thebatman pon 18.3.2019 09:44
minarelli kaže...

Koja je razlika izmedu global i eu roma? zakaj to ljudi masovno drkaju po mobu ja na svom ne primjecujem nista lose sa global romom pa neznam cemu to ic mjenjat. Moze neko malo pojasnit?

 

  • Based on China Stable / Weekly builds (except POCOF1, HMNote6Pro )
  • Enabled search gesture (swipe up) on the desktop
  • 3way reboot menu (in dev settings)
  • Dark Mode for 8.x devices
  • Removed ads in system apps
  • Face Unlock for all 7.x/8.x/9.x devices
  • Vertical clock widget on lockscreen
  • Steps counter in Assistant screen
  • More shortcuts on left lockscreen
  • Wake up gestures for 7.x/8.x/9.x devices
  • AI preloading option in MIUI Lab
  • Fullscreen gestures for 8.x/9.x devices
  • Option to auto-expand first notification
  • Notifications priority settings
  • More edit options in Gallery app
  • Enabled MiDrive in File Explorer
  • Added landscape mode for SMS app
  • Sunrise/Sunset in the weather app
  • Google apps support integrated
  • Importing theme from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
  • No useless Chinese bloatware apps
  • More free RAM due to less background processes
  • Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)
  • Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)
  • No any Chinese character under the full system
  • Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content
  • No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
  • Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
  • Added EU T9 dialer support
  • Added charging sound switch
  • Added Spell Checker switch
  • Added Screen-OFF animation
  • Added AI Preload for 8.x/9.x devices
  • Optimized GPS settings for EU
  • Optimized Battery consumption
  • Optimized RAM consumption
  • Added 4k Video support for MI4C, MI4S, HMNote3Pro, HMNote3SE, HMNote4X
  • Added 3D Touch to MI5S 3GB RAM version
  • Added GSMalphabet into SMS app
  • Added more icons grid layout 4x5, 4x6, 4x7, 5x5, 5x6, 5x7 (depends on device)
  • SafetyNet passed (Google Pay)
  • Play Store Certified
  • Deodexed
  • Added automated tasks
  • Added game speed booster
  • Added erase module (magic elimination) to Gallery photo edit options
  • Fixed low volume sound via headphone
  • Fixed Google assistant voice response issue
  • And more, and more made by our 5 years MIUI mods experience.

 

 

Skraceno:

- vise mogucnosti

- vise slobodnog rama

- bolja optimizacija

- maknute kineske background usluge

- face unlock za sve

- root/magiskg/gcam support

- nema reklama

- dark mode

- svaki petak update

 

Ugl kad koristim global rom nakon eu roma imam dojam da je mobitel klasa niža nego što je.

 

minarelli pon 18.3.2019 11:21

Kak rjesit ovaj problem sa Smart Keyboard Pro tipkovnicom, kad drzim stisnuo npr slovo z pa se otvori dodatni prozorcic u kojem bi swipnuo na slovo ž, taj prozorcic se nece prikazati preko aplilacije u kojoj se nalazim. Isto se desava i u viberu i u porukama i svugdje drugdje a taj problem sam skuzio nakon updatea roma, prije se to nije desavalo. 

 

ovu tipkovnicu koristim vec 6 godina na svim bivsim mobovima, naviko sam na nju i sve ostale ne dolaze u obzir :( 

minarelli pon 18.3.2019 23:14
Dardevil kaže...

Ja nju isto koristim i nemam takav problem nakon update-a (a nisam imao ni prije). Pretpostavljam da nije onda do samog ROM-a.

 Nije ni do same app jer na ostalim mobovima mi nikad nije radila probleme kao ni na ovom do posle apdejta + hard reseta. Sve zivo sam probao u postavkama mrdat ali nista ne daje rezultate :/ 

 

ahh taj xiaomi

ukay1000 uto 19.3.2019 08:10

Betmen, mozes linkat s kojeg tutorijala si flashal twrp?
Ja stalno nailazim na problem gdje kad flasham twrp, udjem u njega i onda me trazi sifru.
Nemam otisak prsta ni nikakvu zastitu postavljenu. Cim resetiram mob on automatski prebaci na stock recovery.

thebatman uto 19.3.2019 09:15
ukay1000 kaže...
Betmen, mozes linkat s kojeg tutorijala si flashal twrp?
Ja stalno nailazim na problem gdje kad flasham twrp, udjem u njega i onda me trazi sifru.
Nemam otisak prsta ni nikakvu zastitu postavljenu. Cim resetiram mob on automatski prebaci na stock recovery.

 Zato jer twrp vidi da ti je enkriptirana data.

 Kopkraj rom koji zelis flashat na microSD

Bootaj twrp

Kad ti kaze da uneses sifru klikni no,cancel, nesto tako.

Ajde na wipe, odaberi format data, upisi yes

Flashaj rom koji zelis

 

frulex uto 19.3.2019 15:25
ukay1000 kaže...
Betmen, mozes linkat s kojeg tutorijala si flashal twrp?
Ja stalno nailazim na problem gdje kad flasham twrp, udjem u njega i onda me trazi sifru.
Nemam otisak prsta ni nikakvu zastitu postavljenu. Cim resetiram mob on automatski prebaci na stock recovery.

