gnomisa pet 13.9.2019 09:22
Jehonan kaže...
gnomisa kaže...
ALVIN kaže...

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

 Tebe stvarno dira kaj će neko pomisliti kad te vidi s mobitelom u ruci?

 

 @Jehonan - ja imam vid sokola i nisam skužio nikakvo treperenje na ekranu u bilo kakvom režimu rada.

A vidi, očito sam ja povrijedio tvoje osjećajčiće ili je ovo prirodan način tvoje komunikacije tj. konstantno kontriranje u svemu što god ti netko kaže?!

 

U svakom slučaju, opet velim, sve je to tvoj i samo tvoj izbor!

 

Osim toga, sve što sam napisao, nisam izmislio ja (samo studirao) već neki drugi ljudi.

 

Isto tako, ja bih se zapitao, a zbog čega to idu implementirati svi malo renomiraniji proizvođači ako je to baš totalna budaleština?!

 

Ja naprotiv jesam primjetio treperenje, nemam dodatne optike al' sumnjam da imam "oko sokolovo".

 

Sada, jeli to dobro ili loše tj. što to govori o kvaliteti moga vida, to ostaje za vidjeti.

 

Eto, drago mi je što imaš vid sokola, to je lijepo iako bi to značilo da kao sokol imaš dva vidna centra (makule), jedan za centralni i drugi za periferni vid te da vidiš praktički svih 360º odjednom!

 

Ako je tome tako, svaka čast!

 

Addendum:

 

I da, to si u pravu tj. nije mi baš jasna potreba komparacije sa Appleom ili s bilo čim drugim na kraju krajeva al' opet, ista stvar, tko sam ja da.... tj. svatko ima svoje veselje...

 Ajmo redom. Prvo, opet ideš na osobnu razinu, opet dižeš tenzije. Nisi ti moje osjećaje povrijedio. A tvoj način komunikacije (od par postova iznad) otkriva osobu koja ima neki konflikt u sebi. Krenuo si sa onim neobično ljubaznim postom da bi završio ovako podjebavajući s tim umanjenicama i ulazeći u konflikt. Iz krajnosti u krajnost.

Dalje. Ja ne kontriram, opet sam dao samo svoj mišljenje odn. iskustvo. Imam stvarno odličan vid i vidim svaku anomaliju na npr. monitoru kompa itd. Ali na mobu nisam primjetio nikakav banding niti shimmering niti treperenje bilo kakve vrste.

Ako si ti primjetio treperenje upalit ćeš tu novu opciju i to je to.

gnomisa pet 13.9.2019 09:24
thebatman kaže...

Daj postajete gori od appleovaca

 Pa vidiš da lik ne pušta jebote. Od "oprostite možete li mi molim vas" do "osječajčića" i uskličnika. Tko se još dere na forumu.....Još jedan takav post i stavljam ga na ignore pa neću to čitat više.

Jehonan pet 13.9.2019 10:20
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Daj postajete gori od appleovaca

 Pa vidiš da lik ne pušta jebote. Od "oprostite možete li mi molim vas" do "osječajčića" i uskličnika. Tko se još dere na forumu.....Još jedan takav post i stavljam ga na ignore pa neću to čitat više.

  mrmlj, nutarnji sukob

 

Mati moja mila !!!

 

Liče moj, hajmo mi dalje, pusti ovo .

FiTop pet 13.9.2019 10:28

Ja vidim na 9SE, ali nemam tu opciju, zato sam pitao. Samo chill, tu smo da pomognemo jedni drugima. Meni je pomoglo ovo jer imam taj europski rom koji sad kma AOS s notifikacijama, a bas bas  togs sam ga htio otkljucat i radit sve potrebno da stavim Xiaomi EU rom, ali sad ne trebam, tak da hvala svima! 

ALVIN pet 13.9.2019 11:35
gnomisa kaže...
ALVIN kaže...

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

 Tebe stvarno dira kaj će neko pomisliti kad te vidi s mobitelom u ruci?

 

 

 Mene ne baš, nego sam htio na taj indirektni način poslati poruku onima koji imaju polutablete u rukama da ne pomisle da izgledaju bog zna kako lijepo s njima. Čiste modne žrtve, polusljepci i slično. Kod mobitela ne važi pravilo da tko ima veću batinu da je veća faca u gradu

thebatman pet 13.9.2019 11:39
ALVIN kaže...
gnomisa kaže...
ALVIN kaže...

