mzopg sri 4.9.2019 14:17
morbida kaže...

Pozdrav ekipa, da li znate gdje mogu kupit 9H kaljeno staklo sa oleofobnim slojem? 

Imaš sad i nekakve hydrogelove, navodno su 9H sa oleofobnim slojem + auto popravljanje ogrebotina u 24h. Ono što se meni najviše sviđa kod njih je što pokriju cijeli ekran od kraja do kraja, za razliku od stakla koje kod zaobljenih ekrana uvijek ostavi 1-2mm pa izgleda glupo.

 

Evo par linkova:

https://www.aliexpress.com/item/33003798030.html

https://www.aliexpress.com/item/4000047077586.html

https://www.aliexpress.com/item/33006610362.html

https://www.aliexpress.com/item/32868158840.html

 

Jako su jeftini, pa sam malo skeptičan, ali vidim da su komentari velikom većinom pozitivni.

Naručio sam par komada, ali još ih čekam.

Napišem kratki osvrt kad stignu.

mzopg sri 4.9.2019 14:49

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

Jehonan sri 4.9.2019 15:49
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

Ma sve super. tko može čekati!

Da sam mogao. i ja bih čekao al' ako ti mobitel treba odmah, onda kupuješ ono što je trenutno dostupno, a ne što je još u beta fazi.

 

Al' da, tko može, neka čeka, može samo proći bolje!

Gam3r sri 4.9.2019 16:31
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

 

sva sreća pa mi je 4G premalo pa već razmišljam o 5G... Da se mene pita 3G je sasvim dovoljno...

mzopg sri 4.9.2019 17:42
Gam3r kaže...
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

 

sva sreća pa mi je 4G premalo pa već razmišljam o 5G... Da se mene pita 3G je sasvim dovoljno...

 Slažem se, trenutno je i moje mišljenje isto. Od nabrojanog me zanima samo veća baterija i OIS, display je već dovoljno dobar kao i procesor.

Jehonan sri 4.9.2019 19:07
mzopg kaže...
morbida kaže...

Pozdrav ekipa, da li znate gdje mogu kupit 9H kaljeno staklo sa oleofobnim slojem? 

Imaš sad i nekakve hydrogelove, navodno su 9H sa oleofobnim slojem + auto popravljanje ogrebotina u 24h. Ono što se meni najviše sviđa kod njih je što pokriju cijeli ekran od kraja do kraja, za razliku od stakla koje kod zaobljenih ekrana uvijek ostavi 1-2mm pa izgleda glupo.

 

Evo par linkova:

https://www.aliexpress.com/item/33003798030.html

https://www.aliexpress.com/item/4000047077586.html

https://www.aliexpress.com/item/33006610362.html

https://www.aliexpress.com/item/32868158840.html

 

Jako su jeftini, pa sam malo skeptičan, ali vidim da su komentari velikom većinom pozitivni.

Naručio sam par komada, ali još ih čekam.

Napišem kratki osvrt kad stignu.

Hajd' baš me zanima taj hydrogel jer ako je neprimjetno, sve normalno funkcionira, stavlja se bez nekog većeg problema, štiti mobitel, a zašto ne?!

 

Istinu govoreći, nisam uopće znao da postoji nešto poput toga!

Jehonan sri 4.9.2019 20:49
mzopg kaže...
Gam3r kaže...
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

 

sva sreća pa mi je 4G premalo pa već razmišljam o 5G... Da se mene pita 3G je sasvim dovoljno...

 Slažem se, trenutno je i moje mišljenje isto. Od nabrojanog me zanima samo veća baterija i OIS, display je već dovoljno dobar kao i procesor.

Ja sam čak negdje pročitao da je OIS nazivno podržan od ugrađene kamere tj. hardware je tu al' možda sam u krivu, nemojte me držati za riječ!

 

Iz kog razloga su odlučili ne implementirati to u samu aplikaciju zbilja ne znam?!

 

Iskreno rečeno uopće me ne bi čudilo da je to tako jer Xiaomi to radi na dosta svojih mobitela (Redmi Note 5 Pro i Quick Charge koji je tek kasnije aktiviran unutar kernela), dakle da je nešto nazivno podržano, a oni to ne implementiraju!

