Windows

Windows 10 - problemi

m&martina pon 10.8.2015 23:01

Pozdrav,

Instalirala sam Win10 na svoj HP 450 G1 sa Win8.1 

Javlja mi se problem internal system errora i kontantno resetiranje nakon 2minute cim se laptop upali.

Googlala sam problem i kazu da je stvar u grafickim i network driverima i da ih treba izbrisati. Prije toga laptop treba staviti u safe mode da se prestane resetirati stalno. Kada sam otvorila te postavke i kliknula safe mode i resetirala ga tako cini mi se da se te postavke uopce nisu primile jer mi se pri sljesecem paljenju ponovno resetirao nakon jedne minute ovaj put. Nakon toga sam probala ponovno staviti u safe mode ali ovaj put mi nije ponudio restart nego se ngakon klika OK jednostavno vratio na deskop kao da se nista nije dogodilo te se resetirao opet sam zbog internal system errora.

 

Hvala vam na svakoj pomoci!

kizo2703 pon 10.8.2015 23:08
m&martina kaže...

Pozdrav,

Instalirala sam Win10 na svoj HP 450 G1 sa Win8.1 

Javlja mi se problem internal system errora i kontantno resetiranje nakon 2minute cim se laptop upali.

Googlala sam problem i kazu da je stvar u grafickim i network driverima i da ih treba izbrisati. Prije toga laptop treba staviti u safe mode da se prestane resetirati stalno. Kada sam otvorila te postavke i kliknula safe mode i resetirala ga tako cini mi se da se te postavke uopce nisu primile jer mi se pri sljesecem paljenju ponovno resetirao nakon jedne minute ovaj put. Nakon toga sam probala ponovno staviti u safe mode ali ovaj put mi nije ponudio restart nego se ngakon klika OK jednostavno vratio na deskop kao da se nista nije dogodilo te se resetirao opet sam zbog internal system errora.

 

Hvala vam na svakoj pomoci!

 Počisti sve drivere u Safe Modeu i onda probaj ovo. Naravno, prije toga skini drivere koji su radili bez greške. I oni za Osmicu će biti dobri, ako ne stvaraju probleme.

KiCo77 uto 11.8.2015 11:52

Poz, želio bih da kada zaklopim ekran da se ekran ugasi (da ne ide na sleep, hibernate i sl.) i otisao sam u power settings i tamo pod When I close lid: mogu odabrat Do nothing, hibernate, sleep, shut down. Fali mi opcija Turn off display (koja se pojavljuje npr. gore kod "When i press sleep button :")

Odabrao sam do nothing da mi se laptop ne gasi ali vidim da ekran radi i treba proc X minuta dok se ugasi, ja vidim da svijetli. Znam da mogu postavit da se ugasi nakon 1 minute ali nije prakticno to svaki put mjenjat. Hvala unaprijed.

Zura uto 11.8.2015 15:30
KiCo77 kaže...

Poz, želio bih da kada zaklopim ekran da se ekran ugasi (da ne ide na sleep, hibernate i sl.) ...

 koliko ja znam, čim zaklopiš ekran laptopa on (ekran) se sam ugasi. Bez ikakvog podešavanja.

KiCo77 sri 12.8.2015 16:22
Zura kaže...
KiCo77 kaže...

Poz, želio bih da kada zaklopim ekran da se ekran ugasi (da ne ide na sleep, hibernate i sl.) ...

 koliko ja znam, čim zaklopiš ekran laptopa on (ekran) se sam ugasi. Bez ikakvog podešavanja.

 Al iz nekog razloga to nije tako kod mene..  Htio sam ga ostavit preko noci da skida i u mraku sam vidio da ekran svijetli

Zura sri 12.8.2015 16:36
KiCo77 kaže...
Zura kaže...

 koliko ja znam, čim zaklopiš ekran laptopa on (ekran) se sam ugasi. Bez ikakvog podešavanja.

 Al iz nekog razloga to nije tako kod mene..  Htio sam ga ostavit preko noci da skida i u mraku sam vidio da ekran svijetli

Vjerojatno je nešto drugo u pitanju.

Stariji ekrani na laptopima su imali mali prekidač koji bi ugasio ekran kada se pritisne. Noviji imaju drukčiji način detekcije zaklapanja ekrana.

Ako nije HW problem, može naravno biti i SW-ski (podrška tvojeg laptopa u Win10, driveri grafičke ... ). Da li ti je radilo prije (na kojem OS_u?)

KiCo77 sri 12.8.2015 16:44
Zura kaže...
KiCo77 kaže...
Zura kaže...

 koliko ja znam, čim zaklopiš ekran laptopa on (ekran) se sam ugasi. Bez ikakvog podešavanja.