Nisam mislio kao loše, nego kao prednost, to što ćemo biti posebni sa manjim mobitelima. Pošto je Iphone bio prepoznatljiv po manjim uređajima, prvo će ekipa pomisliti da imamo neki Iphone, npr. XS ili X model, koji su podjednaki dimenzijama kao Mi9 SE.

 

 Tebe stvarno dira kaj će neko pomisliti kad te vidi s mobitelom u ruci?

 

 

 Mene ne baš, nego sam htio na taj indirektni način poslati poruku onima koji imaju polutablete u rukama da ne pomisle da izgledaju bog zna kako lijepo s njima. Čiste modne žrtve, polusljepci i slično. Kod mobitela ne važi pravilo da tko ima veću batinu da je veća faca u gradu

 O čemu pričaš?

Tko ima potrebu za velikim ekranom kupit ce si mobitel sa velikim ekranom. Isto vrijedi za mali. Kakve modne zrtve?

Tko gleda Netflix na mobitelu ili cita stripove želi sto veci zaslon, to sta tebi to ne treba ne daje ti pravo da ikoga omalovažavaš. 

Jehonan pet 13.9.2019 13:07
ALVIN kaže...

Meni izgledaju jadno ti sa velikim mobitelima i amen. Ali to sam samo ja, opustite se, možda drugi misle sve najbolje.

 

Ma u stvari poput tih ti je bolje ne uilaziti jer odmah izazoveš nešto poput ovoga što si "dobio" .

 

Evo, vidi meni, podijelim neko znanje, informacije, a onda još na kraju ispadnem nekulturna šizofrena spodoba koja napada nevino pučanstvo baz razloga, a ja jedino vratim istom mjerom, ali s činjenicama, i naravno opet nije dobro.

 

Tak da, bjež od toga, moj savjet !

 

P.S.

Da i ti ne bi rekao kako vičem na tebe jer koristim uskličnike, upitnike, točke, zareze, ne, ne vičem, to je standard koji se koristi na svim forumima i jezicima ovoga svijeta, a ako baš želiš vikati onda na forumu koristiš velika TISKANA slova, a ne uskličnike na kraju rečenice.

gnomisa pet 13.9.2019 14:50
ALVIN kaže...

Meni izgledaju jadno ti sa velikim mobitelima i amen. Ali to sam samo ja, opustite se, možda drugi misle sve najbolje.

 

 Čuj nemamo svi 23 g. i da patimo na to kako izgledamo sa mobitelom u ruci. Mene boli kurac za to iskreno. Ili kako me ti doživljavaš s tim mobitelom u ruci. Uzeo sam veći mob radi toga jer gledam dosta podcasta i općenito mi treba veći ekran jer tako koristim mob najviše. Na manji nikad ne bi više nazad. Istina, manji mob je kompaktiniji ali ja nosim torbicu pa mi je svejedno.

 

@Jehonan - i ti si uzeo veliki mob.....

 

gnomisa pet 13.9.2019 21:27

@Jehonan - jel moguće na EEA ROMu (za koji si stavio link za download) odabrati neku regiju koja nije EU, u postavkama? Jer ako nije onda nije moguće pristupiti Themes aplikaciji kojom se mogu teme mijenjati.

ALVIN sub 14.9.2019 15:54
Jehonan kaže...

A da vidi, je, zahtjeva otključan bootloader al' ta metoda se i tako koristi ako si zapao u neku veliku gabulu pa ove dvije metode ne prolaze.

 

Da, mnogi to misle, da je recovery ROM i OTA ROM isto, a nije.

 

Dakle, OTA i je zamišljena kao ROM koji će doći, kako mu samo ime kaže "over the air" te zbog toga mora biti čim manji, a onda se pribjegava tome da se flashaju samo one datoteke kod kojih je učinjena razlika i da se možda u nekom manjem omjeru dodaju neke nove. Naravo, sve diskrepancije u checksumima datoteka te pripadajućim ključevima mora odraditi recovery po navođenju skripte i tu zna dođi do probema ako si radio neke "nedozvoljene" stvari na mobitelu tj. ukratko ako si stavio custom recovery ili mijenjao particije jer ta skripta tada to ne očekuje i eto ti belaja.

