Xiaomi

Xiaomi Pocophone F1

dodo_1911 pet 28.6.2019 15:19

Natjerao si me da uradim ovo :D Uradit unlock bootloader nije tesko i s tim neću imat problem, ali zadnji put kad sam stavljao custom rom bilo je na lg g3 prije nekoliko godina. Ako ti nije problem mozes li staviti link od zadnjeg eu rom (i gdje se dobivaju updatei) i mozes li u par koraka objasnit kako se to radi (twrp, flesh i te pizdarije). E da, magisk mi nikad nije bio jasan tj. nisam se dovoljno bakcao. Pa ako ti ne bi bilo tesko objasnit meni i ovakvim analfabetima ove stvari, bio bih krajnje zahvalan :) 

thebatman pet 28.6.2019 20:06
dodo_1911 kaže...

Natjerao si me da uradim ovo :D Uradit unlock bootloader nije tesko i s tim neću imat problem, ali zadnji put kad sam stavljao custom rom bilo je na lg g3 prije nekoliko godina. Ako ti nije problem mozes li staviti link od zadnjeg eu rom (i gdje se dobivaju updatei) i mozes li u par koraka objasnit kako se to radi (twrp, flesh i te pizdarije). E da, magisk mi nikad nije bio jasan tj. nisam se dovoljno bakcao. Pa ako ti ne bi bilo tesko objasnit meni i ovakvim analfabetima ove stvari, bio bih krajnje zahvalan :) 

 ROM I UPUTE

https://xiaomi.eu/community/threads/9-6-27.51171/

BladeRy sub 29.6.2019 09:49
acarnoje kaže...

Hvala. Jos samo jedno pitanje. Kako napraviti komplet backup prije unlocka, jer cu izgubiti sve koliko sam cuo.

To i je razlog sta se nisam bacio na EU rom. Sve ponovo instalirati i trazit mi je ubitacno. Em imam ryzena pa kazu da sa njim ne radi unlock (barem su govorili).

I da, unlockom bootloadera i roota gubimo sve podatke.

dodo_1911 ned 30.6.2019 01:41

Eo još par stvarčica. Dakle nakon što restoram stvari iz prethodnog roma one se naprosto poslože onalo kako su bile, slike po mapama, appovi i to? I čitam da za neke romove prije flashanja samog custom roma treba flashati i posljednji firmware i vendor, je li to slučaj i kod eu roma ili ide samo on? I na samom koncu, nakon sto flasham eu rom treba li ponovno flashati magisk da bi ostao root ili je on trajan nakon što smo to prvi put uradili prije flashanja roma? Izvinite na gnjavaži i hvala na odgovorima. Pozdrav:) 

thebatman ned 30.6.2019 08:18
dodo_1911 kaže...

Eo još par stvarčica. Dakle nakon što restoram stvari iz prethodnog roma one se naprosto poslože onalo kako su bile, slike po mapama, appovi i to? I čitam da za neke romove prije flashanja samog custom roma treba flashati i posljednji firmware i vendor, je li to slučaj i kod eu roma ili ide samo on? I na samom koncu, nakon sto flasham eu rom treba li ponovno flashati magisk da bi ostao root ili je on trajan nakon što smo to prvi put uradili prije flashanja roma? Izvinite na gnjavaži i hvala na odgovorima. Pozdrav:) 

 magisk ide uvijek izad roma, eu rom ima samo jedan zip za flash, ne treba dodatno vendor particiju flashat.

 

ovo za backup/restore iskreno nemam pojma jer mi je sve na cloudu.

thebatman ned 30.6.2019 13:44
dodo_1911 kaže...

Zahvaljujem na odgovoru. Pričekat ću da isteknu ova 72 sata pa instalirat eu rom. Nakon toga javim svima jel mobitel postao cigla i kakvi su dojmovi s novog roma. Pozdrav :) 

 Nije ga moguce brickat, fastboot particija se ne dira i radi toga se preko mi flasha može u svakom trenutku flashat stock.

acarnoje ned 30.6.2019 15:33

Hvala ti na informacijama. Još samo jedno pitanje. U vezi prelaska na k20 pro. Zašto je bitno čekati global verziju? Ako ova ima sve 4g bandove pokrivene da li je stvarno potrebno čekati? Ne vjerujem da će izaći global, jer će za EU i ostala tržišta izvan Kine biti mi 9t pro.

thebatman ned 30.6.2019 18:04
acarnoje kaže...

Hvala ti na informacijama. Još samo jedno pitanje. U vezi prelaska na k20 pro. Zašto je bitno čekati global verziju? Ako ova ima sve 4g bandove pokrivene da li je stvarno potrebno čekati? Ne vjerujem da će izaći global, jer će za EU i ostala tržišta izvan Kine biti mi 9t pro.

 Naletio sam na par mjesta da nemaju prave global romove nego "vendor rom". To je rom koji trgovac flasha i s takvim romom zaboravi ikakve updateove na telefon, a vjerojatno se ne može ni unlockat bl.

acarnoje ned 30.6.2019 21:12

Vidim i ja da pisu ljudi da je to neka beta verzija global roma. A ako uzmem sa kineskim romom jeli mogu kasnije staviti global i unlock napraviti? Ali nije to meni ni problem cak i ako je kineski rom. Mene vise brine sto nema 800mhz lte... Sad ne znam koliki je to problem...

thebatman uto 2.7.2019 00:54
dodo_1911 kaže...

Evo uspio sam flashati rom, sve je uredu. Sutra javim dojmove. Na kraju, evo jedno njubarasko pitanje. Naime, ne mogu tj ne znam ponovno ići u twrp, više ne ide preko adb alata? 

