Windows

Windows 8 i 8.1 - problemi

bugi.kc uto 9.10.2012 19:33

Ja imam problem s prikazom mapa i direktorija.

 

Problem se sve češće javlja, a simptomi su ti da kada pokrenem File Explorer ili My Computer ili bilo koju mapu događaju se dva slučaja:

 

1. jednostavno se ne prikazuje sadržaj mape nego krene beskonačni loading (vrti se zelena traka i tako u nedogled). Prikaz bi trebao biti momentalni.

 

i/ili

 

2. Prikaže se sadržaj mape, ali sve datoteke su u obliku kao da nije dodijeljena aplikacija za njihovo pokretanje, iako se klikom na open mogu pokrenuti/otvoriti.

 

Jedino "rješenje" je log on/off, ali s vremenom se problem opet pojavi.

 

Zna netko u čemu je problem?

 

Hvala.

 

fade uto 9.10.2012 19:35
mar123 kaže...

dakle instaliro sam osmicu i aktiviro je, ali kad udem u ono metro sucelje nijedna stvar mi ne radi, samo se onako uveca ekran i pokaze tu ikonicu i opet me vrati u metro. govorim o onim stvarima tipa games, ie, photos, store itd.

 

Gdje si nabavio "aktivator"? {#}

mar123 uto 9.10.2012 21:13

ma nema nikakvog problema s aktivacijom, update-a mi se normalno, sve one personalizacije rade, cak i maps u metrou radi, ali ovo ostalo ne. kad odem na desktop dole u traci mi se pojavila neka ikonica apps i onda preko toga mogu na store i skidat stvari, neznam zasto u metrou ne radi nista.

kizo2703 uto 9.10.2012 21:17
mar123 kaže...

ma nema nikakvog problema s aktivacijom, update-a mi se normalno, sve one personalizacije rade, cak i maps u metrou radi, ali ovo ostalo ne. kad odem na desktop dole u traci mi se pojavila neka ikonica apps i onda preko toga mogu na store i skidat stvari, neznam zasto u metrou ne radi nista.

Gle ,i Oldy i ja smo to napravili ,i sve radi. Pitanje je samo hoće li ostat radit i kad se pokrene Genuine check servis za Osmicu.

A pokrenut će se 26. 10. ,kad se Osmica počne prodavati.

kizo2703 uto 9.10.2012 22:06
Oldy kaže...

Radi... s tim da ja sad na oba lapa imam original ključ.... dva sam nabavio.... nisam više preko skype-a, bio sam... :)

Ma i ja sam ,ali još uvijek imam jedan ''preko Skypea'' u virtualki. I baš me interesira kolko će trajat dok se ne zacrni! {#}

mar123 kaže...

da ali onda ce vec izac crackovi i lako ce se sredit(ko sa sedmicom), nego mene zanima do ceg je ovaj problem moj, jel vama to sve radi?

O tom-potom. Potrajat će malo duže ,jel je sistem aktivacije potpuno drugačiji od Viste i Sedmice. (reče Daz neki dan na jednom forumu) {#}

 

Sve radi normalno ,bez ikakvih smetnji. Možda je do tvoje verzije Windowsa ,nešto je modificirano pa ti zato šteka.

Oldy čet 11.10.2012 16:42
Vac kaže...

Neznam jel netko imao već takav problem. Regedit ne radi, nego izbaci poruku:

The application was unable start correctly (0xc0000142). Click OK to close the application.

Ima netko rješenje?

  Radi regedit.... prva slika, a druga slika "google" nisi sam sa tim problemom..... :)

Vac sub 13.10.2012 18:17

Eh, ništa od ovoga nije pomoglo. Jedino ako će povrat sistema, a to mi se za sada neda, jer ću morat ponovo instalirat neke programe. Google ovaj puta nije bio od velike pomoći. Možda zato šta je to Win8?

kizo2703 ned 14.10.2012 11:12
abyssis kaže...