 

Istina i Bog, ono što sam vidjeo na testovima, i ovako kako je radi fantastično.

 

Jedino noćne snimke nisu Bog zna što, a opet tko zna, možda nešto i omoguće kada dođe Android 10 i MIUI 11 na njega, sve je u njihovim rukama (u ovom slučaju na žalost)?!

mzopg sri 4.9.2019 23:58
Jehonan kaže...

Ja sam čak negdje pročitao da je OIS nazivno podržan od ugrađene kamere tj. hardware je tu al' možda sam u krivu, nemojte me držati za riječ!

 

Iz kog razloga su odlučili ne implementirati to u samu aplikaciju zbilja ne znam?!

 

Iskreno rečeno uopće me ne bi čudilo da je to tako jer Xiaomi to radi na dosta svojih mobitela (Redmi Note 5 Pro i Quick Charge koji je tek kasnije aktiviran unutar kernela), dakle da je nešto nazivno podržano, a oni to ne implementiraju!

 

Istina i Bog, ono što sam vidjeo na testovima, i ovako kako je radi fantastično.

 

Jedino noćne snimke nisu Bog zna što, a opet tko zna, možda nešto i omoguće kada dođe Android 10 i MIUI 11 na njega, sve je u njihovim rukama (u ovom slučaju na žalost)?!

Mi 9 koristi "closed loop motor" sistem, koji se pokazao kao dosta dobar, ali ipak se vraćaju sad na OIS.

Više o tom sistemu:

https://www.gizchina.com/2019/02/17/mi-9-closed-loop-motor-explained/

 

Za noćne fotke Gcam i nema frke 

Jehonan čet 5.9.2019 13:19
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Ja sam čak negdje pročitao da je OIS nazivno podržan od ugrađene kamere tj. hardware je tu al' možda sam u krivu, nemojte me držati za riječ!

 

Iz kog razloga su odlučili ne implementirati to u samu aplikaciju zbilja ne znam?!

 

Iskreno rečeno uopće me ne bi čudilo da je to tako jer Xiaomi to radi na dosta svojih mobitela (Redmi Note 5 Pro i Quick Charge koji je tek kasnije aktiviran unutar kernela), dakle da je nešto nazivno podržano, a oni to ne implementiraju!

 

Istina i Bog, ono što sam vidjeo na testovima, i ovako kako je radi fantastično.

 

Jedino noćne snimke nisu Bog zna što, a opet tko zna, možda nešto i omoguće kada dođe Android 10 i MIUI 11 na njega, sve je u njihovim rukama (u ovom slučaju na žalost)?!

Mi 9 koristi "closed loop motor" sistem, koji se pokazao kao dosta dobar, ali ipak se vraćaju sad na OIS.

Više o tom sistemu:

https://www.gizchina.com/2019/02/17/mi-9-closed-loop-motor-explained/

 

Za noćne fotke Gcam i nema frke 

Eto, kao što i rekoh!

 

Oni su u biti čak "unaprijedili" stvar sa dodatkom senzora koji govori motoru gdje se točno leće nalaze!

 

Po meni, prilično dobro.

 

Sada razumijem zbog čega, na svim testovima po danu Mi 9 ima bolji video od huaweia p30 (tako govore i izgledaju učinjeni testovi, ne ja, tako da molim vas nemojte me napadati jer meni osobno to i nije toliko bitni).

 

Čak ispada da bez problema mogu iči i na "čisti" OIS samo što će onda taj senzor biti isključen, a glavninu posla će obavljati SOC sa svim prednostima i nedostatcima toga rješenja!

 

U biti, programski relativno lagano izvedivo, pitanje ja semo što će na to reći odjel marketinga, a ono obično uvijek zakoči takove stvari.

 

Jel' ako ćemo iz dosadašnjeg iskustva, a zbog čega ne bi sve to omogućili u "novom" uređaju "Mi9 super-duper XS, HI, transparent edition", a koji će biti zbog toga biti bar 100$ skuplji, a u praksi nije uloženo bog zna što?!

