Frenkyca uto 29.5.2018 20:59

Navodne specifikacije:

 

Zaslon: 6,2 inča i rezolucije 2.280 x 1.080  omjer 19:2

 

Mi 8 Snapdragonom 845

 

6 GB RAM-a i 64 GBmemorije.

 

Baterija 3300mah

 

Očekuje se i model sa 8 GB RAM-a i 128 GB interne memorije.

 

Rezolucije stražnjih kamera su prema glasinama 20 MP (f/1.7) i 16 MP (f/2.0), a prednje 16 MP (f/2.0).

 

Softversku stranu uređaja činit će MIUI 10 koji se temelji na Androidu 8.1 Oreo. Uređaj će se potrebnom energijom za rad napajati iz baterije kapaciteta 3.300 mAh. Debljina uređaja bi trebala biti 7,8 milimetara, a težina 172 grama.

 

USB-C adapterom za slušalice

 

Cijena Cca: 370 eura (6 GB/64 GB) i oko 420 eura (8 GB/128 GB).

dino91 čet 31.5.2018 12:09

Xiaomi Mi 8 izašao danas

Tri verzije mobitela.

 

Usporedba: 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9065&idPhone2=9219&idPhone3=9218

 

Camera sampleovi:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_ceo_shares_mi_8_camera_samples_ahead_of_the_official_launch-news-31382.php

 

Cijene:

Xiaomi Mi 8 od 380 - 420€ 

Xiaomi Mi 8 SE od 240 - 265€

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition oko 500€

 

Jedini mobitel koji će imati in-display fingerprint je Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Koga zanima za više info:

https://www.gsmarena.com/xioami_mi_8_official_3d_face_unlock_dual_gps-news-31392.php

maks0806 čet 31.5.2018 13:02

Dvoumim se između Mi8 EX i OP6, slatke brige :3

Da ima headphone jack odmah bi uzeo, jer ostatak je na razini. A s obzirom kakve kamere imaju u zadnje vrijeme, mislim da je na Mi8 bolja od ove na OP6. Plus underscreen FP scanner. Face ID sranja me ne zanimaju nimalo

dtdtdt čet 31.5.2018 16:13
maks0806 kaže...

Dvoumim se između Mi8 EX i OP6, slatke brige :3

Da ima headphone jack odmah bi uzeo, jer ostatak je na razini. A s obzirom kakve kamere imaju u zadnje vrijeme, mislim da je na Mi8 bolja od ove na OP6. Plus underscreen FP scanner. Face ID sranja me ne zanimaju nimalo

 ja sam bio na korak do kupnje op6 ali sam odlučio čekati do danas da vidim kakav će biti mi8 i drago mi je da sam čekao.još malo da vidim hands on na youtubeu i primjerke fotki i ako budem zadovoljan onda kupujem mi8 explorer edition. underscreen reader i "prozirna" stražnja strana su pun pogodak po meni. 

maks0806 čet 31.5.2018 17:03

Još sam tek sada skužio da je baterija 3k mah na njemu što mi je malo čudno pošto obični ima 3400

Oh well, baš sam pozitivno iznenađen, nadmašili su moja očekivanja. Nisu išli kao dosad na jeftin i dobar mob, nego su stvarno nešto novo donijeli, dosta toga "posudili" , a opet za puno manju cijenu. 

Mislim da će ovim launchem dobiti puno veću pažnju svijeta. Neka, zaslužuju to. 

Fulcrum čet 31.5.2018 18:21

Ne, ne mislim da su klon Essentialu.. Essential mi je bio simpatican s tim cutoutom i napravili su  nesto drukcije u to vrijeme

 

Onda je Apple popularizirao to ( ili iskopirao Essential, nazovite to kako hocete), pa su svi luzerski krenuli s tim, cisto zbog Applea

 

Cak i straznju stranu kopiraju besramno

 

 

floki26 čet 31.5.2018 18:33
Fulcrum kaže...

Ne, ne mislim da su klon Essentialu.. Essential mi je bio simpatican s tim cutoutom i napravili su  nesto drukcije u to vrijeme

 

Onda je Apple popularizirao to ( ili iskopirao Essential, nazovite to kako hocete), pa su svi luzerski krenuli s tim, cisto zbog Applea

 

Cak i straznju stranu kopiraju besramno

 

 

 Ne kuzim toliku potrebu da se sve usporeduje sa iphone-om i da ispada da se uvijek njih kopira...