 Al iz nekog razloga to nije tako kod mene..  Htio sam ga ostavit preko noci da skida i u mraku sam vidio da ekran svijetli

Vjerojatno je nešto drugo u pitanju.

Stariji ekrani na laptopima su imali mali prekidač koji bi ugasio ekran kada se pritisne. Noviji imaju drukčiji način detekcije zaklapanja ekrana.

Ako nije HW problem, može naravno biti i SW-ski (podrška tvojeg laptopa u Win10, driveri grafičke ... ). Da li ti je radilo prije (na kojem OS_u?)

 Laptop je tek kupljen i nisam imao nista prije WIN10, vjerovatno je SW u pitanju i neki driver sam zaboravio instalirat, samo nisam siguran koj je zadužen za to, driveri graficke su instalirani kao i oni razni asusovi koji su dosli na dvdu. 

Jura iz druge galaksije čet 13.8.2015 11:45
KiCo77 kaže...

Poz, želio bih da kada zaklopim ekran da se ekran ugasi (da ne ide na sleep, hibernate i sl.) i otisao sam u power settings i tamo pod When I close lid: mogu odabrat Do nothing, hibernate, sleep, shut down. Fali mi opcija Turn off display (koja se pojavljuje npr. gore kod "When i press sleep button :")

Odabrao sam do nothing da mi se laptop ne gasi ali vidim da ekran radi i treba proc X minuta dok se ugasi, ja vidim da svijetli. Znam da mogu postavit da se ugasi nakon 1 minute ali nije prakticno to svaki put mjenjat. Hvala unaprijed.

 A što bi zaklapao monitor laptopa ako ga ne kaniš negdje nositi? Otiđi na monitoroff i preuzmi mali utility programčić za gašenje monitora. Osobno ga koristim već duže vrijeme. Prijašnji laptop je imao funkcijsku tipku za gašenje monitora, a ovaj trenutni je nema, pa sam imao problem kao i ti.

 

Hyperion čet 13.8.2015 18:19

Nakon zadnjeg upgrade-a mi se javlja screen tearing u firefoxu dok scrollam.

 

Reinstall drivera od nvidie (GTX 960) nije pomogao, danas su došli novi driveri koje sam instalirao i koji također nisu riješili problem.

 

Ažurirao sam firefox na 40.0 verziju, no problem je i dalje prisutan.

 

Koliko sam googlao nisam jedini koji imam taj problem.

 

 

U edge-u se to gotovo ni ne vidi, a i na firefoxu je manje očit problem kada se isključi smooth scrolling.

 

 

Da li itko od vas ima taj problem i ima li tko rješenje?

 

 

EDIT:

Čini se da su onemogućili hardversku akceleraciju u firefoxu pa se zato javlja taj problem, nakon što sam ponovno uključio hardversku akceleraciju, problem više nije prisutan.

 

Rješenje:

  1. Go to about:config
  2. Search for gfx.direct2d.force-enabled
  3. Set it to true
  4. Restart Firefox

 

Sources:
https://www.reddit.com/r/firefox/comments/3gqkj5/how_to_reenable_hardware_acceleration_on_windows/

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/3gsa4h/screen_tearing_since_new_patch/

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/3gnmm6/hardware_acceleration_not_working_in_firefox_40/

http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=5140988

Rocinante2112 čet 13.8.2015 18:46

Imam problem sa firefoxom na win 10. Probao sam sa friškom instalacijom i sa backupanim profilom sa starog,isti rezultat. Dakle kad surfam cpu usage je ok. Kad gledam video preko jtuuba u 720p ili 1080p CPU usage skoči na 20-30-40% što definitnivno nije normalno.

Kada probam isto preko edge-a cpu usage je onako 5-7%. CPU usage firefoxa se smanji kad otvorim novi tab i negledam video,cim se vratim i odpauziram ga nastane kaos.

 

Imam flash instaliran,javu,sve. Osim toga jutub koristi html5 pa ni netreba flash više. I u ffu mi je uključen hardware acceleration tak da bi trebalo preuzeti cpu load.

 

Nešto ne štima.

Uglavnom siguran sam da je do ff-a jer sve ostalo ok radi. I avast isto peaka 20%ak cpu usaga kad nešto skenira (recimo kad skidam nešto pa aktivno skenira),al cim prestane skenirati vrati se u idle stanje od 1-3%.

Pomozte ,nebi htio sa FF-a ić al nekuzim u cem je fora.

Jole-Ri pet 14.8.2015 09:00

Imam problem.


Stavio sam windows 10 pro na usb, preko one opcije znate, i sad... stavim usb u komp, resetiram komp stavim da je frist boot USB taj koji sam ubacio, spremim, ono se resetira i pokrene "instalaciju" tj. samo se pokaže ona Windows 10 ikona plava,  tu stoji 10ak sekundi i onda se ponovo pokrene komp i učitava windows 7... ne kontam zašto mi sad neće pokrenut win10 instalaciju???

