Windows

Windows 10 - problemi

razjaren sub 15.8.2015 13:15
draž kaže...

Jesam administrator sam i još uvijek me traži lozinku.

Možda zato što imam Microsoft account?

 

Ma daj momčino, ne zezaj

Otiđi po prvog klinca na ulicu i pozovi ga da ti to podesi

Pa ljudi su ti sve nacrtali i to radi svima....

escobar_ sub 15.8.2015 13:55

Imam krajnje iritantan i glup problem s Windowsom i logovanjem. Naime, nisam u mogućnosti ulogovat se u sistem kad nemam aktivnu Internet vezu (podešen je Microsoft, ne lokalni account). Traži mi previously used password (što bi, pretpostavljam, bila ona s lokalnog računa kojeg sam kreirao tokom instalacije) ali kad ukucam taj pass javlja mi istu grešku - dakle nisi online, koristi prethodno korištenu lozinku. Ne mogu ući ni sa PIN-om, ni sa tom starom lozinkom i to tako stoji dok se ne spojim na net.

 

Je l' postoji mogućnost da uđem u sistem bez Internet konekcije, a ako koristim MS account umjesto lokalnog?

kizo2703 sub 15.8.2015 13:59
Valentin17 kaže...

Daj smiri malo doživljaj, malo mi se previše naslađuješ.

  Uopće se ne naslađujem, nažalost.

escobar_ kaže...

 

Je l' postoji mogućnost da uđem u sistem bez Internet konekcije, a ako koristim MS account umjesto lokalnog?

 Ne, nije moguće. Zbog (barem) desetak servisa koji ovise o online vezi.

 

Upravo sam se ulogiral na dva različita PC-a koji su offline, bez ikakvih problema. Kod tebe je problem nešto drugo - najbolje, resetiraj lozinku.

Tramvajac77 sub 15.8.2015 14:01

Jesam, nije uklju;en. I nije povezano s tim, jer kad radi (kao što sam opisao), onda radi i u tablet modu i u pc modu. Negdje se izgubi neka informacija kod gašenja kompa. U Win 7 bio je u Contol Panelu i checkbox da upališ ili ugsisš touch, sada toga nema. Nema konflikata u device manageru, sve kao radi properly, prepoznaje touch screen, ali... neće pa neće.

 

Pendula sub 15.8.2015 14:19
escobar_ kaže...

Imam krajnje iritantan i glup problem s Windowsom i logovanjem. Naime, nisam u mogućnosti ulogovat se u sistem kad nemam aktivnu Internet vezu (podešen je Microsoft, ne lokalni account). Traži mi previously used password (što bi, pretpostavljam, bila ona s lokalnog računa kojeg sam kreirao tokom instalacije) ali kad ukucam taj pass javlja mi istu grešku - dakle nisi online, koristi prethodno korištenu lozinku. Ne mogu ući ni sa PIN-om, ni sa tom starom lozinkom i to tako stoji dok se ne spojim na net.

 

Je l' postoji mogućnost da uđem u sistem bez Internet konekcije, a ako koristim MS account umjesto lokalnog?

 Traži ti MS pass, ne lokalnog računa. Čest svoj laptop koristim bez internet pristupa i nemam nikavih problema.

kizo2703 sub 15.8.2015 14:36
Pendula kaže...

 Traži ti MS pass, ne lokalnog računa. Čest svoj laptop koristim bez internet pristupa i nemam nikavih problema.

 To ovisi i o instaliranim ''Metro'' programima - neki hoće stvarati probleme, ali obično samo traže internet vezu, ali ne blokiraju login.

draž sub 15.8.2015 15:17

Hvala svima na pomoči još jednom jer sam riješio svoj problem.

Nekima kojima smeta što odmah nisam shvatio da ja griješim,ne zamjeram.

Postoji izreka"čovjek se uči dok je živ"pa neka razmisle što to znači.

Uzgred sam sam sastavljao svoj kompjutor kao i naučio instalaciju operativnog sustava

što možda neki od vas još uvijek ne znaju.

Još jednom hvala na pomoči.

 

 

 

kizo2703 sub 15.8.2015 15:22
draž kaže...

Hvala svima na pomoči još jednom jer sam riješio svoj problem.

Nekima kojima smeta što odmah nisam shvatio da ja griješim,ne zamjeram.

Postoji izreka"čovjek se uči dok je živ"pa neka razmisle što to znači.

 Bez brige, ne smeta nikome, a ti nemoj ništa zamjerit.

 

Moja reakcija je jednostavno bila takva, pošto ''Netplwiz'' postoji u Windowsima nepromjenjen već barem 15 godina, još od W2k verzije.

Tramvajac77 sub 15.8.2015 16:15
ERROR1911 kaže... 

 Dali si možda provjerio dali ti je cijelo vrijeme uključen tablet mod?

 Jesam, nije uključen. I nije povezano s tim, jer kad radi (kao što sam opisao), onda radi i u tablet modu i u pc modu. Negdje se izgubi neka informacija kod gašenja kompa. U Win 7 bio je u Contol Panelu i checkbox da upališ ili ugsisš touch, sada toga nema. Nema konflikata u device manageru, sve kao radi properly, prepoznaje touch screen, ali... neće pa neće.