Da, samo stisni "Cancel" i trebalo bi biti OK, tako sam i ja neki dan kad mi je stigao Pie update (tek sad stigao, pretpostavljam zato što mi je regija stavljena BiH ), bez problema se instaliralo kroz TWRP iako čak i nemam zadnju verziju instaliranu već predzadnju. Uglavnom, na devetki nisam primijetio nikakve razlike, doduše morao sam ga prvo ponovno root-at i instalirati noviju verziju GCam-a jer ona s Orea nije radila, no na Globalu mi sve radi uredno kao i prije, nisam nikakva usporavanja primijetio. Zanimljiv je i EU ROM, kad će mi se jednom dati nanovo instaliravat i podešavat 30-ak aplikacija, možda ga i isprobam, ali zasad ne vidim neke bitne prednosti jer ovo najbitnije ionako imam i na Globalu: 

- root/magisk/gcam support

- nema reklama

- dark mode

Dardevil uto 19.3.2019 21:12
minarelli kaže...
Dardevil kaže...

Ja nju isto koristim i nemam takav problem nakon update-a (a nisam imao ni prije). Pretpostavljam da nije onda do samog ROM-a.

 Nije ni do same app jer na ostalim mobovima mi nikad nije radila probleme kao ni na ovom do posle apdejta + hard reseta. Sve zivo sam probao u postavkama mrdat ali nista ne daje rezultate :/ 

 

ahh taj xiaomi

 Ne znam prijatelju, ja ju koristim već godinama na nekoliko mobitela, na Maxu je na već trećem update-u ROM-a i nikakvih problema nemam.

thebatman sri 20.3.2019 07:47
ukay1000 kaže...
Uspio sam vecinu osim camera2api. Magisk modul ne radi, skinuo i nekoliko sa xda, editirao build prop... Jednostavno nemam vise ideja kak to slozit da gcam bude iskoristen.

 Jesi bas ovaj stavio

frulex sri 20.3.2019 12:06
ukay1000 kaže...
Uspio sam vecinu osim camera2api. Magisk modul ne radi, skinuo i nekoliko sa xda, editirao build prop... Jednostavno nemam vise ideja kak to slozit da gcam bude iskoristen.

E, da, sad si me sjetio - niti meni se nije prva 3 puta preko build.propa uključio camera2api kao uvijek do sada umetanjem "persist.camera.HAL3.enabled=1". No, nakon što sam malo tražio po netu, našao ovaj fix za Pie, dakle treba sve ovo umetnuti u build.prop i nakon toga mi je odmah proradilo:

persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.stats.test=5
persist.vendor.camera.test=5
persist.camera.eis.enable=1

minarelli čet 21.3.2019 22:05

Ima neko nekakvo provjereno kaljeno staklo za maxa ispod kojeg se ne skuplja prasina. Na mojem koje je kupljeno na aliexpressu folija koja se "ljepi" za ekran nije izrezana tocno kako su i rupe za kameru/zvucnik vec izgledao ovako kao na slici i s vremenom mi se zavuce ispod smeca pa prednja bljeskalica ne vrsi funkciju kako bi trebala

frulex pet 22.3.2019 12:55
nex987 kaže...

Da li je Gcam toliko bolji?

Može li se staviti bez roota?

Da li s rootom radi mPBZ itd...

1. Da

2. Mislim da ne, iako sam vidio neke tutoriale na netu koji to spominju...

3. Da, i mToken i nova PBZ mobilna aplikacija

frulex pet 22.3.2019 19:22
ukay1000 kaže...
Uspio sam rucno preko terminala aktivirati, nasao gcam i ostao paf. Sad je to to.

Koja verzija Gcama koristiš? Nisam baš zadovoljan s ovom sada (mislim da je zadnja Arnova u pitanju), ona koju sam imao prije (i koja ne radi sad na Pie) mi je bila puno bolja, i npr. na njoj je radio slow-motion koji na ovoj zadnjoj verziji ne radi...

frulex ned 24.3.2019 14:26

Tnx, no sad baš isprobao ovu prvu gore na listi, novu od Arnove i na njoj radi i slow motion (120/240) i night mode (.apk je velik oko 130 MB). Također, našao sam i još jednu malo stariju verziju koja je prilicno brza (i na njoj radi slow motion samo u 120, .apk cca 35 MB) pa tko želi isprobat ovdje je link

frulex pon 25.3.2019 16:13
ukay1000 kaže...
Ja nikak nemrem naterat nocni nacin i slow motion, kaj god da instaliram. Jednostavno se crasha aplikacija.

Probaj zaustaviti i maknuti automatsko pokretanje MIUI kamere i ostalih verzija ako ih imaš instalirane da se ne kolju, meni se samo jednom krešalo, ali baš zato jer su ostale raditi u pozadini i stock i neka druga verzija GCama, nakon toga se nije ponovilo...

frulex pet 19.4.2019 14:36

Ovo je popis promjena, no ništa previše vidljivo u svakodnevnom radu. Jučer mi je prvo stigao incremental OTA od cca 600 MB, pa sam ga odmah probao ažurirati, ali iz nekog razloga nije prošao kroz TWRP (v. 3.2.3-3) već bacio neki error pa mi je skinuo odmah nakon restarta cijeli ROM od 1.7 GB koji je iz drugog pokušaja bez problema prošao kroz TWRP - jedino sam opet ostao bez root-a, a iz nekog razloga i bez samog TWRP-a. Slučajno vidio da je izašla nova verzija XiaomiTool-a s kojom sam jednim klikom instalirao natrag TWRP (ima hrpa opcija, preporučam: LINK), ponovno instalirao novi Magisk i sve opet odlično radi.