bugonja pon 15.11.2010 19:13

jel postoji koji program-emulator starijih windowsa,konkretno windowsa 98,200 i xp.volio bih igrati neke stare igre ali su podržane samo za neke od ovih OS,pa me zanima jel takvo sto postoji.nesto kao npr DOS box

ilija2010lukic pon 15.11.2010 19:19
bugonja kaže...

jel postoji koji program-emulator starijih windowsa,konkretno windowsa 98,200 i xp.volio bih igrati neke stare igre ali su podržane samo za neke od ovih OS,pa me zanima jel takvo sto postoji.nesto kao npr DOS box

koju verziju windowsa imaš?? neki (ultimate) imaju to pod propertis i kompaktibilnost.....

alankish pon 15.11.2010 20:14
bugonja kaže...

gle,hvala na pomoci ali to nije moje pitanje.za to znam odavno a da radi nebi postavio ovo pitanje.

VMWARE?VIRTUALBOX?

Emulator je dosta nesretna riječ, instaliraš neki od ova dva gore navedena programa, kreiraš virtualni PC i na njega instaliraš kao želiš i win 3.1.

bugonja pon 15.11.2010 21:19
alankish kaže...
bugonja kaže...

gle,hvala na pomoci ali to nije moje pitanje.za to znam odavno a da radi nebi postavio ovo pitanje.

VMWARE?VIRTUALBOX?

Emulator je dosta nesretna riječ, instaliraš neki od ova dva gore navedena programa, kreiraš virtualni PC i na njega instaliraš kao želiš i win 3.1.

  puno hvala tako nesto sam i trazio.virtual box,gledam malo na youtube tutoril,to je to.tnx.imam win7,instalirat cu VB i na njega,XP te s toga pokretat igre

mario.L_hr pon 15.11.2010 21:30
bugonja kaže...
alankish kaže...
bugonja kaže...

gle,hvala na pomoci ali to nije moje pitanje.za to znam odavno a da radi nebi postavio ovo pitanje.

VMWARE?VIRTUALBOX?

Emulator je dosta nesretna riječ, instaliraš neki od ova dva gore navedena programa, kreiraš virtualni PC i na njega instaliraš kao želiš i win 3.1.

  puno hvala tako nesto sam i trazio.virtual box,gledam malo na youtube tutoril,to je to.tnx.imam win7,instalirat cu VB i na njega,XP te s toga pokretat igre

Za Win 7 ti postoji XPmod. Pogledaj ovdje kako se podešava.

bugonja pon 15.11.2010 21:39
mario.L_hr kaže...
bugonja kaže...
alankish kaže...
bugonja kaže...

gle,hvala na pomoci ali to nije moje pitanje.za to znam odavno a da radi nebi postavio ovo pitanje.

VMWARE?VIRTUALBOX?

Emulator je dosta nesretna riječ, instaliraš neki od ova dva gore navedena programa, kreiraš virtualni PC i na njega instaliraš kao želiš i win 3.1.

  puno hvala tako nesto sam i trazio.virtual box,gledam malo na youtube tutoril,to je to.tnx.imam win7,instalirat cu VB i na njega,XP te s toga pokretat igre

Za Win 7 ti postoji XPmod. Pogledaj ovdje kako se podešava.

  oci,oni sluze za citanje.to ti je sad po novom.za vise detalja odi na wiki

mario.L_hr pon 15.11.2010 21:46

Ja ih imam 4.

 

Moj odgovor ti je bio za pokretanje XP-a na Win7. Stvar radi super i nema nikakvih problema, isprobao u praksi. Ali lijepo od tebe što si podsjetio čemu služe oči, zapatiti ću za drugi put kada budeš trebao pomoć.

bugonja pon 15.11.2010 21:49
mario.L_hr kaže...

Ja ih imam 4.

 

Moj odgovor ti je bio za pokretanje XP-a na Win7. Stvar radi super i nema nikakvih problema, isprobao u praksi. Ali lijepo od tebe što si podsjetio čemu služe oči, zapatiti ću za drugi put kada budeš trebao pomoć.

  ja ti dam jedno 10ak igara da ih pokrenes na windows7.sve su iz razdoblja 98-2001,ako ijednu pokrenes sa tom compatibilty forom(koju sam btw odmah i prvo isprobao) ja se banam sa foruma sam.

mario.L_hr pon 15.11.2010 21:51
bugonja kaže...
mario.L_hr kaže...

Ja ih imam 4.

 

Moj odgovor ti je bio za pokretanje XP-a na Win7. Stvar radi super i nema nikakvih problema, isprobao u praksi. Ali lijepo od tebe što si podsjetio čemu služe oči, zapatiti ću za drugi put kada budeš trebao pomoć.

  ja ti dam jedno 10ak igara da ih pokrenes na windows7.sve su iz razdoblja 98-2001,ako ijednu pokrenes sa tom compatibilty forom(koju sam btw odmah i prvo isprobao) ja se banam sa foruma sam.

Nije to kompatibiliti fora već virtualizacija. Pogledaj linkove znam što pričam, meni je trebalo za program koji ne radi pod Win7.

bugonja pon 15.11.2010 21:58

za virtualizaciju sam se odlucio za virtual box jer podrzava hardversku akceleraciju tako da nemora nista emulirat.bitno mi je samo   radi igrica,win xp mode mi vjerovatno nece ni trebati nego 99% win98se.

 

 

ona compatibility fora niti mi treba niti mi pomaze.da pomaze nebi trazio ovako nesto,al nisam citao onaj post,svejedno ostajem na VB radi ovoga gore