Windows

Windows 10 - problemi

Marko :D čet 11.6.2020 19:10

Meni se od zadanih programa samo uklonio Windows Photo Viewer kojeg sam opet morao vraćati preko registryja. Sve ostale asocijacije i zadani programi ostali su mi isti. Ali da, ažuriranja i nadogradnje nekada znaju vratiti to na zadano; to je očito namjerno tako napravljeno, a ne bug kako su oduvijek govorili.

mzopg čet 11.6.2020 19:58
Marko :D kaže...

Meni se od zadanih programa samo uklonio Windows Photo Viewer kojeg sam opet morao vraćati preko registryja. Sve ostale asocijacije i zadani programi ostali su mi isti. Ali da, ažuriranja i nadogradnje nekada znaju vratiti to na zadano; to je očito namjerno tako napravljeno, a ne bug kako su oduvijek govorili.

To i nije nekakva šteta, ne znam može li taj program biti lošiji. 

 

Meni se isto čini da namjerno to rade, jer mi sad opet mogu gurati pod nos novi Edge za otvaranje html datoteka.

 

Evo na laptopu mi je maklo drivere za USB bluetooth, sad se treba sjetiti kako sam to zadnji put podesio. 

Marko :D čet 11.6.2020 20:42

Alternativa Windows Photo Vieweru je Microsoft Photos, a taj program ne da je loš nego je najveće smeće koje sam ja ikada vidio. Vrlo sporo učitava sadržaj i svima izaziva glavobolju. To je prva aplikacija koje se rješavam na čistoj instalaciji.

 

Ako si na 2004, upiši u tražilicu "internet", "chrome", "firefox" i pogledaj kakve će te lijepe reklame dočekati. 

mzopg čet 11.6.2020 20:57
Marko :D kaže...

Alternativa Windows Photo Vieweru je Microsoft Photos, a taj program ne da je loš nego je najveće smeće koje sam ja ikada vidio. Vrlo sporo učitava sadržaj i svima izaziva glavobolju. To je prva aplikacija koje se rješavam na čistoj instalaciji.

 

Ako si na 2004, upiši u tražilicu "internet", "chrome", "firefox" i pogledaj kakve će te lijepe reklame dočekati. 

Moguće da na isti progam mislimo, meni je trenutno sve na HR i ta aplikacija se zove "Fotografije" i katastrofa je.

 

Vidim sad da tražilica sve otvara u Edge, bez obzira što mi je Chrome postavljen kao defaultni za web sadržaj. 

Koji likovi.

Marko :D čet 11.6.2020 21:02

Da, sad mislimo na isto, ali prije nismo. Windows Photo Viewer je onaj stari preglednik slika koji je bio u Windows 7 i 8.1. To mi uvijek nadogradnja miče, a puno je bolji od one smijurije od aplikacije.

 

Tražilica je oduvijek i otvarala sve u Edge-u; nju nisi ni prije mogao namjestiti da otvara u tvom zadanom pregledniku bez korištenja dodatnih programa. Ne znam da li je ovaj članak još uvijek aktualan...

Posmatrač pet 12.6.2020 07:26
mzopg kaže...
.....

To i nije nekakva šteta, ne znam može li taj program biti lošiji. 

 

Meni se isto čini da namjerno to rade, jer mi sad opet mogu gurati pod nos novi Edge za otvaranje html datoteka.

 

Evo na laptopu mi je maklo drivere za USB bluetooth, sad se treba sjetiti kako sam to zadnji put podesio. 

 To sam htio sinoc napisati ali mi se nije dalo kuckati na mobu ;) Ne znam zasto bi iko zalio za tim smecem....

Marko :D kaže...

Alternativa Windows Photo Vieweru je Microsoft Photos, a taj program ne da je loš nego je najveće smeće koje sam ja ikada vidio. Vrlo sporo učitava sadržaj i svima izaziva glavobolju. To je prva aplikacija koje se rješavam na čistoj instalaciji.