 Kad pališ telefon, pali ga sa vol up + power i udjes u twrp

dodo_1911 uto 2.7.2019 10:24

Meni ulazi u fastboot mod di je samo onaj zeleni covjeculjak. Al uspio sam opet preko adb, nesto se pc zblesa pa san upratio neke forume kako to popravit. Uglavom, hvala ti na pomoći, nisam ovo dugo radio pa je trebalo vremena, al dobro je sve. Ako koga bude zanimalo moze se i meni obratit, da ne gnjavimo covika previše :) 

dodo_1911 uto 2.7.2019 13:49

Evo ljudi reći ću vam šta se može nakon kraćeg korištenja uočiti. Nema predinstaliranih aplikacija, nego sami birate u trg play što želite. Ikone su nešto unisonijeg izgleda, većina ih je četvrtanog izgleda i to pozdravljam. Doduše, još to nije sve ujednačeno što mi predstavlja jednu od većih mana miui sučelja, jer za boga miloga, kako ne možete napravit da te ikonice izgledaju lipo i da su sve istog oblika. Touch lag je definitivno dobrano manji, znači li to da je idealan ko na drugim modelima tipa samsung, sony itd. ne znam, ali ako ga i ima nesto meni je zanemariv (nisam se ni prije nesto sekirao oko ovog, jasno mi je da za 2000 kn neki manji nedostaci moraju postojat obzirom na high end hardver). Sučelje je brže i fluidnije i to se dade primjetiti. Postavke imaju nešto vise opcija nego global, a kako regije više ne postoje nemate briga oko predinstaliranih apk i probiranja regija da vidite radi li face unlock. Potencijalan nedostatak svega ovoga vidim u činjenici da mi prilikom logiranja u apk internet bankarstva i slične javlja da je mobitel otključan i kao takav podlozniji možebitnim zlouptrebama. Kolika je to mogućnost i je li uopće veća nego kad mobitel nije otključan ne znam, može bit da je ovo čisto generička poruka manje više zanemariva. Ovaj 'nedostatak' mi neće bitnije utjecat na cjelokupan dojam osim ukoliko se ne desi neka pizdarija s podacima ili sredstvima na računu. Do tada, koristim eu rom koji je popravio ovaj uređaj za nekih 25, 30% i tako u mojim očima učinio skupe modele još više smiješnima. Stavljanje drugih custom romova koji su približno čisti android ne dolaze u obzir, obzirom da nikida nisu do kraja specijalizirani baš za taj uređaj, pa mogu nedostajati neke značajke poput face unlocka, tišeg zvuka i slično. Ako primjetim još kakve stvari javim vam, a ako vas štogod zanima javite pa provjerim. 

josipst ned 7.7.2019 15:07

Teška srca se jučer rastao od Poca, zaminio sam ga sa Mi 9T. 

Stvarno odličan uređaj i dobra cijena, 2600kn u Sancta Domenice 6/64gb.

Prvi dojmovi su odlični, od dizajna, baterije, pop up selfie kamere izvrsnog amoled zaslona.

Vrhunska zadnja kamera, slike puno bolje nego u poca. Može se instalirati i g cam, ali nema potrebe jer su stock kamere odlične za ne zahtjevne korisnike.

Gcam daje jedino puno bolje noćne slike(night mode).

Koristim 2 sim kartice na 4G, 3G, 2 maila, fb, mes,wapp inst, i jos hrpu aplikacija te baterija izdrži cili dan cca.6-7sati SoT, slično kao i poco s tim da mi se u poca znala grijati baterija na eu beta rom i samim tim bi se i brže praznila( mislim da je to do tele2 mreže i ne podržavanja odgovarajucih frekvencija , pogotovo vožnjom autocestom ST -ZD, tu sam uočio te problema).

 

 

 

 

josipst ned 7.7.2019 15:17

Xiaomi Mi9T, u Sancta Domenice trenutno 2600kn model sa 6/64gb.

Imao sam Poco i jucer sam uzeo mi9t, odusevio me u svemu.

Mislim trenutno najbolji uređaj u ovoj klasi

Cjenovno je sa Samsung A50 ,al mi9t je puno bolji

thebatman ned 7.7.2019 16:41
josipst kaže...

Xiaomi Mi9T, u Sancta Domenice trenutno 2600kn model sa 6/64gb.

Imao sam Poco i jucer sam uzeo mi9t, odusevio me u svemu.

Mislim trenutno najbolji uređaj u ovoj klasi

Cjenovno je sa Samsung A50 ,al mi9t je puno bolji

 Nije dugo poco u tebe stao :)

 

 

jurica_m pon 8.7.2019 00:15

Mislim da jedino u cemu je ovaj bolji od Poca je kamera i ekran. Ostalo je na strani Poca. Procesor jos uvijek fenomenalan, baterija ista. Jedino sto bi meni osobno smetalo da imam Poco je onaj zub iliti notch.

josipst pon 8.7.2019 06:07

Po papiru je bolji, ali ja ne igram igrice pa i ne osjetim to u praksi. Jedino je bolje to u Poca, ali meni ne igra presudnu ulogu.

Baterija u Poca mi se znala zagrijati do 45 stupnjeva, ne znam zašto, prilikom surfanja mobilnom mrežom, dok sa ovim neman problema.

 

Baldrick76 pon 8.7.2019 21:55

imam ga 4 mjeseca. Niti jednog jedinog problema. radi ko urica. razbije picu sestrinom s9. evo jutros je izbacio 10.3.5 update, instalirano, radi mali i dalje ko beba. best buy definitivno onda, pa i sada možda.