 

Gdje ćeš bolje?!

Jehonan čet 5.9.2019 15:37

Evo, beštija došla u Republiku Hrvatsku, može se pratiti na stranicama Hrvatske pošte i naravno sada opet nekakav kriptični opis zbivanja!

 

Koji je to vrag: Prispijeće u izmjeničnu poštu ?!

 

Nazvah ih, za divno čudo javili se odmah i veli mi čovjek na help desku kada sam pitao što im je to tj. imaju li oni i neku istosmjernu poštu, da će pošiljka sada ići na dostavu al' tu mi je nešto smufljao tako da pojma nemam što je na kraju rekao?!

 

Što je sada to, zna li tko iz iskustva ili iz prve ruke?!

 

E da, reče mi da će doći paket za nekih 5-6 dana !!!

gnomisa čet 5.9.2019 15:39
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
Gam3r kaže...
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

 

sva sreća pa mi je 4G premalo pa već razmišljam o 5G... Da se mene pita 3G je sasvim dovoljno...

 Slažem se, trenutno je i moje mišljenje isto. Od nabrojanog me zanima samo veća baterija i OIS, display je već dovoljno dobar kao i procesor.

Ja sam čak negdje pročitao da je OIS nazivno podržan od ugrađene kamere tj. hardware je tu al' možda sam u krivu, nemojte me držati za riječ!

 

Iz kog razloga su odlučili ne implementirati to u samu aplikaciju zbilja ne znam?!

 

Iskreno rečeno uopće me ne bi čudilo da je to tako jer Xiaomi to radi na dosta svojih mobitela (Redmi Note 5 Pro i Quick Charge koji je tek kasnije aktiviran unutar kernela), dakle da je nešto nazivno podržano, a oni to ne implementiraju!

 

Istina i Bog, ono što sam vidjeo na testovima, i ovako kako je radi fantastično.

 

Jedino noćne snimke nisu Bog zna što, a opet tko zna, možda nešto i omoguće kada dođe Android 10 i MIUI 11 na njega, sve je u njihovim rukama (u ovom slučaju na žalost)?!

 Svi se ljepe za taj OIS a u praksi je jako bitno kako je implementirana stabilizacija i KOJI JE SENZOR kamere. Npr. na nebrojeno usporednih reviewa EIS na Mi9 je puno oblje odradio nego OIS na Mi8. Mi9 ima brutalne fotke po danu i indoor a noćne su slabije od konkurencije (flagshipi) ali gcam tu jako pomaže. Video stabilizacija je jako dobra, bolja nego na P30 seriji od Huaweija i nešto slabija nego na samsunzima. Kad pogledaš većina ljudi snima fotke i to po danu pa ne vidim baš onda da je OIS tak jako bitan. EIS u Mi9 jako dobro odrađuje svoj posao. 5G kad bude full implementiran već će biti Mi10.....

mzopg čet 5.9.2019 16:25
Jehonan kaže...

Evo, beštija došla u Republiku Hrvatsku, može se pratiti na stranicama Hrvatske pošte i naravno sada opet nekakav kriptični opis zbivanja!

 

Koji je to vrag: Prispijeće u izmjeničnu poštu ?!

 

Nazvah ih, za divno čudo javili se odmah i veli mi čovjek na help desku kada sam pitao što im je to tj. imaju li oni i neku istosmjernu poštu, da će pošiljka sada ići na dostavu al' tu mi je nešto smufljao tako da pojma nemam što je na kraju rekao?!

 

Što je sada to, zna li tko iz iskustva ili iz prve ruke?!

 

E da, reče mi da će doći paket za nekih 5-6 dana !!!

Mislim da je to kad stigne u poštanski ured u koji stižu i iz kojeg odlaze paketi do krajnjeg odredišta (mi). Nema veze sa AC/DC 

Ne zivkaj ih previše, ako puno talasaš na kraju će ti završiti na carini. 

 

To ti je sutra kod tebe, budi optimističan.

O_O_O čet 5.9.2019 16:37
gnomisa kaže...
Jehonan kaže...
mzopg kaže...
Gam3r kaže...
mzopg kaže...