 

Ako si na 2004, upiši u tražilicu "internet", "chrome", "firefox" i pogledaj kakve će te lijepe reklame dočekati. 

 Ja ne znam ima li ijedno podrucje u kojem je veca konkurencija besplatnih alternativa od obrade i pregleda slika. Od odlicnog irfan viewa do gimpa.....

Marko :D pet 12.6.2020 10:50
BlackMoon kaže...

Prije se moglo onemogućiti da tražilica pretraživa web. Izgleda da od ove nadogradnje to više ne "abla"...

Ja sam nekim čudom, uspio isključiti pretraživanje Binga. Mislim da je to otišlo s Cortanom kada sam je iskorijenio iz sustava, ali nisam siguran.

 

Inače, tražilica mi više ne traži web, ali i dalje mi je prisutna opcija da pretražim nešto na webu. I nju bih volio maknuti, ali ne znam kako.

 

Pošto će Microsoft sve više i više gurati Bing i Edge u same Windowse. Mislim da se polako bliži vrijeme kada ću morati nabaviti licencu za Enterprise. Jer se te stvari jedino u Enterprise i Education verziji mogu isključiti kroz GPE.

Posmatrač kaže...
mzopg kaže...
.....

To i nije nekakva šteta, ne znam može li taj program biti lošiji. 

 

Meni se isto čini da namjerno to rade, jer mi sad opet mogu gurati pod nos novi Edge za otvaranje html datoteka.

 

Evo na laptopu mi je maklo drivere za USB bluetooth, sad se treba sjetiti kako sam to zadnji put podesio. 

 To sam htio sinoc napisati ali mi se nije dalo kuckati na mobu ;) Ne znam zasto bi iko zalio za tim smecem....

Marko :D kaže...

Alternativa Windows Photo Vieweru je Microsoft Photos, a taj program ne da je loš nego je najveće smeće koje sam ja ikada vidio. Vrlo sporo učitava sadržaj i svima izaziva glavobolju. To je prva aplikacija koje se rješavam na čistoj instalaciji.

 

Ako si na 2004, upiši u tražilicu "internet", "chrome", "firefox" i pogledaj kakve će te lijepe reklame dočekati. 

 Ja ne znam ima li ijedno podrucje u kojem je veca konkurencija besplatnih alternativa od obrade i pregleda slika. Od odlicnog irfan viewa do gimpa.....

Konkretno sam mislio na proizvode koji dolaze s Windowsima, dakle ne na 3rd party programe. Ali da, ima pregršt drugih preglednika slika. Kada kompletno uklone Windows Photo Viewer, prelazim na ImageGlass. Lagan i besplatan preglednik slika, otvorenog koda — baš ono što mi treba.

_itsmoriarty pet 12.6.2020 11:29

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

_itsmoriarty pet 12.6.2020 11:56
Marko :D kaže...

Meni je žao što ti ovo moram reći, ali sam si si kriv. Znaš koji je rizik rane nadogradnje, zašto je preporučeno pričekati s istom i zašto Microsoft više ne šalje sve svima od jednom.

 pa promjenio sam maticnu i processor, htio sam srusiti windows i dici novi? nisam imao izbora.

Marko :D pet 12.6.2020 12:12

U tom slučaju instaliraš prethodnu verziju Windowsa, u ovom slučaju 1909. I tek onda, kada Microsoft odluči da je tvoje računalo spremno za nadogradnju, nadograditi će se samo.

Moj savjet ti je, spremi si ovu stranicu. Svaki puta kada izađe velika nadogradnja, a odmah imaš potrebu reinstalirati Windows, ovdje možeš preuzeti zadnju stabilnu verziju. 

 

Sada nemoj ponovno ići reinstalirati Windows. Fokusiraj se na riješavanje problema kojeg imaš, a to uključuje čistu instalaciju zadnje verzije drivera (ako ne rade dobro, probaj stariju verziju, možda proradi), pokretanje WU i malo guglanja. Mi ti isto tako možemo pomoći u traženju potencijalnih rješenja, ali dao si nam malo informacija o samom računalu i problemu kojeg imaš.

