Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

CyberDemonVZ sub 10.8.2019 19:46
gnomisa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Koji je best buy Quick charger 4+? (mislim da je to verzija koju podržavaju)

 Gledao na alliexpressu kao original xiaomi 27w a ekipa koja je uzela javlja da radi po speckama ali da se vidi po izradi i stickerima da nije original...60kn...

Skoro pa bi uzeo u mi storeu kod nas ako imaju...

 Daj javi što si pronašao! :D

gnomisa sub 10.8.2019 20:22
CyberDemonVZ kaže...
gnomisa kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Koji je best buy Quick charger 4+? (mislim da je to verzija koju podržavaju)

 Gledao na alliexpressu kao original xiaomi 27w a ekipa koja je uzela javlja da radi po speckama ali da se vidi po izradi i stickerima da nije original...60kn...

Skoro pa bi uzeo u mi storeu kod nas ako imaju...

 Daj javi što si pronašao! :D

 Ovdje je valjda original. Vodilja za detekciju mi je bila ovaj video.

https://www.youtube.com/watch?v=xx-P6BxZzkU

 

Jedino me buni što na gornjem linku lik nudi i samo charger dok u opisu ovog videa imamo ovaj info:

You can buy it from Aliexpress. Buy 27w + with wireless bundling in one box. Search the shop which can provide that, look at the feedbacks. A standalone like i bought is very rare.

Još jedan link.

Ništa ne garantiram.

Ovi u mi shopu se ne javljaju na tel cijeli dan a htio pitat jel imaju.

zabranjeniples sub 10.8.2019 20:34
thebatman kaže...

Uzeo sam opet mi9t... kontam za ovu lovu da mu dam još jednu šansu... Pa da vidimo.

I kakav je onda konačan dojam u usporedbi s ostalima koje si koristio ?

Ne pričam o kameriama, nego opčenito dojam korištenja i sl. 

thebatman sub 10.8.2019 20:44
zabranjeniples kaže...
thebatman kaže...

Uzeo sam opet mi9t... kontam za ovu lovu da mu dam još jednu šansu... Pa da vidimo.

I kakav je onda konačan dojam u usporedbi s ostalima koje si koristio ?

Ne pričam o kameriama, nego opčenito dojam korištenja i sl. 

 slušaj, mene je mi8 razmazio po form factoru, dakle nema mobitela koji leži u ruci bolje od mi8, sad mi je ovaj malo downgrade po tome pojmu, ali odmah ti mogu rec da je baterija bar 20% bolja pa eto.

Više dojmova za dan dva kad ga malo dublje prodrmam.

zabranjeniples sub 10.8.2019 21:01
thebatman kaže...

 slušaj, mene je mi8 razmazio po form factoru, dakle nema mobitela koji leži u ruci bolje od mi8, sad mi je ovaj malo downgrade po tome pojmu, ali odmah ti mogu rec da je baterija bar 20% bolja pa eto.

Više dojmova za dan dva kad ga malo dublje prodrmam.

Kako se ponaša SD730, dal sve šljaka uredno ?

gnomisa sub 10.8.2019 21:46
zabranjeniples kaže...
thebatman kaže...

 slušaj, mene je mi8 razmazio po form factoru, dakle nema mobitela koji leži u ruci bolje od mi8, sad mi je ovaj malo downgrade po tome pojmu, ali odmah ti mogu rec da je baterija bar 20% bolja pa eto.

Više dojmova za dan dva kad ga malo dublje prodrmam.

Kako se ponaša SD730, dal sve šljaka uredno ?

 Imaš hrpu recenzija što naših što stranih i dojmovi su odlični odn. sve radi kako treba, zašto i ne bi nije to slab proc. Za te pare nema bolji mob (akcija SD i Links - 2200kn).

jurica_m ned 11.8.2019 13:52

Snapdragon 730 je procesor za visi srednji rang. Taj ce procesor zadovoljiti i najzahtjevnije korisnike. Tako da je ovaj procesor zvijer za nezahtjevne korisnike, ali je i odlican za one koji su kakti zahtjevni.

mzopg ned 11.8.2019 19:08

Najavljen je novi Mi 9 5G, navodno će imati veću bateriju, 855+ proc, OIS, QHD display.