Navodno će Mi 9S 5G biti oko 450$, to bi brzo moglo pasti na 400$ što je super cijena za nadograđeni Mi 9 (veća baterija, OIS, SD 855+, 2k Amoled). Minus je što će biti malo glomazniji i teži.

 

sva sreća pa mi je 4G premalo pa već razmišljam o 5G... Da se mene pita 3G je sasvim dovoljno...

 Slažem se, trenutno je i moje mišljenje isto. Od nabrojanog me zanima samo veća baterija i OIS, display je već dovoljno dobar kao i procesor.

Ja sam čak negdje pročitao da je OIS nazivno podržan od ugrađene kamere tj. hardware je tu al' možda sam u krivu, nemojte me držati za riječ!

 

Iz kog razloga su odlučili ne implementirati to u samu aplikaciju zbilja ne znam?!

 

Iskreno rečeno uopće me ne bi čudilo da je to tako jer Xiaomi to radi na dosta svojih mobitela (Redmi Note 5 Pro i Quick Charge koji je tek kasnije aktiviran unutar kernela), dakle da je nešto nazivno podržano, a oni to ne implementiraju!

 

Istina i Bog, ono što sam vidjeo na testovima, i ovako kako je radi fantastično.

 

Jedino noćne snimke nisu Bog zna što, a opet tko zna, možda nešto i omoguće kada dođe Android 10 i MIUI 11 na njega, sve je u njihovim rukama (u ovom slučaju na žalost)?!

 Svi se ljepe za taj OIS a u praksi je jako bitno kako je implementirana stabilizacija i KOJI JE SENZOR kamere. Npr. na nebrojeno usporednih reviewa EIS na Mi9 je puno oblje odradio nego OIS na Mi8. Mi9 ima brutalne fotke po danu i indoor a noćne su slabije od konkurencije (flagshipi) ali gcam tu jako pomaže. Video stabilizacija je jako dobra, bolja nego na P30 seriji od Huaweija i nešto slabija nego na samsunzima. Kad pogledaš većina ljudi snima fotke i to po danu pa ne vidim baš onda da je OIS tak jako bitan. EIS u Mi9 jako dobro odrađuje svoj posao. 5G kad bude full implementiran već će biti Mi10.....

 Na kojoj rezoluciji, na 4K60fps izgleda kao da je potres.

mzopg čet 5.9.2019 16:37
gnomisa kaže...

 Svi se ljepe za taj OIS a u praksi je jako bitno kako je implementirana stabilizacija i KOJI JE SENZOR kamere. Npr. na nebrojeno usporednih reviewa EIS na Mi9 je puno oblje odradio nego OIS na Mi8. Mi9 ima brutalne fotke po danu i indoor a noćne su slabije od konkurencije (flagshipi) ali gcam tu jako pomaže. Video stabilizacija je jako dobra, bolja nego na P30 seriji od Huaweija i nešto slabija nego na samsunzima. Kad pogledaš većina ljudi snima fotke i to po danu pa ne vidim baš onda da je OIS tak jako bitan. EIS u Mi9 jako dobro odrađuje svoj posao. 5G kad bude full implementiran već će biti Mi10.....

Kruške i jabuke 

OIS je primarno namijenjen fotografijama u slabim svjetlosnim uvjetima, dok je EIS primarno namijenjen stabilizaciji video zapisa.

Ono što "popravlja" fotke pri lošem osvjetljenju na mobu je HDR ili kako se sad zove "night mode".

 

Naravno može se OIS koristiti i za video zapise i daje odlične rezultate, ali ne znam za takvu implementaciju u mobilnim uređajima.

Moguća je i kombinacija OIS + EIS, ali i to je rijetko jer povećava cijenu proizvoda.

 

Mi 9 radi odlične video zapise, mislim da je tu među najboljim uređajima, i EIS se tu pokazao kao pun pogodak.

Očito je i da je procesor jako bitan kod korištenja EIS-a, primjer su Mi 9T i Mi 9T Pro. Jači model ima daleko bolju stabilizaciju video zapisa.

