Xiaomi

Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

speedy56 sri 22.5.2019 18:05

6.4" s 90% prednje površine kao ekranom. Dakle kao S10 plus. 

 

Moram reci da me jako zanima ovo. Ako ce to biti takve specke, za takve novce, nadam se da ga uzimam. 

Najbitnija stavka po meni je oled ekran. 

 

I navodno bi trebale biti 2 verzije, Pro (sa S855) i obična (s S7xx). 

 

Pojavila se slika crvenog na Redditu, na mobu sam pa mi se neda linkati

Timo pet 24.5.2019 13:37

ovaj uredaj izgleda bolesno dobro i ima super specke, jel to opet nema OIS na niti jednoj kameri?

 

daj mi objasnite, oni koji znaju

 

Xiaomi sada ima 3 odvojena brenda?

 

Xiaomi

 

Redmi

 

Pocophone

 

ili sam nesto krivo skuzio

 

svaki 2-3 mjeseca izbace novi telefon, pod nekim od ovih imena, i svi su manje vise isti, a opet za nijansu bolji jedan od drugoga

jer sam se pogubio u svim ti modelima koje oni ispaljuju skoro svaki dan, da sad idem kupovati nesto od ovoga, poludio bi dok se odlucim koji uzet 

speedy56 pet 24.5.2019 16:14
Timo kaže...

 

 Xiaomi sada ima 3 odvojena brenda?

 

Xiaomi - "premium"

 

Redmi - "budget"

 

Pocophone - trenutno samo ljudi u Xiaomiju znaju u kakvu budućnost ima ovo ime, s obzirom na postavljanje Redmija kao zasebnog brenda u međuvremenu

Slična situacija kao kod Huaweija:

Pod imenog Huawei prodaju malo prestižnije uređaja (tipa P30 pro, Mate serija), a pod imenom Honor one jeftinije.

 

Kod Xiaomija je situacija nešto kompliciranija zbog modela za kinseko, indijsko i europsko tržište. Ja imam npr Redmi Note 5 Pro, tu ti se recimo isti uređaj pojavljuje pod više naziva (Pro, AI, samo Note 5). Isto kako je Poco negdje bio "Pocophone", a negdje samo "Poco".

 

Kad se od sve te šume izdvoji par stabala, priča više i nije tako komplicirana.

Npr, ako u ovom trenutku želiš Xiaomi flagship (S855) biraš između Mi9 i ovog nadolazećeg K20. Prošle godine je to bilo između Mi8 i Poco-a. 

Gam3r pet 24.5.2019 16:20
speedy56 kaže...
Timo kaže...

 

 Xiaomi sada ima 3 odvojena brenda?

 

Xiaomi - "premium"

 

Redmi - "budget"

 

Pocophone - trenutno samo ljudi u Xiaomiju znaju u kakvu budućnost ima ovo ime, s obzirom na postavljanje Redmija kao zasebnog brenda u međuvremenu

Slična situacija kao kod Huaweija:

Pod imenog Huawei prodaju malo prestižnije uređaja (tipa P30 pro, Mate serija), a pod imenom Honor one jeftinije.

 

Kod Xiaomija je situacija nešto kompliciranija zbog modela za kinseko, indijsko i europsko tržište. Ja imam npr Redmi Note 5 Pro, tu ti se recimo isti uređaj pojavljuje pod više naziva (Pro, AI, samo Note 5). Isto kako je Poco negdje bio "Pocophone", a negdje samo "Poco".

 

Kad se od sve te šume izdvoji par stabala, priča više i nije tako komplicirana.

Npr, ako u ovom trenutku želišXiaomi flagship (S855) biraš između Mi9 i ovog nadolazećeg K20. Prošle godine je to bilo između Mi8 i Poco-a. 

 

Zaboravljaš na MI Mix seriju, odnosno Mix 3. Je to je isto premium Xiaomi, ali po meni bolji izbor od Mi9

speedy56 pet 24.5.2019 17:27
Gam3r kaže...

 Zaboravljaš na MI Mix seriju, odnosno Mix 3. Je to je isto premium Xiaomi, ali po meni bolji izbor od Mi9

Kaj nije Mi Mix 3 Snap 845? 

 

Inače, taj mob mi je uživo ostavio vrhunski "wow" efekt. Cijena mu je dosta pala danas (ima ih po 2500kn na njuški), prva liga kupnja.

aloevera13 pon 27.5.2019 11:08

da, oko 375$ je k20 pro (6gb-64gb) po nekakvim leakovima..

mi 9 (6gb-64gb) trenutno na aliju kosta  390$ + dostava 20$ sto i nije nekakva razlika po meni.. 

 

mi9 se je 300+20$ , a k20 nece biti znatno jeftiniji od njega :)

 

Ivan(4) pon 27.5.2019 12:13

Ako krajem godine bude mogao da se uzme za do 300€ i pri tom mu SD730 bude jedini kompromis, a ostanu 3.5mm jack i NFC i 4/128 ili 6/128, ovo bi moglo da mi se jako svidi*. Ako ne, jbg, neću se naljutiti, ali ništa od kupovine. 

 

*U mom idealnom svemiru, imao bi i dedicirani micrSD slot, uz dual SIM (pa onda može i manje interne memorije), ali to stvarno ne očekujem.

joleog pon 27.5.2019 18:24

Po ovome ispada obični Redmi K20 oko 200 eura.Ako je jedina razlika u odnosu na pro bio procesor  onda  bi uistinu bio best buy no nešto mi tu ne štima....Nevidim onda svrhu rn7 a pogotovo poca i mi9 se.Teško da će sami sebi skočit u  želudac...

thebatman pon 27.5.2019 19:09
joleog kaže...

Po ovome ispada obični Redmi K20 oko 200 eura.Ako je jedina razlika u odnosu na pro bio procesor  onda  bi uistinu bio best buy no nešto mi tu ne štima....Nevidim onda svrhu rn7 a pogotovo poca i mi9 se.Teško da će sami sebi skočit u  želudac...

 Vjerojatno neće obe verzije puštat na sva tržišta.