MEDO11 pet 12.6.2020 12:46
_itsmoriarty kaže...

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

 

jesi probao skinut drivere od zvucne sa stranice matične i instalirat ih, a ne one od windowsa koristit?

_itsmoriarty pet 12.6.2020 13:29
Marko :D kaže...

U tom slučaju instaliraš prethodnu verziju Windowsa, u ovom slučaju 1909. I tek onda, kada Microsoft odluči da je tvoje računalo spremno za nadogradnju, nadograditi će se samo.

Moj savjet ti je, spremi si ovu stranicu. Svaki puta kada izađe velika nadogradnja, a odmah imaš potrebu reinstalirati Windows, ovdje možeš preuzeti zadnju stabilnu verziju. 

 

Sada nemoj ponovno ići reinstalirati Windows. Fokusiraj se na riješavanje problema kojeg imaš, a to uključuje čistu instalaciju zadnje verzije drivera (ako ne rade dobro, probaj stariju verziju, možda proradi), pokretanje WU i malo guglanja. Mi ti isto tako možemo pomoći u traženju potencijalnih rješenja, ali dao si nam malo informacija o samom računalu i problemu kojeg imaš.

 

 zvuk radi, mikrofon malo radi malo ne radi, kad pricam ili kad tapnem po mikrofonu na M-Track 2x2 interfejsu mi se pokazuju valovi da je zvuk funkcionalan. bez obzira dali on radio na windowsu ili ne. 

 

hvala za stranicu. ne znam kakve bih jos infromacije mogao dodati? M-Audio M-Track 2X2 je u pitanju, spojen usb C tipom u komp iza. Driver od njega sam instalirao u kompu. nista drugo nisam dirao, ono tipa 44Hz 48Hz i te opcije, sve je default. 

 

sada trenutno radi sve OK. ali eto, bojim se nakon restarta moze opet prestat. 

 

MEDO11 kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

 

jesi probao skinut drivere od zvucne sa stranice matične i instalirat ih, a ne one od windowsa koristit?

 driveri su svi skinuti najnoviji, chipset, audio, net, i poneki utilitie app od strane asusa. 

 

znaci kada mi mikrofon ne radi, ja odem na Sound window, pod recording i onda iskljucim, i ukljucim mic i onda proradi. 

 

ponekad kad uradim restart windowsa, zvuk mi ne radi, ali interfejs je prepoznat na kompu. ali nema zvuka, takodjer ako iskljucim interfejs i ukljucim ima zvuka. 

 

to mi se nikad nije do sada dogodilo. 

 

rambox pet 12.6.2020 13:42
_itsmoriarty kaže...

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

Tak ti to bude, kad se ne držiš onoga ne popravljaj ako nije pokvareno.

 

Očito ne znaš da je Windows 10 Update za posrati, više štete nego koristi ili tipičan moderan=štedimo Mikrošuft.

 

Podsjetnik dolnji link, Windows Update je zahebo Gogl Krom i moš se fučkat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=182&jumpto=6117844&sort=asc&view=flat

Marko :D kaže...

Meni je žao što ti ovo moram reći, ali sam si si kriv. Znaš koji je rizik rane nadogradnje, zašto je preporučeno pričekati s istom i zašto Microsoft više ne šalje sve svima od jednom.

 Još bolje ili sigurnije je potpuno ugasit Windows Update i nema frke.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

ihush pet 12.6.2020 13:48
_itsmoriarty kaže...
Marko :D kaže...

Meni je žao što ti ovo moram reći, ali sam si si kriv. Znaš koji je rizik rane nadogradnje, zašto je preporučeno pričekati s istom i zašto Microsoft više ne šalje sve svima od jednom.

 pa promjenio sam maticnu i processor, htio sam srusiti windows i dici novi? nisam imao izbora.

