Windows

Windows 7, users account

maraccc sub 2.10.2010 16:50

Htio bih složiti računalo koje će biti korišteno od strane 4 osoba, a ja kao administrator bi htio zabraniti instalaciju pograma, tj. da oni sami bez moje lozinke nemogu instalirati nikakav program, pa me zanima kako to napraviti, koristim Windows 7!

pocetnik88 čet 15.12.2011 15:33

Mene zanima sljedeca opcija. Napravio sam novog Usera koji je ujedno standard user, dok je moj profil adminstrator. Usprkos tome sandard user moze brisati apsolutno sve na HD pod bilo kojom particijom. Znam kako zabraniti korištenje programa i njihovu isntalaciju / deinstalaciju , ali nikako nemogu pronaći opciju u kojoj zabranjujem brisanje.

 

Znači želim da standard user nemože brisati odnosno koristiti opciju delete. Moze sve čitati, može stavljati svoje nove mape ali nikako brisati.

stefy čet 15.12.2011 16:51
pocetnik88 kaže...

Mene zanima sljedeca opcija. Napravio sam novog Usera koji je ujedno standard user, dok je moj profil adminstrator. Usprkos tome sandard user moze brisati apsolutno sve na HD pod bilo kojom particijom. Znam kako zabraniti korištenje programa i njihovu isntalaciju / deinstalaciju , ali nikako nemogu pronaći opciju u kojoj zabranjujem brisanje.

 

Znači želim da standard user nemože brisati odnosno koristiti opciju delete. Moze sve čitati, može stavljati svoje nove mape ali nikako brisati.

Dodaj nove korisnike kao power usere ako htjednu nesto instalirat ili obrisat morat ce znat administratorski password.

 

 

stefy čet 15.12.2011 19:43

ok step by step

 

prvo otvori start, odaberi run i ukucaj control userpasswords2 otvorit ce ti se novi prozor "user accounts"

 

zatim ides na advanced u gornjem lijevom uglu onda odabireš Advanced user menagment odnosno opet advanced

 

otvara ti se novi prozor u desnom meniju odabireš Users nad srednjem dijelu prozora desni klik i odaberemo new user i kucamo User name i dole 2 puta password iskljuci user must change password at next logon i zakvaci password never expires(opcionalno)

 

izadjes iz svega ponovno pokreni run ukucaj control userpasswords2 i odaberes Users dvoklik na account koji želiš limitirat otvara ti se novi prozor koji ima dva dijela General i Group mebership odaberes Group mebership ides na other i odaberes power user kliknes ok izadjes iz svega i to je otprilike to :D

 

P.S.

Nadam se da si skonto :D ako nisi javi pa uradim kompletan tut

 

Langsdorff pet 23.12.2011 08:41
pocetnik88 kaže...

Mene zanima sljedeca opcija. Napravio sam novog Usera koji je ujedno standard user, dok je moj profil adminstrator. Usprkos tome sandard user moze brisati apsolutno sve na HD pod bilo kojom particijom. Znam kako zabraniti korištenje programa i njihovu isntalaciju / deinstalaciju , ali nikako nemogu pronaći opciju u kojoj zabranjujem brisanje.

 

Znači želim da standard user nemože brisati odnosno koristiti opciju delete. Moze sve čitati, može stavljati svoje nove mape ali nikako brisati.

 

Ovaj shtefy ti priča gluposti. Nikakvi power useri ti ne trebaju. Ono kaj trebaš je explicit deny delete na NTFS permissionima diskova/foldera na kojima ne želiš da korisnici ne mogu brisati sadržaj. Dakle, lokalnoj grupi Users označiš deny pod delete permissionom i onda to propagiraš na podfoldere i datoteke.