Molim vas da mi neko odgovori.Ne mogu aktivirati windows 8 trm 9200.Vec 7 dana aktivacija ne radi.Pokucaovao sam i manuelno ali uvijek dobivam error,kao aktivacija nije moguca u ovom trenutku.Sta raditi

Pretpostavljam da pričaš o Enterprise Evaluation verziji? Logiraj se s Microsoft accountom i automatski će se aktivirati.

 

A za bilo koju drugu verziju ,treba ti ključ koji radi.

Valentin17 ned 14.10.2012 12:04
ewa86 kaže...

dali mi moze neko rijet kako da nađem drajvere za graficku ati random x300 za windows 8

Žalim na AMD-ovoj stranici nema drivera za Windows 8, samo za Windows 7, znači da ta grafička ne podržava windows 8, možeš navesti malo više detalja o konfiguraciji pa ćemo ti preporučit neku grafičku koja će radit na Windowsu 8.

Boky sub 20.10.2012 10:30

Ja imam jedan iritantan problem!

Dakle radi se o tome da se ja na net spajam preko VPN - PPTP konekcije, jer imam CarNet. Naravno sve se isto podešava kao na Win7, i sve normalno radi u desktop aplikacijama (primjer na slici: internet explorer), dok u metro u nekima radi, a u nekima ne. Npr. radi u metro Internet Exploreru, ali u aplikaciji Karte zeza u tom smislu da mi govori da nisam na netu, a pokazuje mi kartu ipak. Da stvar bude iritantnija, aplikaciju Osobe ne mogu ni koristiti jer mi govori da sam izvan mreže i da nitko od mojih kontakata nije na mreži (a jesu). Čitao sam o tome da na osmici ima nekih problema sa VPN-om, ali niti jedno od riješenja mi ne pomaže. Ima li netko sličan problem? Zna li netko rješenje? Please help!!

Btw. čim se spojim negdje na net direktno, bez VPN-a, sve radi normalno!!!

Windowsi su friško instalirani!

BlackMoon ned 21.10.2012 15:48
bugi.kc kaže...

Ja imam problem s prikazom mapa i direktorija.

 

Problem se sve češće javlja, a simptomi su ti da kada pokrenem File Explorer ili My Computer ili bilo koju mapu događaju se dva slučaja:

 

1. jednostavno se ne prikazuje sadržaj mape nego krene beskonačni loading (vrti se zelena traka i tako u nedogled). Prikaz bi trebao biti momentalni.

 

i/ili

 

2. Prikaže se sadržaj mape, ali sve datoteke su u obliku kao da nije dodijeljena aplikacija za njihovo pokretanje, iako se klikom na open mogu pokrenuti/otvoriti.

 

Jedino "rješenje" je log on/off, ali s vremenom se problem opet pojavi.

 

Zna netko u čemu je problem?

 

Hvala.

 

Isti problem je i kod mene u windows 8 exploreru. Otkrio sam da ovaj problem uzrokuje proces surrogate.com jer kad ga "ubijem" u task manageru, sve proradi kako treba. Dosta je irirtantno jer se često ponavlja. Da li ko od stručnjaka za Osmicu može udijeliti kakav savjet?

bugi.kc ned 21.10.2012 17:21

Kod mene je problem radio program Acronis True image 2013. To sam skužio kroz Event Viewer gdje su bile prikazane greške, pa prema kodu koji se ispisao tamo sam proguglao i skužio.

 

Konkretno, problem je bio u prikazu opcija za Acronis backup koje se pojavljuju prilikom desnog klika miša. To sam riješio tako da sam pomću ShellExView programa jednostavno stavio na disable te opcije vezane uz Acronis.

 

Čitajući po forumima, greška je baš kod acronisa, tj. mislim da se pojavljuje i kod win7 kod nekih (naravno, nije pravilo). Također, gore spomenuto riješenje ne pomaže kod svih koji imaju takav problem, ali meni je primjerice pomoglo.

 

 

Ako to nije slučaj kod tebe, pogledaj u Event Vieweru greške koje su zabilježene u to vrijeme dok se pojavi taj problem pa probaj skužiti o čemu se radi.