 

No da puno ne brljam, odlično je da ćemo sada dobiti Mi 9 sa OIS-om, pa će se moći napraviti direktna usporedba identičnog senzora sa OIS-om i bez njega. Mislim da je to najbolji pokazatelj je li OIS potreban / koristan ili nije.

 

Još jedna sitnica, većina ljudi pretežno snima dnevne fotke jer se one svode na point&shoot, dok za slabije osvjetljenje treba određeno znanje i/ili ozbiljniji uređaj. Uvjeren sam da kad bi i noćna fotka bila point&shoot ljudi bi podjednako snimali dnevne i noćne. Meni osobno fotke pri slabijem osvjetljenju imaju puno veću draž od dnevnih fotografija, sjene uvijek stvaraju impresivnu atmosferu i "dubinu".

Jehonan čet 5.9.2019 18:02
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Evo, beštija došla u Republiku Hrvatsku, može se pratiti na stranicama Hrvatske pošte i naravno sada opet nekakav kriptični opis zbivanja!

 

Koji je to vrag: Prispijeće u izmjeničnu poštu ?!

 

Nazvah ih, za divno čudo javili se odmah i veli mi čovjek na help desku kada sam pitao što im je to tj. imaju li oni i neku istosmjernu poštu, da će pošiljka sada ići na dostavu al' tu mi je nešto smufljao tako da pojma nemam što je na kraju rekao?!

 

Što je sada to, zna li tko iz iskustva ili iz prve ruke?!

 

E da, reče mi da će doći paket za nekih 5-6 dana !!!

Mislim da je to kad stigne u poštanski ured u koji stižu i iz kojeg odlaze paketi do krajnjeg odredišta (mi). Nema veze sa AC/DC 

Ne zivkaj ih previše, ako puno talasaš na kraju će ti završiti na carini. 

 

To ti je sutra kod tebe, budi optimističan.

 i to što kažeš!

Jehonan pet 6.9.2019 15:47

Evo, samo obavijesti radi kako i obećah, mobitel je uredno stigao, platio dodatno nisam ništa!

 

Eto, ja bio ljut na Hrvatsku poštu, a na kraju ispalo da uopće nisu bili niti malo krivi tj. oni su proslijedili paket k meni u roku od 48 sati!

 

Ovom prilikom, bar što se tiče moga slučaja, sve pohvale!

 

I da, na kraju su mi se još i ispričavali što nije bilo ranije jer su imali toliku hrpu paketa podijeliti na mome području da im je trebalo dva sata samo da unesu u sistem, a krenuli u 07:00 sati.

 

Zbilja svaka čast, a ujedno i moja isprika ako sam nekoga uvrijedio.

 

Al' da, znam, sada je lako to reći kada je sve dobro prošlo, tako da, a eto, valjda treba imati i malo sreće u svemu tome.

 

Sada, što se tiče samog uređaja!

 

Što reći, za nas koiji nismo, opet da se netko ne bi pronašao uvrijeđen, rođeni sa zlatnom zličicom u čvaljama te su odmah u mlađahnoj dobi startali sa mobitelima koji su u rangu ili bolji od ovoga, ma ovo je predivan komad hardwarea!

 

Kako ga god pogledali, od kvalitete izrade, mogućnosti, opcija, zbilja ostaneš oduševljen, paf, pogotovo kada uzmeš u obzir onaj famozni omjer dobiveno/uloženo.

 

Eto, idem sad bubnuti gore novi ROM tj. sam je došao, OTA jel'.

 

Ako koga što zanima, a pitajte, ja ako znam odgovoriti ću.

 

Ujedno, hvala svima na dobronamjernim savjetima, uloženom vremenu i podijeljenom znanju!

 

Svako dobro!

mzopg pet 6.9.2019 19:09
Jehonan kaže...

Evo, samo obavijesti radi kako i obećah, mobitel je uredno stigao, platio dodatno nisam ništa!

 

Eto, ja bio ljut na Hrvatsku poštu, a na kraju ispalo da uopće nisu bili niti malo krivi tj. oni su proslijedili paket k meni u roku od 48 sati!