Nisam pronašao da li kapljica ostaje ili ide na full screen kao na mi 9T.

 

Ovo će biti dobar stroj, nepoznanica ostaje samo cijena.

 

Pogledao sam i usporedni test video zapisa na K20 i K20 Pro i na Pro verziji je video daleko bolji, razlika je velika.

gnomisa ned 11.8.2019 19:43
mzopg kaže...

Najavljen je novi Mi 9 5G, navodno će imati veću bateriju, 855+ proc, OIS, QHD display.

Nisam pronašao da li kapljica ostaje ili ide na full screen kao na mi 9T.

 

Ovo će biti dobar stroj, nepoznanica ostaje samo cijena.

 

Pogledao sam i usporedni test video zapisa na K20 i K20 Pro i na Pro verziji je video daleko bolji, razlika je velika.

Već je bilo o njemu na forumu.  Taj mob još nije ni izašao. Zvat će se Mi9s. Njegova kamera će imati i OIS ali eto imao ga je i Mi8 pa nema bolji video od Mi9. Kvalitetu fotke određuje i veličina senzora, koji je senzor, veličina pixela, otvor blende i kakav je camera softver. EIS ako je implementiran dobro može čuda raditi. Iako bi u teoriji OIS trebao biti bolji. Mi9t pro (Redmi K20 pro za CN tržište) ima kameru praktički istu kao i Mi9 i koštat će više nego je cijena trenutno od Mi9 kojem je pala cijena. Dakle ima i jači i potpuno drukčiji senzor kamere nego znatno jeftiniji Mi9t. Procjenjujem da će Mi9t pro biti između 3500 i 3900 kn. Mi9s bi mogao biti dosta skuplji obzirom da 5G dosta poskupljuje uređaj.

Wox pon 12.8.2019 19:53
thebatman kaže...

Gcam na ultrawide kameri stvarno napravi cudo razlike.

 Zar je toliko loša kamera na Mi 9t pa se na novi novcati mora staviti taj gcam. Kakva je u usporedbi sa kamerom od Redmi note 5  AI koji ja imam. Na youtube-u ne mogu naći usporedilicu kamera  od  MI 9T vs RN5AI , a ni od K20 vs RN5AI.  Koristim Open cameru . Snima bolje slike i video nego stock.

domac5 pon 12.8.2019 20:00
Wox kaže...
thebatman kaže...

Gcam na ultrawide kameri stvarno napravi cudo razlike.

 Zar je toliko loša kamera na Mi 9t pa se na novi novcati mora staviti taj gcam. Kakva je u usporedbi sa kamerom od Redmi note 5  AI koji ja imam. Na youtube-u ne mogu naći usporedilicu kamera  od  MI 9T vs RN5AI , a ni od K20 vs RN5AI.  Koristim Open cameru . Snima bolje slike i video nego stock.

 kamera je takva na svakom xiaomiju a ne samo na mi 9t.. jedino gcam izvuce maksimum..

Ivan(4) pon 12.8.2019 21:29

Ljudi stavljaju Gcam i na Galaxyje, niko nema algoritme koji daju ekspoziciju, detalje i čistoću pri slabom svetlu kao Google.  Inače, po danu možda i preferiram nativnu aplikaciju (na Mi 5s, još se nisam oprostio od parica i uzeo 9T).

Gam3r pon 12.8.2019 21:58
Wox kaže...
Gam3r kaže...

ma na svim novijim modelima je skini apk i peri deri 

 Želiš reći da je na svim novijim modelima omogučen camera2api Level3  pa se ne mora otključati bootloader ?

 

da.

Gam3r uto 13.8.2019 08:02
tomislav10 kaže...
Za mene kao tutmaka, jel skinem aplikaciju "gcam tool", pokrenem ju i fotkam s "normalnom" kamerom ili ?

 

skineš .apk instaliraš i pokreneš novu kamera aplikaciju. Razliku najviše vidiš po sučelju same kamere. Naravno ako ti sam mobite podržava to bez dodatnih prčkanja..

CyberDemonVZ uto 13.8.2019 11:25

Od Kine do GB za 5 dana.