 

Što se tiče veličine mobitela, a što ja znam, gledano čisto osobno, u mojim rukama ne izgleda veliko (al' istina i Bog, 197 cm/ 98 kg i tome pripadajuće "rukice" tako da vjerujem da i nisam baš objektivan) al' opet Bože moj, zbog toga i postoji taj mobitel tj. ako ti je ovaj velik, a ti uzmi taj...zbilja ne znam što bih pametnije rekao

 

Da, ja sam tako riješio mobitel, Gearbest, bez dodatnih troškova.

 Čitam okolo da i onaj koji ima na mobu orginalnu global verziju ako želi staviti EEU treba otključati bootloader ? Inače izgleda da je samo razlika u reklamama kojih u EEU valjda nema, a na globalnoj se lako pogase te reklame u aplikacijama.

 

Sada je za Mi9 SE, EEU stigao na 10.3.4.0. a globalna na 10.3.3.0. tako da nije neka veća razlika.

gnomisa ned 15.9.2019 11:27
davidovski kaže...

Ne mogu jer imam samo EEA pa ne znam kakav je global. Kod ovog je sve ok i super radi.

 Ne bi smjelo biti velike razlike. Global ima nešto češće update a EEA security L1 radi eu gpdr. A ako su na EEA dostupne regije van eu onda se mogu dobiti i teme sa themes appa.

 

btw za par dana dolazi Mi9 lite (Mi CC9). Trebao bi biti kod nas oko 2tkn. S tim speckama novi best buy.

O_O_O pon 16.9.2019 15:55
gnomisa kaže...

Vi koji imate EEA ROM. Jel imate u opcijama za regije koje nisu u EU, npr. Švicarsku ili USA? Ako nemate onda nije moguće dobiti themes app.

 Da. Ima i Indija (ali onda imas reklama u samom OSu).

gnomisa uto 17.9.2019 14:27
O_O_O kaže...
gnomisa kaže...

Vi koji imate EEA ROM. Jel imate u opcijama za regije koje nisu u EU, npr. Švicarsku ili USA? Ako nemate onda nije moguće dobiti themes app.

 Da. Ima i Indija (ali onda imas reklama u samom OSu).

Znam. Ja si odaberem temu i vratim regiju na Hrvatsku. Hvala.

EZY-E uto 17.9.2019 15:40
mzopg kaže...
EZY-E kaže...

Došao mi SE, dosta zadovoljan za sad.

 GB? Prošlo bez dodatnih troškova?

 Da Gearbest, 1900 kn ukupno, 64GB verzija.

Bez ikakvih dodatnih troškova, na paketu piše iz Njemačke :)

geek_boy pet 20.9.2019 18:54

pitanje dali senzor otiska radi normalno ak se stavi kaljeno staklo? kupil Mi 9t prije par dana pa se ucim jos o tom mobu ,sljedeci tj ide root kad otkljucam bootloader glupo mi je samo to sta se mora cekat za otkljucavanje bootloadera

kekec01 pon 23.9.2019 08:56

Nakon duge potrage za mobitelom i taj mukotrpni zadatak je iza mene. Nakon što sam odlučio uzeti Mi 9 čekao sam da još malo padne cijena. Gledao sam ga u SD x puta i jako me smetalo što nisam mogao osjetiti skroz kako leži u ruci jer imaju onu zaštitu točno na sredini. Osobno mi je skroz legao Huawei p30 lite ali on je slabiji uređaj pa sam ga ipak eliminirao. I tako dobijem prije par dana newsletter od Mobisa i gledam malo kaj nude i vidim Mi 9 po skoro 3600kn za 6/64gb. Mislim si kak da ne. I onda spazim Mi Mix3. Cijena dobra, odem na net čitam recenzije,pa na YT gledam i mogu reći da sam se zaljubio. Ima full ekran bez kapljica, notcheva i ostalih rupica što mi je baš super, malo je veći i teži ali je opet lakši od normalne jabuke (vagao sam) ;-) prednju kameru rijetko koristim pa slide mehanizam nije problem. Tko mi kaže da je SD 855 brži od SD 845 neka mu je. Ovaj telefon leti. Kada sam vidio da dođe za keš 2750kn, da mu je najslabija varijanta 6/128gb, i da još dođe wireless charger u paketu to je bilo to. Otišao i kupio. Još sam ga uzeo na firmu pa će mi gazda vratiti PDV i dođe me 2200kn. Po meni prilika koja se ne propušta. Telefon imam dva dana i preporučam svakome. Kamera je super a nakon instalacije Google kamere jednostavno ne vjerujem da mob može tako dobro slikati. Isprika na zagađenju Mi 9 teme.