 

Ovom prilikom, bar što se tiče moga slučaja, sve pohvale!

 

I da, na kraju su mi se još i ispričavali što nije bilo ranije jer su imali toliku hrpu paketa podijeliti na mome području da im je trebalo dva sata samo da unesu u sistem, a krenuli u 07:00 sati.

 

Zbilja svaka čast, a ujedno i moja isprika ako sam nekoga uvrijedio.

 

Al' da, znam, sada je lako to reći kada je sve dobro prošlo, tako da, a eto, valjda treba imati i malo sreće u svemu tome.

 

Sada, što se tiče samog uređaja!

 

Što reći, za nas koiji nismo, opet da se netko ne bi pronašao uvrijeđen, rođeni sa zlatnom zličicom u čvaljama te su odmah u mlađahnoj dobi startali sa mobitelima koji su u rangu ili bolji od ovoga, ma ovo je predivan komad hardwarea!

 

Kako ga god pogledali, od kvalitete izrade, mogućnosti, opcija, zbilja ostaneš oduševljen, paf, pogotovo kada uzmeš u obzir onaj famozni omjer dobiveno/uloženo.

 

Eto, idem sad bubnuti gore novi ROM tj. sam je došao, OTA jel'.

 

Ako koga što zanima, a pitajte, ja ako znam odgovoriti ću.

 

Ujedno, hvala svima na dobronamjernim savjetima, uloženom vremenu i podijeljenom znanju!

 

Svako dobro!

 Odlično, rekoh ti ja da je to danas kod tebe 

 

Xiaomi ima vrhunsku izradu, sjećam se svog prvog Xiaomija nakon dugogodišnjeg korištenja iPhonea, očekivao sam pristojan mob, ali sa vidljivom lošijom kvalitetom izrade, a dobio mob vrhunske izrade.

 

Moj savjet ti je prvo napraviti factory reset, za svaki slučaj, pa onda kreni s nadogradnjama i korištenjem.

 

Naravno napiši i koji komentar kad se malo bolje upoznaš sa Mi 9T.

Jehonan pet 6.9.2019 19:43
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

Evo, samo obavijesti radi kako i obećah, mobitel je uredno stigao, platio dodatno nisam ništa!

 

Eto, ja bio ljut na Hrvatsku poštu, a na kraju ispalo da uopće nisu bili niti malo krivi tj. oni su proslijedili paket k meni u roku od 48 sati!

 

Ovom prilikom, bar što se tiče moga slučaja, sve pohvale!

 

I da, na kraju su mi se još i ispričavali što nije bilo ranije jer su imali toliku hrpu paketa podijeliti na mome području da im je trebalo dva sata samo da unesu u sistem, a krenuli u 07:00 sati.

 

Zbilja svaka čast, a ujedno i moja isprika ako sam nekoga uvrijedio.

 

Al' da, znam, sada je lako to reći kada je sve dobro prošlo, tako da, a eto, valjda treba imati i malo sreće u svemu tome.

 

Sada, što se tiče samog uređaja!

 

Što reći, za nas koiji nismo, opet da se netko ne bi pronašao uvrijeđen, rođeni sa zlatnom zličicom u čvaljama te su odmah u mlađahnoj dobi startali sa mobitelima koji su u rangu ili bolji od ovoga, ma ovo je predivan komad hardwarea!

 

Kako ga god pogledali, od kvalitete izrade, mogućnosti, opcija, zbilja ostaneš oduševljen, paf, pogotovo kada uzmeš u obzir onaj famozni omjer dobiveno/uloženo.

 

Eto, idem sad bubnuti gore novi ROM tj. sam je došao, OTA jel'.

 

Ako koga što zanima, a pitajte, ja ako znam odgovoriti ću.

 

Ujedno, hvala svima na dobronamjernim savjetima, uloženom vremenu i podijeljenom znanju!

 

Svako dobro!

 Odlično, rekoh ti ja da je to danas kod tebe 

 

Xiaomi ima vrhunsku izradu, sjećam se svog prvog Xiaomija nakon dugogodišnjeg korištenja iPhonea, očekivao sam pristojan mob, ali sa vidljivom lošijom kvalitetom izrade, a dobio mob vrhunske izrade.