I jel moguće da će iz GB stići kroz njemački, Italiju, do ZG i do Varaždina u dva dana? :D

 

Ako da, danas je kod mene.... Ovaj, kod žene :)

 

Ajde, zadnji savjeti? Napraviti update ako postoji, snimiti gcam i to je to, spreman za upotrebu?

gnomisa uto 13.8.2019 11:27
Wox kaže...
thebatman kaže...

Gcam na ultrawide kameri stvarno napravi cudo razlike.

 Zar je toliko loša kamera na Mi 9t pa se na novi novcati mora staviti taj gcam. Kakva je u usporedbi sa kamerom od Redmi note 5  AI koji ja imam. Na youtube-u ne mogu naći usporedilicu kamera  od  MI 9T vs RN5AI , a ni od K20 vs RN5AI.  Koristim Open cameru . Snima bolje slike i video nego stock.

 Imaš ovdje dole na dva videa Francovu usporedbu stock vs gcam vs s10. Stock kamera uopće nije loša i s updejtima dodaju stvari. Ona sada ima i night mode. Gcam je generalno, bolja indoor i noću dok je stock možda i bolja po dnevnom svjetlu. Svi smo navikli na prenabrijane boje i prejaki kontrast kod kamera drugih mobova ali to ne znači da su te slike vjernije. Samo su nam oku "ugodnije".

 

Mi9 stock vs gcam

https://www.youtube.com/watch?v=YmVe2tLQsxM

 

Mi9 stock vs Mi9 gcam vs S10

https://www.youtube.com/watch?v=bKH1-ySc_9A

tomislav10 uto 13.8.2019 11:51
Gam3r kaže...
tomislav10 kaže...
Za mene kao tutmaka, jel skinem aplikaciju "gcam tool", pokrenem ju i fotkam s "normalnom" kamerom ili ?

 

skineš .apk instaliraš i pokreneš novu kamera aplikaciju. Razliku najviše vidiš po sučelju same kamere. Naravno ako ti sam mobite podržava to bez dodatnih prčkanja..

 Dakle skinuao sam apk "GCam tool 2.32", jel to to? Ta se aplikacija može uključiti i isključiti, ali preko nje se ne pokreće kamera. Kad pokrenem "uobičajenu kameru" na mobitelu ista izgleda kao prije, ništa se nije promijenilo. jesam li trebao skinuti neku drugu aplikaciju?

thebatman uto 13.8.2019 12:05
tomislav10 kaže...
Gam3r kaže...
tomislav10 kaže...
Za mene kao tutmaka, jel skinem aplikaciju "gcam tool", pokrenem ju i fotkam s "normalnom" kamerom ili ?

 

skineš .apk instaliraš i pokreneš novu kamera aplikaciju. Razliku najviše vidiš po sučelju same kamere. Naravno ako ti sam mobite podržava to bez dodatnih prčkanja..

 Dakle skinuao sam apk "GCam tool 2.32", jel to to? Ta se aplikacija može uključiti i isključiti, ali preko nje se ne pokreće kamera. Kad pokrenem "uobičajenu kameru" na mobitelu ista izgleda kao prije, ništa se nije promijenilo. jesam li trebao skinuti neku drugu aplikaciju?

 Nije to na trg play. Koji mobitel imaš?

tomislav10 uto 13.8.2019 12:17
thebatman kaže...
tomislav10 kaže...
Gam3r kaže...
tomislav10 kaže...
Za mene kao tutmaka, jel skinem aplikaciju "gcam tool", pokrenem ju i fotkam s "normalnom" kamerom ili ?

 

skineš .apk instaliraš i pokreneš novu kamera aplikaciju. Razliku najviše vidiš po sučelju same kamere. Naravno ako ti sam mobite podržava to bez dodatnih prčkanja..

 Dakle skinuao sam apk "GCam tool 2.32", jel to to? Ta se aplikacija može uključiti i isključiti, ali preko nje se ne pokreće kamera. Kad pokrenem "uobičajenu kameru" na mobitelu ista izgleda kao prije, ništa se nije promijenilo. jesam li trebao skinuti neku drugu aplikaciju?

 Nije to na trg play. Koji mobitel imaš?

 xiaomi redmi note 5