Xiaomi

Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi-Hrvatska pon 24.7.2017 09:56


Pozdrav dragi forumasi,

U suradnji nekoliko forumasa,odlucili smo pokrenuti ovu temu sa namjerom da zapravo vidimo koliko je stvarno Xiaomi kao brend prepoznat,popularan te interesantan ljudima.

Cilj ove teme je upravo to,saznati koliko nas je,okupiti na jednom mjestu te djeliti nasa iskustva,misljenja,pohvale i kritike naravno.Kao sto i sami znate na mnogo foruma vec postoji mnogo tema sa raznim proizvodima ove sve popularnije kompanije te stoga smatramo da bi ova tema mogla okupiti sve zaljubljenike upravo na ovom mjestu.

Medutim,nasa ideja nije samo ova tema kao tema!
Nasi planovi i zelje su puno vece te nam je za to potrebno saznati koliko je Xiaomi popularan u Hrvatskoj.Nasa misljenja su da je izrazito popularan,te da ce biti i popularniji a vi ste tu da nam potvrdite nase misljenje.

Ukoliko odaziv i interes za temu bude prema ocekivanjima,spremni smo i pokrenuti sluzbenu udrugu Mi-Hrvatska.
Zapravo vec smo u procesu ali cekamo vasa misljenja,prijedloge,pitanja i sve ostalo da bi potvrdili nasa razmisljanja.

Vjerujemo da znamo vec otprilike i vasa prva pitanja.Najcesce ce biti ono : "kada ce biti meetup ? ".Na to pitanje vam vec i mozemo dati odgovor jer radimo na tome i zasada imamo samo jednu prilicno izvjesnu informaciju.Planira se sredinom 10og mjeseca.

Postoje jos mnoge druge ideje,medutim o njima cemo kada i ako se udruga (kao pravni subjekt) realizira.Za realizaciju je potreban vas interes te da nam pokazete koliko zapravo volite Xiaomi.

Ponavljamo,otvoreni smo za sve vase prijedloge,pitanja,upite kritike a i pohvale kojih se iskreno nadamo da ce biti.
Ukoliko imate koje pitanje a ne zelite ga postaviti ovdje mozete nam se obratiti na email adresu mi.hrvatska.fanclub@gmail.com.
Takoder u toku je izrada FB stranice te cemo vas pravovremeno obavijestiti o startu iste.

U nadi da je ovo pocetak jedne lijepe price,sa puno druzenja i pozitivnih iskustava saljemo vam pozdrave.

Mi Hrvatska team - Masva,Cromaki,HMi6Ri,Floki26

 

Update :

 

FB stranica

 

Sa radom je zapocela i nasa FB stranica. Lajkajte nas,pratite i sudjelujte u aktivnostima.

RedHill pon 24.7.2017 10:21

Nikad nisam posjedovao Xiaomi smartphone, ali mozda se i to promijeni za koji mjesec. Jedino sto mogu reci da svaki dan skoro procitam ili pogledam neki video u vezi Xiaomi i vidim da ljudi ko ludi spominju Xiaomi na ovom forumu kao i na drugim. Ako Bog da, napokon cu biti vlasnik nekog Xiaomi smartphone.

 

Moja podrška i samo naprijed!

assassin.st pon 24.7.2017 10:21

Ja bih sebe mogao nazvati Mi fanom..

 

Imao sam slijedeće Xiaomi uređaje: Redmi 1, Redmi 2, Redmi Note 2, Mi 5.. (trenutno imam Redmi 2 i Mi5)

 

A što se tiče gadgeta, u mojoj kući ih ima popriličan broj: Xiaoyi kamera + dodatna oprema (Xiaomi monopod, underwater housing), 2x 10400 PB, 10000 PB, 3x Mi USB Fan, 2x Mi USB light, Xiaomi bluetooth speaker, 2x Mi Bluetooth headset, Piston 2 i Piston 3 slušalice,Mi Router 3, Mi WiFi amplifier 2,  Roidmi glasses, Xiaomi bluetooth selfie stick, Mi backpack..vjerojatno sam nešto i zaboravio :)

 

Na putu je QC3.0 20000 PB, nadam se uskoro i Mi 6, a razmatram i Mi Air Notebook..