 

gnomisa pon 23.9.2019 09:14
kekec01 kaže...

Nakon duge potrage za mobitelom i taj mukotrpni zadatak je iza mene. Nakon što sam odlučio uzeti Mi 9 čekao sam da još malo padne cijena. Gledao sam ga u SD x puta i jako me smetalo što nisam mogao osjetiti skroz kako leži u ruci jer imaju onu zaštitu točno na sredini. Osobno mi je skroz legao Huawei p30 lite ali on je slabiji uređaj pa sam ga ipak eliminirao. I tako dobijem prije par dana newsletter od Mobisa i gledam malo kaj nude i vidim Mi 9 po skoro 3600kn za 6/64gb. Mislim si kak da ne. I onda spazim Mi Mix3. Cijena dobra, odem na net čitam recenzije,pa na YT gledam i mogu reći da sam se zaljubio. Ima full ekran bez kapljica, notcheva i ostalih rupica što mi je baš super, malo je veći i teži ali je opet lakši od normalne jabuke (vagao sam) ;-) prednju kameru rijetko koristim pa slide mehanizam nije problem. Tko mi kaže da je SD 855 brži od SD 845 neka mu je. Ovaj telefon leti. Kada sam vidio da dođe za keš 2750kn, da mu je najslabija varijanta 6/128gb, i da još dođe wireless charger u paketu to je bilo to. Otišao i kupio. Još sam ga uzeo na firmu pa će mi gazda vratiti PDV i dođe me 2200kn. Po meni prilika koja se ne propušta. Telefon imam dva dana i preporučam svakome. Kamera je super a nakon instalacije Google kamere jednostavno ne vjerujem da mob može tako dobro slikati. Isprika na zagađenju Mi 9 teme.

 

 Razlika u težini između Mi mix 3 i MI9 je ogromna, 45g. Ja bi uzeo taj mi mix 3 odmah da nije tak težak. Ali ako tebi ne smeta - super. Nego, sutra bumo saznali malo više o novim mobitelima (Mi9 pro i Mi mix alpha).

O_O_O pon 23.9.2019 13:17
gnomisa kaže...
kekec01 kaže...

Nakon duge potrage za mobitelom i taj mukotrpni zadatak je iza mene. Nakon što sam odlučio uzeti Mi 9 čekao sam da još malo padne cijena. Gledao sam ga u SD x puta i jako me smetalo što nisam mogao osjetiti skroz kako leži u ruci jer imaju onu zaštitu točno na sredini. Osobno mi je skroz legao Huawei p30 lite ali on je slabiji uređaj pa sam ga ipak eliminirao. I tako dobijem prije par dana newsletter od Mobisa i gledam malo kaj nude i vidim Mi 9 po skoro 3600kn za 6/64gb. Mislim si kak da ne. I onda spazim Mi Mix3. Cijena dobra, odem na net čitam recenzije,pa na YT gledam i mogu reći da sam se zaljubio. Ima full ekran bez kapljica, notcheva i ostalih rupica što mi je baš super, malo je veći i teži ali je opet lakši od normalne jabuke (vagao sam) ;-) prednju kameru rijetko koristim pa slide mehanizam nije problem. Tko mi kaže da je SD 855 brži od SD 845 neka mu je. Ovaj telefon leti. Kada sam vidio da dođe za keš 2750kn, da mu je najslabija varijanta 6/128gb, i da još dođe wireless charger u paketu to je bilo to. Otišao i kupio. Još sam ga uzeo na firmu pa će mi gazda vratiti PDV i dođe me 2200kn. Po meni prilika koja se ne propušta. Telefon imam dva dana i preporučam svakome. Kamera je super a nakon instalacije Google kamere jednostavno ne vjerujem da mob može tako dobro slikati. Isprika na zagađenju Mi 9 teme.

 

 Razlika u težini između Mi mix 3 i MI9 je ogromna, 45g. Ja bi uzeo taj mi mix 3 odmah da nije tak težak. Ali ako tebi ne smeta - super. Nego, sutra bumo saznali malo više o novim mobitelima (Mi9 pro i Mi mix alpha).

 Xiaomi samo radi nove modele, a sve vise manje slicno.