Xiaomi

Xiaomi Mi Note 10

berzerker čet 21.11.2019 19:39
CyberDemonVZ kaže...

Koje su sve razlike i mogući potencijalni "problemi" ako uzmem Mi CC9 Pro a ne Note 10?

 

 

Imat ćeš kineski rom koji možeš promijenit u global i nećeš imati jednu od 4g frekvencija (b20), meni je ovo prvi global xiaomiev mobitel. Svi ostali su bili za kinesko tržište i bez te b20 mreže pa nikad nisam primjetio neki nedostatak a dosta putujem

 

CyberDemonVZ čet 21.11.2019 19:47
berzerker kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Koje su sve razlike i mogući potencijalni "problemi" ako uzmem Mi CC9 Pro a ne Note 10?

 

 

Imat ćeš kineski rom koji možeš promijenit u global i nećeš imati jednu od 4g frekvencija (b20), meni je ovo prvi global xiaomiev mobitel. Svi ostali su bili za kinesko tržište i bez te b20 mreže pa nikad nisam primjetio neki nedostatak a dosta putujem

 To mi nije problem, na Tele 2 sam koji ni nema te frekvenciju :D

 

Više me muči OTA update, nekompatibilnost s aplikacijama banke, NFC plaćanje, nekakva ograničenja za koja ni ne znam.. itd..

 

Gam3r čet 21.11.2019 20:35
CyberDemonVZ kaže...
berzerker kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Koje su sve razlike i mogući potencijalni "problemi" ako uzmem Mi CC9 Pro a ne Note 10?

 

 

Imat ćeš kineski rom koji možeš promijenit u global i nećeš imati jednu od 4g frekvencija (b20), meni je ovo prvi global xiaomiev mobitel. Svi ostali su bili za kinesko tržište i bez te b20 mreže pa nikad nisam primjetio neki nedostatak a dosta putujem

 To mi nije problem, na Tele 2 sam koji ni nema te frekvenciju :D

 

Više me muči OTA update, nekompatibilnost s aplikacijama banke, NFC plaćanje, nekakva ograničenja za koja ni ne znam.. itd..

 

 

imam MI8 SE, sa unlockanim bootloaderom i delaju mi normalno aplikacije od banke. Pa eto ako ti to što znači :D

berzerker pet 22.11.2019 06:59
CyberDemonVZ kaže...

 

Više me muči OTA update, nekompatibilnost s aplikacijama banke, NFC plaćanje, nekakva ograničenja za koja ni ne znam.. itd..

 

 

 

Updatei nisu problem, erste aplikacija mi je radila normalno na prebačenom redmi note 5, NFC ti ne mogu reći jer mi je ovo prvi mob s NFC-om a pošto sam u ersteu nemam ni to :D 

 

 

Eto jednog malo neugodnog iznenađenja, baterija s obzirom na svoju veličinu je meh... u pola 6 sam se probudio i prošetao cucka do pola 7, znači sat vremena je mob bio skinut s punjača a tokom šetnje je svirao nekih 40-50 min u powerampu na 60% volume-a. Odabran album i to je to, ekran upaljen na možda 2-3 min. Pogledam kad sam došao kuć a baterija na 90%... Nadam se da će se to riješit s nekakvim update-om jer ovo više sliči na famoznu bateriju Redmi Note 2 koji je imao 1h SOT-a...

 

Edit: "media server" draina bateriju, google search kaže da to ima veze sa google chrome-om. Lik kaže da je force stopao Chrome i da mu je to riješilo drain. Sad ćemo vidjet, trebam na put za vikend i nadao sam se da se neću morat brinut za bateriju s tolikom zvijeri od baterije a sad gledam gdje mi je drugi powerbank...

nmenry pet 29.11.2019 18:16

Taman da cu ga kupit, kad sam skuzio da nema notification light... Cesto mi je iskljucen zvuk na mobu pa mi je to svjetlo vazno da vidim kad sam dobio poruku ili mail. Osim toga, ne svidja mi se nikako sto su na svim novijim mobitelima premjestili citac otisaka prsta u ekran... puno mi je lakse kad je sa straznje strane, pa ga nadjem kaziprstom jos dok ga vadim iz dzepa, tako da je vec otkljucan dok ga pogledam. Mozda usteda tih pola sekunde zvuci banalno, al recimo dok vozim bajk i provjeravam mobitel puno mi je lakse ako je senzor odzada. 

thebatman pet 29.11.2019 19:13
nmenry kaže...

Taman da cu ga kupit, kad sam skuzio da nema notification light... Cesto mi je iskljucen zvuk na mobu pa mi je to svjetlo vazno da vidim kad sam dobio poruku ili mail. Osim toga, ne svidja mi se nikako sto su na svim novijim mobitelima premjestili citac otisaka prsta u ekran... puno mi je lakse kad je sa straznje strane, pa ga nadjem kaziprstom jos dok ga vadim iz dzepa, tako da je vec otkljucan dok ga pogledam. Mozda usteda tih pola sekunde zvuci banalno, al recimo dok vozim bajk i provjeravam mobitel puno mi je lakse ako je senzor odzada. 