 -moraš imati sve.. driveri, a to ovisi o proizvođaču dok ms u svoju driver-bazu uključi nazovimo generički driver koji radi ali ne nudi opcije + uvjek je problem s novim tj kaskadno kašnjenje proizvođača koji tek s izlaskom (ne najavom) imaju recimo obvezu nešto napraviti. Taj problem prije nije postojao ili bio tako čest-vidljiv, tj od 1703 ms pomalo ubija unazad kompatibilnost, odbacuje stare drivere i uvodi nove fičere (kao gpu u taskmanageru..) ali tad moraš imati i novi-noviji driver, mada je formalno sve isti win10.. nije isti build tj problem je upravo u tome što sad svakih pola godine imaš novi win koji se samo zove win10, +build a mogao se jednako zvati win11-12-13 itd..

 

Marko :D kaže...

U tom slučaju instaliraš prethodnu verziju Windowsa, u ovom slučaju 1909. I tek onda, kada Microsoft odluči da je tvoje računalo spremno za nadogradnju, nadograditi će se samo.

Moj savjet ti je, spremi si ovu stranicu. Svaki puta kada izađe velika nadogradnja, a odmah imaš potrebu reinstalirati Windows, ovdje možeš preuzeti zadnju stabilnu verziju. 

 

Sada nemoj ponovno ići reinstalirati Windows. Fokusiraj se na riješavanje problema kojeg imaš, a to uključuje čistu instalaciju zadnje verzije drivera (ako ne rade dobro, probaj stariju verziju, možda proradi), pokretanje WU i malo guglanja. Mi ti isto tako možemo pomoći u traženju potencijalnih rješenja, ali dao si nam malo informacija o samom računalu i problemu kojeg imaš.

 -da, ovisno što može kompletirati, tj ako ima novi driver može na novi build.. tj može i sad na 2004 ali će čekati neko nedefinirano vrijeme dok driver dođe .. tj zato n etreba žuriti (kad se ima novi-najnoviji HW + nešto egzotično što nema 99% drugih korisnika.. kao XLR..).

 

MEDO11 kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

 

jesi probao skinut drivere od zvucne sa stranice matične i instalirat ih, a ne one od windowsa koristit?

 -zapanjujuće kako malom postotku korinsika to uopće padne na pamet.. tj prvo prokušavaju sve drugo kao i postanje na forumu, umjesto da prvo potraže na stranici proizvođača novi driver (bios, changelog itd..) tj za svaki HW isključivo proizvođač proizvodi driver, dok ms samo certificira i tad je službeni, što taži vrijeme (i novac-resurse proizvođača) istovremeno, proizvođači ne žele support tj rado bi ga što prije ugasili tj indirektno tjeranje korisnika na kupnju novog pogotovo za starije uređaje +5g za koje više nema zakonske obveze supportanja tj samo zbog renomea to rade ali realno ne žele da korisnik koristi npr printer-skener-nešto.. npr 10tak godina nego žele prodati novo. Zbog polugodišnjih ciklusa 'novih' win-buildova i njima je to sad tlaka, daleko veća nego što je do sad bilo..

 

tj problem, ako win autoupdate radi svoj posao tad će uvjek za dirver preferirati novji-certificiran driver npr onaj koji dođe s win ako nema novjeg .. i tad se često ponavlja u krug da korisnik instalira stariji driver ali win updateom povuče noviji.. koji nema neki fičer punog drivera mada je to isti driver i 99% radi normalno.. tj samo kod pojedinih fičera je to problem kao useru gore.

 

-prvo mjesto za rješenje je potražiti driver na str proizvođača HWa.. može usput i novi bios, chipset.. no realno je očekivati da mjesec-dva kasni tj da će se tek ovaj mjesec pojaviti novi driver koji radi ok.