 

Da ne spominjem da mi u krugu prijatelja i obitelji dosta njih također ima i mobitele i određene gadgete iz Xiaomi radionice.. kad me se pita za preporuku uređaja, uvijek ide Xiaomi kao moj prvi izbor :)

 

 

Mi-Hrvatska pon 24.7.2017 10:40

@RedHill
Nadamo se i zelimo ti prvi Xiaomi smartphone cim prije.Tada ces shvatiti zasto ih ljudi vole i kupuju,a potencijalno ces postati i Mi Fan

@assassin.st
Ti si vec stara garda ovdje i znamo da si xiaomi fan 😀
I nadamo se da cemo od upravo takvih kao ti imati podrsku ,te cemo realizirati puno vise od jedne teme na forumu.

Hvala na podrsci decki

Cri.Lu99 pon 24.7.2017 11:42

S velikim interesom ću pratiti ovu temu kao potencijalni vlasnik nekog od Xiaomi uređaja. Ciljam trenutno na MI6, ali čekaju se sredstva i eventualne niže cijene za kupovinu. Stalno pratim novosti i čitam ponajviše na ovom forumu preporuke i recenzije, pa se nadam da će mi i ova tema dosta pomoći, pa eventualno i ja postanem član Mi fan kluba. Pozdrav !

nixa2210 pon 24.7.2017 13:29

Vjeran Xiaomiju,laptop,redmi note,redmi note 2,mi max i dalje naravno ubuduce kupujem xiaomi :)

 

Jedino pokusavam naci mi max 2 crni a da nije brutalno velika cijena u odnosu na isti uredaj ali zlatne boje(razlika je cca 50$ )

tnakir pon 24.7.2017 13:39

Do sada uzimao Mi5, Redmi Note3 Pro, Redmi Note4, slušalice, autopunjače. Dosta mojih poznanika je također na Xiaomi proizvodima (ne samo mobiteli nego i četkice, romobili...). Svi prezadovoljni.

MASVA pon 24.7.2017 13:41

drago mi je vidjeti dobar odaziv na ovu temu

 

ima nas izgleda dobar broj obožavatelja sa xiaomi uređajima

 

ne ostaje nam ništa drugo nego zapeti još jače i nadam se da se vidimo na prvom meetup-u u listopadu 

 

 lp

 

VWalentino pon 24.7.2017 14:05

Sviđa mi se ideja, već sam razmišljao i sam o tome kada će se dogoditi kod nas pošto pratim na njihovom forumu da su malo-malo meetovi po državama. I sam volim i imam nekoliko Xiaomi proizvoda. Samo naprijed momci 

Peruneph pon 24.7.2017 14:34

Imate moju podršku. Prepoznao sam Xiaomi od njihovog probijanja na tržište tako da još uvijek imam ispravan Redmi 1s kupljen u ljeto 2014. godine. Od onda sam uzimao i slušalice - sve generacije od piston 2 do najnovijih In-Ear Pro HD, tri vrste Bluetooth zvučnika, PowerBank 10k i 5k mAh, ventilator, sestri nedavno uzeo Redmi 4X. Sve nabrojano još uvijek radi savršeno, nikakvih problema nije bilo.

Andy22 pon 24.7.2017 16:46

Upravo će se napuniti mjesec dana kako sam nabavio Redmi Note 4 MTK Pro Prime 4/64.

Sve funkcionira jako fluidno, te nemam apsolutno nikakvih zamjerki na mobitel - ok, kamera bi mogla biti bolja, ali i s ovom lako živim.