 

mind_challenge pon 22.10.2012 10:28

Pozdrav,

 

imam windows 8 pro instaliran, te problem s programom Connectify. Naime, kada ga pokušam instalirati kada dođe do instalacije svojeg drivera javlja se BSOD. Pokušavao sam s drugim programima slične namjene, ali ni jedan ne može napraviti taj acces point, svi javljaju neke greške. Isto tako pokušavao sam iz cmd-a pokretati, kao što to opisuju razni tutoriali na internetu, ni to ne radi. Na windows 7 je sve to radilo kako spada.

edit: primjetio sam da imam isti problem kao kolega Boky gore. Na običnom adsl-u sve radi kako treba, a s ovim carnetovim čudom ne. Čini mi se da ću se ja ipak na 7-iu vratiti.

Oldy pon 22.10.2012 10:41

Meni radi connectify na 8 pro... vip bez carneta. Jedino mi osmica baca BSOD kada se iz mobile partnera spajam preko NDIS tako da se spajam preko RAS tj. dial up... a NDIS mogu bez mobile partnera preko ove konekcije kod sata dolje, mada svejedno ionako ne vidim nikakvu razliku ma kako se spojio... osim tog navedenog BSOD-a ali connectify pro meni radi.

 

EDIT: Eto spojim i sada ako treba bez problema... :)

mind_challenge pon 22.10.2012 10:54
Oldy kaže...

Meni radi connectify na 8 pro... vip bez carneta. Jedino mi osmica baca BSOD kada se iz mobile partnera spajam preko NDIS tako da se spajam preko RAS tj. dial up... a NDIS mogu bez mobile partnera preko ove konekcije kod sata dolje, mada svejedno ionako ne vidim nikakvu razliku ma kako se spojio... osim tog navedenog BSOD-a ali connectify pro meni radi.

 

EDIT: Eto spojim i sada ako treba bez problema... :)

  Ja ga eto ne mogu ni instalirati. A za ovo s VPN-om sam guglao malo, stvarno to je problem u windowsima. Nadam se da će to uskoro riješiti nekim update-om ili nečim.

edit: koju verziju Connectify-a koristiš?

Oldy pon 22.10.2012 14:54

Ili u Mobile partneru ako si preko Huaweija slika 1, ili na slici 2 gornja veza dial up tj. RAS modem, ova NDIS bi bila Local area connection ta meni baca BSOD ako se spojim na nju iz mobile partnera.... Na NDIS je default čini mi se koliko se sjećam (To su ti te crtice jačine signala dolje kod sata to je NDIS, a mali "televizorčić" kako ga ja zovem je RAS, modemski)) i ne radi problem na sedmici ali da na osmici, sad vjerovatno huaweijev driver.

 

EDIT: E da zaboravih; evo kako kod mene izgleda to tvoje iznad kada se spojim dial up-om... :)

 

 

mind_challenge pon 22.10.2012 19:42
Oldy kaže...

Ili u Mobile partneru ako si preko Huaweija slika 1, ili na slici 2 gornja veza dial up tj. RAS modem, ova NDIS bi bila Local area connection ta meni baca BSOD ako se spojim na nju iz mobile partnera.... Na NDIS je default čini mi se koliko se sjećam (To su ti te crtice jačine signala dolje kod sata to je NDIS, a mali "televizorčić" kako ga ja zovem je RAS, modemski)) i ne radi problem na sedmici ali da na osmici, sad vjerovatno huaweijev driver.

 

EDIT: E da zaboravih; evo kako kod mene izgleda to tvoje iznad kada se spojim dial up-om... :)

 

 

  Ne znam kako do sada nisi uspio shvatiti, ali ja ne koristim nikakav Huawei niti mobilni partner niti stickove od mobilnih operatera. Koristim XCARNet internet preko Bnet-a.   Hvala ti na trudu svejedno.

Oldy pon 22.10.2012 21:18

Ha čuj nisi ni napisao od kuda da ja pretpostavim da netko hoće djeliti takvu vezu? Jel nema w-lan routera? 'ajde dobro idemo dalje....

 

Inače sam to na zadnje zaključio po našim taj tren IP adresama ali očito vip i bnet imaju iste.... naravno....   :)