 

Moj savjet ti je prvo napraviti factory reset, za svaki slučaj, pa onda kreni s nadogradnjama i korištenjem.

 

Naravno napiši i koji komentar kad se malo bolje upoznaš sa Mi 9T.

Hvala, hvala, eto vidiš, treba ponekada imati vjere, ako ništa, onda bar u HP, a ne odmah deri-peri !

 

Da, iako nisam nikada imao iPhone zbog njegove grozomorne zatvorenosti općenito, imao sam prije toga svašta: Alcatel, NOKIA, SonyEricsson, HTC jedan drugi te potom Mi4 kada je izašao.

 

Nakon tog mobitela, uzimam samo Xioami jer evo vjerovao ili ne ta četvorka mi je još uvijek kod jednog djeteta (komada dva ), a budući je i njoj vrijeme za novi Xiaomi, ovaj će u neku ladicu.

 

Da, mislih to s reseton napraviti jel' nikada ne znaš al' budući mi je odmah povukao ovu zadnju nadogradnju to sada sve skupa toliko radi da mi se iskreno ne da raditi factory reset.

 

Možda za koji dan.

 

I da, ovo ti je čistokrvno-punokrvni Mi 9, 6/128 Gb, nije to Mi 9T !

 

Što se tiče upoznavanja, nešto malo i znam o tematici al' budući mi je preokupacija u nekim drugim područjima ljudskog djelovanja, ovo se pretvorilo u nešto onako uz put!

 

Evo, imam pitanjce, a sve da ne isprobavam ako ne radi (lijenost, lijenost) tj. jesil' probao aktivirati VoLTE i VoWiFi, radi li to kako spada kod "naših" davatelja usluga?!

mzopg pet 6.9.2019 22:03
Jehonan kaže...

 

I da, ovo ti je čistokrvno-punokrvni Mi 9, 6/128 Gb, nije to Mi 9T !

 

Što se tiče upoznavanja, nešto malo i znam o tematici al' budući mi je preokupacija u nekim drugim područjima ljudskog djelovanja, ovo se pretvorilo u nešto onako uz put!

 

Evo, imam pitanjce, a sve da ne isprobavam ako ne radi (lijenost, lijenost) tj. jesil' probao aktivirati VoLTE i VoWiFi, radi li to kako spada kod "naših" davatelja usluga?!

 Da, tako je, prebacujem se iz teme u temu pa sam malo pobrkao modele. 

 

VoLTE i VoWifi nisam probao, to bi bio kao nekakav upgraded Viber VoIP? Ma ni Viber ne koristim, slabo ja pričam na mob, uglavnom ga koristim za surfanje, poslovne aplikacije i fotkanje.

Društvene mreže, whatsupovi, messengeri nula bodova kod mene. 

 

mzopg pet 6.9.2019 22:05
XXX-Man kaže...

Imaš link na taj koji si naručio?

 

Ne vidim nigdje opciju za eu skladište...

 

 Ako se ne varam naručio je preko GB-a.

 

Evo friški link, trenutno je 329.99$:

Link

 

Kao način dostave se odabere "Priority Line" 3.83$.

Jehonan sub 7.9.2019 07:45
mzopg kaže...
Jehonan kaže...

 

I da, ovo ti je čistokrvno-punokrvni Mi 9, 6/128 Gb, nije to Mi 9T !

 

Što se tiče upoznavanja, nešto malo i znam o tematici al' budući mi je preokupacija u nekim drugim područjima ljudskog djelovanja, ovo se pretvorilo u nešto onako uz put!

 

Evo, imam pitanjce, a sve da ne isprobavam ako ne radi (lijenost, lijenost) tj. jesil' probao aktivirati VoLTE i VoWiFi, radi li to kako spada kod "naših" davatelja usluga?!

 Da, tako je, prebacujem se iz teme u temu pa sam malo pobrkao modele. 

 

VoLTE i VoWifi nisam probao, to bi bio kao nekakav upgraded Viber VoIP? Ma ni Viber ne koristim, slabo ja pričam na mob, uglavnom ga koristim za surfanje, poslovne aplikacije i fotkanje.