-normalan user ne treba žuriti s upgradeom na novi build tj normalno je 3-6mj od izlaska, pa sve do godine kad automatika natjera usra tj ovisi o licenci-verziji itd. (gdje se btw marko vara, nije to stvar enterprisea, nego admina koji upravlja GPO serverom na kojem je enterprise spojen tj to tad ne radi ms nego admin-kompanije-institucije.. tj to rade oni koji imaju odgovarajuće resurse, ne netko klase marko)  :)) normalan juzer nema neki pamentan izbor, nema izbor... no ako se ne gura u prvi mjesec 99% problema nikad ni nema, dok oni 'napredni' moraju to sve znati tj biti spremni i imati rješenje tj to je smisao npr insidera i sl tj ili je napredni korisnik ili običan-normalan a tad ne koristi najnoviji build..

 

-imam li 2004? -imam.

-koji build koristim? .. 1909.. tj čemu žuriti, tj na novom računalu ću instalirati novi build ali na postojećem ne žurim i nemam potrebe-problem.. tako lako, ne zato jer imam 'bolji' win ili enterprise...

Marko :D pet 12.6.2020 14:31
ihush kaže...
MEDO11 kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja imam jako velikih problema sa zvukom nakon update na 2004 kojeg sam skinio na stick i instalirao novi windows. 

 

stalno mi se gubi tj iskljucuje mikrofon blue yeti pro koji je povezan s XLR kabelom dikret u interfejs, pa moram stalno disejblat ga i paliti, znaci nikad mi se to nije dogadjalo. 

 

a ne kad i nece zvuk ih cista mira. katastrofa. 

jesi probao skinut drivere od zvucne sa stranice matične i instalirat ih, a ne one od windowsa koristit?

 (gdje se btw marko vara, nije to stvar enterprisea, nego admina koji upravlja GPO serverom na kojem je enterprise spojen tj to tad ne radi ms nego admin-kompanije-institucije.. tj to rade oni koji imaju odgovarajuće resurse, ne netko klase marko)  :)) normalan juzer nema neki pamentan izbor, nema izbor... no ako se ne gura u prvi mjesec 99% problema nikad ni nema, dok oni 'napredni' moraju to sve znati tj biti spremni i imati rješenje tj to je smisao npr insidera i sl tj ili je napredni korisnik ili običan-normalan a tad ne koristi najnoviji build..

Ne varam se. Znam da u firmama gdje je Enterprise da to kada će se računalo nadograditi određuje administrator preko GPO/GPE. Microsoft tada s time nema ništa, na njima je da puste nadogradnju, a na administatoru je da odabere kada će se ona instalirati.

 

No ovdje govorimo o kućnom korisniku jer da je poslovni korisnik, kolega sigurno ne bi tek tako instalirao i prešao na novu verziju Windowsa.

rambox kaže...

Kolega, Windows Update više ne radi kako je radio prije. Microsoft kada pusti ažuriranje ili nadogradnju, ona neće odmah stići svima i automatski se instalirati. Nadogradnje se puštaju jako sporo, toliko sporo da neki čak mjesecima čekaju da im stigne. S druge strane, ažuriranja se puštaju svima od jednom, ali se ne instaliraju automatski kao prije nego stoje ponuđena za instalaciju. Sama se instaliraju se tek nakon nekoliko dana, odnosno, kada Microsoft utvrdi da je ažuriranje sigurno za instalaciju.


Upravo zbog tog novog načina dostavljanja nadogradnji i ažuriranja, više nije potrebno isključivati ili pauzirati Windows Update. Ali ako se baš jako bojiš Microsoft je dodao postavku koja ti dodatno omogućuje odgodu ažuriranja do 35 dana. U tih 35 dana (i više), Microsoft će povući problematično ažuriranje (što rade doslovno isti ili drugi dan od izdavanja dok se korisnicima još nije instaliralo na računalo) i popraviti ga; te poslati novo koje će opet čekati nekoliko dana dok Microsoft ne vidi da ažuriranje ne uzrokuje probleme.

