Windows

Windows 7 i Windows XP

bego uto 3.8.2010 18:43

Na jedan PC bih instalirao Win7 64 a na drugi Win7 32. Na onom na kojem bi bio Win 7 64 bit ima 2 diska i na drugi bih stavio XP. Pitanje : dali bi to išlo, dali bi bilo problema sa umreživanjem ta 2 računala (imam svitch) i opceniti na kake bih probleme mogao naici ? Zahvaljujem.

hrwoyem čet 5.8.2010 12:42

Recimo, nakon podosta vremena instalirao sam Morrowind..Prešao cijelu igru i 3 expanzija za nj..I neznam što bih radio..I odlučim sam pravit mačove i armore..Napravim model u 3dmaxu, teksture na nj..Ubacim u Morrowind..I neće..Nakon 2 dana kombiniranja opet neće..(Dosad spomenuto sam radio na win7 64bit)..Instaliram ja XP i pokušam tamo, i radi iz prve..Tako da iako windowse 7 dižem u nebesa, za neke stvarčice još trea XP

nixass pet 13.8.2010 22:51

pitanje..

 

jel XP mode jako bitna stvar na winsima?

ne koristim pretjerano stare programe, a za sve se vjerojatno dade naći i novija alternativa..

dal će mi nedostatak domain join & group policy controls  išta smetati na kućnoj mreži?

logic sub 14.8.2010 07:17
nixass kaže...

pitanje..

 

jel XP mode jako bitna stvar na winsima?

ne koristim pretjerano stare programe, a za sve se vjerojatno dade naći i novija alternativa..

dal će mi nedostatak domain join & group policy controls išta smetati na kućnoj mreži?

Cisto sumnjma da u kucnoj mrezi ima domenu. Odgovor je ni najmanje ti nece nedostajati. 

mario1990 sub 16.10.2010 19:17
alen4430 kaže...

ej,ljudi...imam jedno pitanje..ja imam xp...na jednoj particiji je xp,a na drugu bi stavio windows 7....

jer mi se brisu onda neki podatci il kak?

pozz...;)

mozes staviti na tu drugu part.

nece ti se nista izbrisati sa xp-a.

mario1990 sub 16.10.2010 19:22
alen4430 kaže...

hvala..ma ja sam se bojao..jer moj stari ima jako puno podataka na njemu...i onak..sve mu je važno...znači,10000000% da mi se neće pobrisat?

a na kojem ce mi windows-u radit?

7-ica il xp?

na onome kojem ti zelis, kad budes palio komp. ponudit ce ti dual-boot windows 7 ili xp ti odaberi koji zelis koristiti.

alen4430 sub 16.10.2010 19:23
mario1990 kaže...
alen4430 kaže...

hvala..ma ja sam se bojao..jer moj stari ima jako puno podataka na njemu...i onak..sve mu je važno...znači,10000000% da mi se neće pobrisat?

a na kojem ce mi windows-u radit?

7-ica il xp?

na onome kojem ti zelis, kad budes palio komp. ponudit ce ti dual-boot windows 7 ili xp ti odaberi koji zelis koristiti.

 al jer mi to bude svaki put pisalo kad upalim komp?

ak recimo stavim windows 7,hoce mi bit podatci na 7-ici isti kao i na xp-u?

sorry kaj smetam...hehe..;)Cool

mario1990 sub 16.10.2010 19:27
alen4430 kaže...
mario1990 kaže...
alen4430 kaže...

hvala..ma ja sam se bojao..jer moj stari ima jako puno podataka na njemu...i onak..sve mu je važno...znači,10000000% da mi se neće pobrisat?

a na kojem ce mi windows-u radit?

7-ica il xp?

na onome kojem ti zelis, kad budes palio komp. ponudit ce ti dual-boot windows 7 ili xp ti odaberi koji zelis koristiti.

 al jer mi to bude svaki put pisalo kad upalim komp?

ak recimo stavim windows 7,hoce mi bit podatci na 7-ici isti kao i na xp-u?

sorry kaj smetam...hehe..;)Cool

Da svaki put dok imas instalirana 2 sistema ili vise.

Podatci ovisi na sta mislis?

programe i igre instalirane na xp-u neces moci koristiti u 7 i obrnuto.

dok muziku slike itd. mozes koristiti.

mario1990 sub 16.10.2010 19:32
alen4430 kaže...
ja mislim na recimo one microsoftove dokumente..onda kao ono microsoft outtlok i tak...ajoj..al programi su mi vazni...znaci,ak imam neki program na xp-u...onda to necu moc recimo otvorit na 7-ici.?!?

Dokumente ces moci koristiti naravno, instaliras sebi word, excel na 7 sta vec koristis i to je to.

a programe koje koristis na xp-u  ces morati instalirati i na 7-u ako ih zelis koristiti.