Uglavnom, i mojem ocu se svidjela, te sam njemu nabavio Redmi Note 4 SD 4/64.

Potonji je došao s global ROM-om 8.2.10.0, te je jedina zamjerka što se povremeno, sam od sebe restarta.

Pregledavajući forum na službenoj Xiaomi srtanici, vidim da je to baš vezani problem za ovu verziju MIUI OS-a.

Za prekosutra je najavljeno predstavljanje MIUI 9 (na Androidu 7), pa očekujem i uskoro neki update.

Živi bili, pa vidjeli.

kuzu115 pon 24.7.2017 17:21

Pozdrav svima Miuijašima iz HR i ex-Yu!

Moje ime je Boštjan (iz Slovenije) i ja sam taj koji je odgovoran za prevod Miui u slo jezik i na Xiaomi EU i na Crowdin-u.

Prije nekog vremena probao sam aktivirati uradnu Miui stranicu Miui Slovenija. Ali rezultat je bio nikakav. Zašto i kako baš i nije nije važno. Duga priča....

Tako sad kad sam vidio ovaj zapis pomislio sam da li ima neke šanse da se i oni "pravi" Slo Miuijaši uključimo tu kod vas- bar što ima veze s susretom Miuijaša. Siguran sam da bi i neki Miujaši iz Slo došli tamo, a ja sam pak spreman pomoći oko organizacije ako bude potrebno.

Zato molim za feedback. Ima li interesa za to ili ne?

Ako da objaviću post na neuradnim stranicama koje se nanose na Xiaomi- Miui u Sloveniji i videčemo.

Čujemo se

more ovdje ili na ps

 

Poz

Boštjan

 

CyberDemonVZ pon 24.7.2017 17:58
ranko091 kaže...

ajde ako je več tema o tome. ima li tko iskustava sa njihovim pametnim uređajima, senzori i to, pametne utičnice. mislio sam si nabavit jedan onaj starter paket, ali neznam ima li kakvih mušica.

 Ovo i mene zanima, ali još nisam puno o tome čitao.

I za početak, dal je uopće (100%) kompatibilno s naših 50Hz, 230V.

 

 

P.S. ono kad ti tema u pola dana postane multinacionalno poznata :D

Clueso pon 24.7.2017 18:27

Ja sam Xiaomi fan i u posjedu sam dosta njihovih uredjaja. Imao sam ili imam Redmi 2, Redmi 3, Mi band 1, 1s, 2, Powerbank, Bluetooth headset, Punjac baterija, Usb light, Piston youth, Piston 3, Mi box, Wifi amplifier, Yi kamera, VR Box. Odlican omjer cijene i kvalitete, a jedini minus koji bih naveo je to da su iskomplicirali stvar s pustim dozvolama, npr. root uredjaja. Na Mi box-u nemam root i nemam mogucnost instaliranja vecine aplikacija sa Playstore-a.

SHELBY_09 pon 24.7.2017 18:40
CyberDemonVZ kaže...

 Ovo i mene zanima, ali još nisam puno o tome čitao.

I za početak, dal je uopće (100%) kompatibilno s naših 50Hz, 230V.

 

 

P.S. ono kad ti tema u pola dana postane multinacionalno poznata :D

 Danas 99% uređaja zbog switch napajanja može raditi na 100-240V , 50-60Hz.

bubimir13 pon 24.7.2017 18:51

Nisam ono što bi se reklo fan kao recimo assassin ili neki drugi, ali posjedujem Mi5, izrazito zadovoljan njime te MiBand 1s Pulse i MiBand 2 kao i Piston sluške. Buraz ima Piston Hybrid i 10000mAh prijenosni punjač, kaže sve mu odlično radi. Pratim temu, jer vidim da može bit korisna za nas Mi newbere po pitanju tips&tricks i novosti iz Xiaomi svijeta, možda uskoro se planira neki news portal?