 

Koliko znam oni su i bezzless ekran iskopirali od MIX-a....

 

Zapravo nemam pojma sto su toliko revolucionarno oni izbacili pa da svi imaju potrebu njih kopirati

Fulcrum čet 31.5.2018 18:38

Pa to mi najvise smeta, sto nisu revolucionarno nista izbacili ali ih svi kopiraju da uzmu dio kolaca na trzistu, na temelju toga sto im je uređaj identičan Appleu

 

Sto se tice Xiaomija konkretno, Mix mi osobno odlicno izgleda i volio bih da su nastavili u tom smjeru

 

I bezveze je sto smo mi kao kupci svedeni trenutno na 2 vrste uređaja, a te 2 vrste su Samsung i svi ostali

 

 

maks0806 čet 31.5.2018 18:42

Barem su skopirali i razlog zašto notch uopće postoji. Za razliku od ostalih, actually imaju stuff u notchu. Da je direktna kopija applea, da, ali ove godine su inovirali po pitanju gps-a, fingerprint senzora i stavili featuree koje ima apple u telefonu od 1000 dolara u telefon koji košta 550

Heck, 420 je base model Mi8ice. Ja sam očekivao da će biti notch, hardware bump i to je to, kao i dosad. Ovo me na dupe bacilo, uzbuđen sam ko malo dijete. 

 

Stvari koje me muče su: Fhd+ reza na Amoledu ove veličine

                   3.5mm jack

                   Baterija

                   

ocean77 čet 31.5.2018 19:15
maks0806 kaže...

Barem su skopirali i razlog zašto notch uopće postoji. Za razliku od ostalih, actually imaju stuff u notchu. Da je direktna kopija applea, da, ali ove godine su inovirali po pitanju gps-a, fingerprint senzora i stavili featuree koje ima apple u telefonu od 1000 dolara u telefon koji košta 550

Heck, 420 je base model Mi8ice. Ja sam očekivao da će biti notch, hardware bump i to je to, kao i dosad. Ovo me na dupe bacilo, uzbuđen sam ko malo dijete. 

 

Stvari koje me muče su: Fhd+ reza na Amoledu ove veličine

                   3.5mm jack

                   Baterija

                   

 

 

Meni se svidja i nakon izuzetno pozitivnog iskustva sa Mi Note 3 svakako bi mi i ovaj Xiaomi dolazio u obzir da sada kupujem.

Usporedba sa OP6...mislim da bi oni kojima je kamera bitna trebali gledati Mi8 iako je i na OP6 jako dobra, a OP6 se ionako kupuje zbog drugih stvari.

MIUI koliko god sada bio dobar ne ide u istu recenicu sa Oxygenom koji je brutalno dobar...imam Pixel 2 XL pa mogu direktno usporediti sa najboljim od najboljih i cak mi se Oxygen vise svidja od "pure"Androida na Pixelu...koristim najnoviji Android P.

Odnos prema kupcu, podrska su isto na strani Oneplusa.

 

Kako god, odlican mi je novi Mi8.

maks0806 čet 31.5.2018 19:35

Ja se naviknuo na MIUI poprilično i full me zanima 10, a obožavam i oxygen tako da mi je tu jedno i drugo super

Što se tiče podrške, zasad da. Očekuje se brzo predstavljanje MI storea u hr pa će se tu makar izjednačiti. Alert slider i 3,5mm jack su ofc na op6 strani. Slatke muke :3

 

zuper čet 31.5.2018 19:51

Nisam siguran jel ta prozirna pozadina legit ili ne? Jer SoC kao 845 mora imati nekakvo hlađenje. Većina top modela SoC imaju pokrivene radi bolje distribucije topline.
A i osobno mi se ne sviđa. Jesam tech osoba, ali kod moba me izgled unutrašnjosti ne zanima.

dtdtdt čet 31.5.2018 20:18
AmonZero kaže...
kbenzema kaže...

 

 U plavoj boji odlično izgleda. Cijena super. Najviše me zanima kamera dal se može nosit s "najvećima"

 Onda će ti se ovo svidjet:

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-8-camera-review-challenging-best/

 taj dx je postao smijurlija,nakon što sam primjetio da svaki novi flagship dobije bod-dva više od prethodnog flagshipa koji su testirali ne mogu ih shvatiti ozbiljno.