 

Da koji put nadogradiš Windows 10 s 1511, znao bi za to već odavno.

 

I upravo zbog tih ažuriranja, ni jedno računalo s Windows 10 i zadnjim ažuriranjima nije bilo pogođeno WannaCry ransomwareom.

BlackMoon sub 13.6.2020 02:01

Zašto mi WU svaki put nakon paljenja računala šalje obavijest da Defender treba updatati na posljednju definiciju, a onda to odradi sam? Živcira me! Ima li itko onu .cmd scriptu da je preko .vbs scripte uvalim u task sheduler, pa da mi kupi definicije na startupu i još nekoliko puta dnevno? Nekad sam to imao, više ne, a nemam živaca opet sve to tražiti i konfigurirati.

djigibao sub 13.6.2020 18:06
Marko :D kaže...

Moj savjet ti je, spremi si ovu stranicu. Svaki puta kada izađe velika nadogradnja, a odmah imaš potrebu reinstalirati Windows, ovdje možeš preuzeti zadnju stabilnu verziju. 

 

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Valentin17 sub 13.6.2020 18:34
djigibao kaže...

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Mana je kaj alat ima zadnju dostupnu verziju, kolega govori o stranici koja nudi zadnju stabilnu verziju.

djigibao sub 13.6.2020 18:38
Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Mana je kaj alat ima zadnju dostupnu verziju, kolega govori o stranici koja nudi zadnju stabilnu verziju.

 

...aha, znaci da ovo nije zadnja stabilna verzija (v2004) vec beta?

Posmatrač sub 13.6.2020 18:52
Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Mana je kaj alat ima zadnju dostupnu verziju, kolega govori o stranici koja nudi zadnju stabilnu verziju.

 MCT ne nudi stabilne verzije? Otkad to?

Marko :D sub 13.6.2020 18:57
djigibao kaže...
Marko :D kaže...

Moj savjet ti je, spremi si ovu stranicu. Svaki puta kada izađe velika nadogradnja, a odmah imaš potrebu reinstalirati Windows, ovdje možeš preuzeti zadnju stabilnu verziju. 

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Iz nekog razloga se trenutno ne mogu skinuti verzije 1909 i 2004. Ali postoji još bolja alternativa, programčić Microsoft Windows and Office ISO Download Tool. Radi istu stvar i rade sva preuzimanja.

 

Stvar je u tome da MCT uvijek nudi zadnju verziju Windows-a. Bez obzira što je nadogradnja izašla i donijela novu hrpu problema sa sobom, to je jedini ISO koji ćeš dobiti od Microsofta preko MCT. I sad zamisli da moraš napraviti čistu instalaciju Windowsa, nemaš bootabilni medij, a verzija 2004 ti radi probleme. Zato sam preporučio tu stranicu, i sada ovaj program. Oni će ti pomoći vratiti računalo u funkcionalno stanje jer te Microsoft ostavio u mraku bez mogućnost instaliranja prethodne verzije.

Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Mana je kaj alat ima zadnju dostupnu verziju, kolega govori o stranici koja nudi zadnju stabilnu verziju.

Upravo tako.

djigibao kaže...
Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

Nije neka stranica za skidat Win (slika) mislim da je bolje skinut .ISO preko MCT alata...

Mana je kaj alat ima zadnju dostupnu verziju, kolega govori o stranici koja nudi zadnju stabilnu verziju.

...aha, znaci da ovo nije zadnja stabilna verzija (v2004) vec beta?

Ne, 2004 je zadnja stabilna verzija (mada po izazvanim problemima izgleda kao beta). Ja se ispričavam jer sam se malo krivo izrazio, ali pod 'stabilna' sam mislio na zadnju funkcionalnu i dobro testiranu verziju (1909).

zelenapaprika sub 13.6.2020 20:12
Marko :D kaže...

Ne, 2004 je zadnja stabilna verzija (mada po izazvanim problemima izgleda kao beta).