Društvene mreže, whatsupovi, messengeri nula bodova kod mene. 

 

VoLTE => Voice over LTE (govor, razgovor, besjeda, prelo putem LTE mreže, kod nekih čak u HD kvaliteti, ovisi o davatelju usluga)

 

VoWiFi => Voice over WiFi (govor, razgovor, besjeda, prelo putem WiFi mreže tj. dok možeš koristiš domicilnu ili bilo koju drugu WiFi mrežu na koju si pripojen umjesto 4G/LTE odašiljača-prijamnika unutar mobitela)

 

Viber niti sam ne koristim. Igrarija puna reklama te ogledni primjer potpuno nesigurnog protokola i softwarea.

 

Otprilike je vjerujem dosta nas na tragu načina korištenja mobiteal kao ti, više, manje, više .

gnomisa sub 7.9.2019 21:56
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

Samo 4k 60fps nema stabilizaciju. Svi ostali rezimi imaju. Dakle referirao sam se na fhd 30/60 i na 4k 30fps.

 1080p u 60fps isto nema

 Prvi glas. Ali ok. BTW, 60fps bi bio potreban kod snimanja npr. ekstremnih sportova. Uobičajene turističke, obiteljske i slične snimke 30fps je ok.

Jehonan sub 7.9.2019 22:38

Evo, ako tko želi napraviit update na MIUI Global 10.2.30 | Stable 10.2.30(PFAEUXM) može to tako da prvo skine ROM sa ovog linka.

 

Potom napravi direktorij "downloaded_rom" na internoj memoriji i u njega iskopirate ROM koji ste upravo skinuli skinuli.

 

Nakon toga odete na Settings->About phone->System update koj vam nakon toga odmah ode u online potragu za novim ROM-om, a da bi mu rekli da potraži ROM lokalno, kliknete 10 puta na VELIKI broj 10 i taj manifetluk vam otvori odatne opcije koje se nalaze u gornjem desnom kutu unutar one tri točkice. E, jedna od njih je i ta da odaberete ROM koji ste upravo skinuli i iskopirali na mobitel (Choose update package).

 

Nakon ovoga, vjerujem da sve znate, tj. odaberete taj paket, velite OK, on prvo provjeri checksum od skinutog paketa i ako je sve OK traži da da reboota u recovery i pokrene upgrade!

 

I nakon par min. to je to, ništa ne morate dirati, dapače, to je i krajnje poželjno!

 

Promjene koje su uključene u ovom zadnjoj iteraciji su, bar najvažnije:

 

-Smanjenje šuma kod niske razine glasnoće, kako kod slušalica tako i kod zvučnika.

-Nadogradnja Android sigurnosne zakrpe na listopad mjesec 2019. god.

-Optimizacija odziva senzora otiska prsta.

-Ispravljanje povremenog nepojavljivanja icone za otključavanje na zaključanom displayu.

 

Eto...

 

P.S.

 

Da, oficijelni je ROM, potpuno sigurno, samo što nije još puštena OTA verzija dotičnoga tako da ako hoćete biti sigurni u ishod, ovo vam je difinitivno bolja verzija, prva najbolja poslije fastboot verzije, jel'.

 

Evo, na mom uređaju se veselo vrti, ako to što znači kome.

 

Dodatak:

Evo, vidim da se pojavila i nova opcija u podešavanju, za proizvoljno uključivanje odnosno isključivanje DC dimminga unutar podešavanja za Display. Korisno.

 

Dodatak 2:

Opet po dobrom starom Xiaomijevom običaju imaju izgleda nekog preumornog, zaboravnog ili "baš me briga, to je nebitno, kozmetika" developera. Naime, ako ste primjetili, pojavio se novi folder "ramdump", a koji ako se izbriše, prilikom idućeg reboota, iznova se kreira. Hoću reći, već je to viđeno ne drugim modelima. Ako ništa, a ono odaje dozu šlampavosti, a što ipak ne bi trebalo biti slučaj na ovome modelu jel'!