 Za otisak se slazem, za notifikacijsku ledicu je AOD odlicna zamjena.

berzerker sub 30.11.2019 08:10
nmenry kaže...

Taman da cu ga kupit, kad sam skuzio da nema notification light... Cesto mi je iskljucen zvuk na mobu pa mi je to svjetlo vazno da vidim kad sam dobio poruku ili mail. Osim toga, ne svidja mi se nikako sto su na svim novijim mobitelima premjestili citac otisaka prsta u ekran... puno mi je lakse kad je sa straznje strane, pa ga nadjem kaziprstom jos dok ga vadim iz dzepa, tako da je vec otkljucan dok ga pogledam. Mozda usteda tih pola sekunde zvuci banalno, al recimo dok vozim bajk i provjeravam mobitel puno mi je lakse ako je senzor odzada. 

 malo je iritantno što nema notifikacijske ledice ali ja nemam problema s tim jer mi mi band 4 s mi band tools služi za notifikacije a što se otiska prsta tiče i mene je malo u početku to brinulo ali sad bez problema pogodim bez gledanja, navikne ti se prst brzo. Sad samo čekam da mi dođe tempered glass da vidim kako će onda radit. Sestra je na samsungovom A80 imala problema ali je i to riješeno s ponovnim skeniranjem prsta

R36 sub 30.11.2019 09:45
CyberDemonVZ kaže...

440USD na Gearbestu! 2900 i nešto kuna! To će brzo nestati!

Odaberite EU priority line, unesite kod GBXMNT10BF

 

Bas sam bio zagrijan za mob kad sam vidio tvoj post.

I onda vidim recenziju kamere tj procesora koji je jebeno spor u obradi slike...i odustanem.

https://www.smartphonehrvatska.com/2019/11/27/xiaomi-mi-note-10-test-prve-108mp-kamere/

 

Da je na njemu 855 ili 855+ uzeo bi ga bez beda..., a ovako 730 nije dorasao tom setupu kamera. 

apowe sub 30.11.2019 10:37
R36 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

440USD na Gearbestu! 2900 i nešto kuna! To će brzo nestati!

Odaberite EU priority line, unesite kod GBXMNT10BF

 

Bas sam bio zagrijan za mob kad sam vidio tvoj post.

I onda vidim recenziju kamere tj procesora koji je jebeno spor u obradi slike...i odustanem.

https://www.smartphonehrvatska.com/2019/11/27/xiaomi-mi-note-10-test-prve-108mp-kamere/

 

Da je na njemu 855 ili 855+ uzeo bi ga bez beda..., a ovako 730 nije dorasao tom setupu kamera. 

To je to, dolazi do izražaja slabost 730G u obradi slike a posebno videa u ovom smartphonu.
Vidi se kako video u 4K lagga cijelo vrijeme. Troka non stop u dinamičnim kadrovima i u usporedbi sa s10+ što je Toni napravio, vidi se kako s10+ snima besprekomijerno bolje od Mi Note10...

A u trenutku snimanja FHD/60fps kako kaze toni ''snima super glatki video'', valjda nije hhtio biti iskren, ali to nije nikakav ''super glatki video''.

Velika šteta i veliki minus.

Sve u sveu, precijenjen smartphon i loš procesor za ono šta je glavna baza tog uređaja - kamere.

 

 

MUĆAK sub 30.11.2019 11:00

Stvarno ne razumijem da u ovaj mob sa ovakvom kamerom koji je skuplji od Mi 9T pro nisu stavili 855 ili 855 +  nego ovaj slabiji a u ovog jesu , zajebali se u ljude koji ga kupe i sada sam bliži Mi9T pro .

Čudna taktika Xiaomia.

mzopg ned 1.12.2019 21:09

Niste baš realni. Mate 20 Pro je odličan uređaj, ali je i oko 1000kn skuplji, trenutno, a tu je već preko godinu dana. Znači uspoređujemo uređaj koji je dostupan već godinu dana i uređaj koji je izašao prije mjesec dana.

 

Huawei je u tih godinu dana imao vremena sve popeglati.

 

Xiaomi je trenutno na oko 3000kn, do kraja godine će vjerojatno biti oko 2500-2700, što će biti 50% povoljnije od Mate 20 Pro.

 

Po pitanju slika, negdje je jedan bolji, negdje drugi, puno toga ovisi i o fotografu. O sporosti ne bi, meni to nije nekakva tragedija i vremenom će biti samo bolje.

 

Evo par slikica pa sami prosudite koliko je loš/dobar za svoju cijenu.

 

https://ibb.co/fNCDLJT
https://ibb.co/K0xfdwM
https://ibb.co/f9144vR
https://ibb.co/njYww7s

 

 

mzopg ned 1.12.2019 21:10
thebatman kaže...

Problem sa senzorom je što je pri rubovima slike užasno mekan.

Evo primjer cropa lijevog kantuna slike mate20 pro 40mp vs note 10 pro 108mp. Ogromna razlika. 

 Možeš li istu fotku napraviti sa macro lećom, baš me zanima rezultat.