 Koji su to problemi? Nešto sam pročitao na MS-ovoj stranici s tom verzijom, ali ništa od toga nije kritično. Ranije verzije su ponekad i samo nekima izazivale gadne probleme.

 

Meni je upgrade prošao glatko. Jedine dvije promjene su da je opet zaboravio koji program otvara koju ekstenziju i da je opet zaboravio printer. I tako je sa svakom većom nadogradnjom. Mimo toga, sve radi kao podmazano.

mzopg sub 13.6.2020 20:24
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Ne, 2004 je zadnja stabilna verzija (mada po izazvanim problemima izgleda kao beta).

 Koji su to problemi? Nešto sam pročitao na MS-ovoj stranici s tom verzijom, ali ništa od toga nije kritično. Ranije verzije su ponekad i samo nekima izazivale gadne probleme.

 

Meni je upgrade prošao glatko. Jedine dvije promjene su da je opet zaboravio koji program otvara koju ekstenziju i da je opet zaboravio printer. I tako je sa svakom većom nadogradnjom. Mimo toga, sve radi kao podmazano.

Kod mene redovito uz to zaboravljanje koji program za koju ekstenziju, s*ebe color profile koje mi kalibrator postavi, deaktivira neke starije programe, popizde mi ikone pa za neke programe i datoteke imam samo bijeli pravokutnik, sad mi je na jednom laptopu poništio "disejblanu" opremu/drivere. Manje više sve sitnice, ali iritira koliko su šlampavi. Srećom ništa ozbiljnije nisam imao, tipa nestajanje datoteka na koje su se neki žalili.

zelenapaprika sub 13.6.2020 20:30
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Ne, 2004 je zadnja stabilna verzija (mada po izazvanim problemima izgleda kao beta).

 Koji su to problemi? Nešto sam pročitao na MS-ovoj stranici s tom verzijom, ali ništa od toga nije kritično. Ranije verzije su ponekad i samo nekima izazivale gadne probleme.

 

Meni je upgrade prošao glatko. Jedine dvije promjene su da je opet zaboravio koji program otvara koju ekstenziju i da je opet zaboravio printer. I tako je sa svakom većom nadogradnjom. Mimo toga, sve radi kao podmazano.

Kod mene redovito uz to zaboravljanje koji program za koju ekstenziju, s*ebe color profile koje mi kalibrator postavi, deaktivira neke starije programe, popizde mi ikone pa za neke programe i datoteke imam samo bijeli pravokutnik, sad mi je na jednom laptopu poništio "disejblanu" opremu/drivere. Manje više sve sitnice, ali iritira koliko su šlampavi. Srećom ništa ozbiljnije nisam imao, tipa nestajanje datoteka na koje su se neki žalili.

 Spominješ bijeli pravokutnik... Meni je zadnja ili predzadnja zakrpa prije ove velike zakrpe s buildom 2004 nešto gadno smrdala, pa sam dvaput gledao u prazan start menu. Nije bilo ničega. Neugodno. No, za sada s 2004 sve radi.

Marko :D sub 13.6.2020 20:39
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Ne, 2004 je zadnja stabilna verzija (mada po izazvanim problemima izgleda kao beta).

 Koji su to problemi? Nešto sam pročitao na MS-ovoj stranici s tom verzijom, ali ništa od toga nije kritično. Ranije verzije su ponekad i samo nekima izazivale gadne probleme.

 

Meni je upgrade prošao glatko. Jedine dvije promjene su da je opet zaboravio koji program otvara koju ekstenziju i da je opet zaboravio printer. I tako je sa svakom većom nadogradnjom. Mimo toga, sve radi kao podmazano.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004

 

Ovo su samo neki od bugova i to su oni koje je Microsoft potvrdio; ima ih još. Najnovije ažuriranje KB4557957 također kvari printere

Kod mene je instalacija 2004 prošla bez ikakvih problema i sve radi super, čak mi ni ovo zadnje ažuriranje nije pokvarilo printer.