premium feel, ekran i kamera fenomenalni, jako brz i fluidan. Za sad ni jedne zamjerke nemam. Naručio preko honorbuya, mobitel, silikonski maskicu, jedan hard case, tri kaljena stakla i Xiaomi air dot slušalice (moram reći da su fakat fenomenalne za razgovore a i muziku) sa poštarinom 2900kn. Krađa 😂😉

 Moj stize u pon ili utorak, imam kuci kljeno od mi mix 3, nadam se da odgovara.

thebatman pon 1.7.2019 08:25

Uglavnom

 

u temi o kamerama sam napisao što mislim o kamerema, ukratko ok za društvene mreže, ništa više.

 

A sad evo random misli iz glave bez ikakvog reda:

 

- izvrstan ekran, amoled, kontrast, divota

- identican osjecaj u ruci kao mi mix 3, ali ipak je malo lakši što je pohvalno

- kaljeno od mi mix 3 mu odgovara

- popup kamera izaziva wow efekt kod svakog

- napokon xioami telefon sa amoled + always on + ogromna baterija

- svjetlina na 75%, 4g, bt, gps, wifi, aod - sve uključeno, sot nema boga ispod 6h da bude - divota jedna.

- probao unlockat bl, treba cekat 7 dana, izdržljivo

- otisak prsta BOLJI nego na mi9 obični

- zvučnik sasvim dobar

- maska koja dolazi s njim je plastična i nervira me, poslužit će za prvu ruku

- dark mode dostupan i lijep

 

Ako vas zanima nešto, pitajte.

 

speedy56 sub 6.7.2019 12:47
thebatman kaže...

 

Ako vas zanima nešto, pitajte.

 

 Izlazni zvuk na 3.5mm?

Na Redmi Note 5 mi je tvornički bio jako loš, uspio sam ga dovesti u red s Viperom.

Ovaj bi s obzirom na 24bit audio već i tvornički trebao biti dobar.

1.Lovac sub 6.7.2019 23:08

Mi store u Areni (Zagreb) imaju Mi 9T 6/128 verziju za 2999 kn. Čisto ako koga zanima. 
Ovaj drugi Mi store dućan nema još, al će navodno dobit kroz koji tjedan. 

 

Nervira me šta nemaju kaljena stakla za te mobitele nigdje za kupit -.-'

Ako tko zna gdje se to može naručit, nek napiše. 


PS zagolicali ste mi maštu s tom Pro verzijom iako sumnjam da će doć na EU tržište. 

XXX-Man ned 7.7.2019 03:25
fler kaže... 

 

Usputno pitanje, koja bi onda bila razlika (osim imena)

između 9T Pro i K20 Pro Global (trenutno dostupan na Honorbuy)?

 Prvenstveno u podržanim frekvencijama. Nema B20 koji se dosta koristi kod nas.

 

Ne postoji K20 Pro global, nego "global rom" što znači samo da su flashali rom koji ima i druge jezike osim kineskog i engleskog. To ti lijepo i piše u samom opisu kod njih.

Tkozna ned 7.7.2019 11:18
thebatman kaže...

Uglavnom

 

u temi o kamerama sam napisao što mislim o kamerema, ukratko ok za društvene mreže, ništa više.

 

 

To u principu znaci da bi stari flagship (primjerice galaxy S7) lako mogao imat bolju kameru nego 9T?

 

Posto imam S7, vec sad razbijen cijeli, preko 2 godine, doslo je vrijeme za nekaj novo. 9T mi je upako u oko, ali me malo smeta nedostatak OIS-a jer stvarno volim radit dobre fotke s mobom.

thebatman ned 7.7.2019 14:01
Tkozna kaže...
thebatman kaže...

Uglavnom

 

u temi o kamerama sam napisao što mislim o kamerema, ukratko ok za društvene mreže, ništa više.

9t  

 

To u principu znaci da bi stari flagship (primjerice galaxy S7) lako mogao imat bolju kameru nego 9T?

 

Posto imam S7, vec sad razbijen cijeli, preko 2 godine, doslo je vrijeme za nekaj novo. 9T mi je upako u oko, ali me malo smeta nedostatak OIS-a jer stvarno volim radit dobre fotke s mobom.

 Imam jedan s7edge kuci, pa ti mogu upsoredit. 

 

Ukratko, ne, s7 nema bolju kameru od mi 9t.

Razina detalja je dosta slična, ništa čudno, isti senzor prati s7/s8/s9/s10 liniju, to je kvalitetan senzor, ali:

- mi9t ima dodatne kamere koje dopuštaju više slobode

- mi9t ima night mode

- mi9t ima bolji dinamicki raspon

- mi9t ima bolji portred mode

- mi9t ima bolji pro mode

- MI9T PODRŽAVA GCAM

Ovo zadnje ne mogu dovoljno naglasit koliko je bitno!