Isprobao sam više instalacija, preuzeo sam sve zajedno 15 gb windowsa hahah.

 

 

AKo netko zna da mi pomogne molim vas.

 

Jura iz druge galaksije pet 14.8.2015 09:15
Jole-Ri kaže...

Imam problem.


Stavio sam windows 10 pro na usb, preko one opcije znate, i sad... stavim usb u komp, resetiram komp stavim da je frist boot USB taj koji sam ubacio, spremim, ono se resetira i pokrene "instalaciju" tj. samo se pokaže ona Windows 10 ikona plava,  tu stoji 10ak sekundi i onda se ponovo pokrene komp i učitava windows 7... ne kontam zašto mi sad neće pokrenut win10 instalaciju???

Isprobao sam više instalacija, preuzeo sam sve zajedno 15 gb windowsa hahah.

 

 

AKo netko zna da mi pomogne molim vas.

 

 A što ne staviš na DVD i probaš instalirati Win10 preko njega?

razjaren pet 14.8.2015 09:46
Jole-Ri kaže...

Imam problem.


Stavio sam windows 10 pro na usb, preko one opcije znate, i sad... stavim usb u komp, resetiram komp stavim da je frist boot USB taj koji sam ubacio, spremim, ono se resetira i pokrene "instalaciju" tj. samo se pokaže ona Windows 10 ikona plava,  tu stoji 10ak sekundi i onda se ponovo pokrene komp i učitava windows 7... ne kontam zašto mi sad neće pokrenut win10 instalaciju???

 

 

Napisat ču možda nešto glupo ,ali ti vjerojatno znaš da treba stisnuti enter ,čim ponudi opciju prepoznavanja cd..dvd..ili usb,( one točkice kad idu u dosu) ako to ne stisneš, preskoči ( ni ne počne) instalaciju i pokrene pokretanje instaliranih Windowsa

Zin8 pet 14.8.2015 09:50

Nakon što sam se pošteno us*ao i po 3. put restartao komp, proradio je

Uglavnom problem je bio da mi se jucer navecer komp nije htio ugasiti, start nije prihvacao i iz 119. klika je primio pa sam ga uspio ugasit (gasio se duze nego inace)

Da bi ga sad ujutro upalio i dobio critical error: start menu and cortana aren't working bla bla

i nudi samo sign out, nakon cega se opet sign in-am i opet ista stvar

Tek nakon treceg restarta sad radi,ali ko zna koliko dugo

Jel se zna do cega je to,kako sprijeciti ponovno pojavljivanje toga? Jer kad imam taj error nista ne radi, nista se nemoze otvorit i sl.

Master Z pet 14.8.2015 18:09

Meni računalo ne želi ostati u Sleepu !

 

Pogasio sve što može probuditi računalo no opet ista svtar, ostane u sleepu par minuta i opet se upali.

 

Kad u CMD upišem "powercfg -lastwake" pod wake source count napiše 0 :)

 

Ima netko sličan problem?

Pendula pet 14.8.2015 19:59
Master Z kaže...

Meni računalo ne želi ostati u Sleepu !

 

Pogasio sve što može probuditi računalo no opet ista svtar, ostane u sleepu par minuta i opet se upali.

 

Kad u CMD upišem "powercfg -lastwake" pod wake source count napiše 0 :)

 

Ima netko sličan problem?

 Isti slučaj. Sve živo u device manageru pogasio što ima power management, ugasio maintenance, i u power oprtions diseblao awake from sleep.

Više ništa mi ne pada na pamet. Powercfg mi isto kao i tebi napiše history=0.

 

BoobZ pet 14.8.2015 21:33
crnix kaže...

Skinem windowse sa microsoftove stranica i napravim clean install preko USB-a i znami me kako da sad aktiviram windowse?

 ako prije toga nisi napravio upgrade sa aktiviranog sistema morat ćeš kms-om...

Jole-Ri pet 14.8.2015 21:34
razjaren kaže...
Jole-Ri kaže...

Imam problem.


Stavio sam windows 10 pro na usb, preko one opcije znate, i sad... stavim usb u komp, resetiram komp stavim da je frist boot USB taj koji sam ubacio, spremim, ono se resetira i pokrene "instalaciju" tj. samo se pokaže ona Windows 10 ikona plava,  tu stoji 10ak sekundi i onda se ponovo pokrene komp i učitava windows 7... ne kontam zašto mi sad neće pokrenut win10 instalaciju???

 

 

Napisat ču možda nešto glupo ,ali ti vjerojatno znaš da treba stisnuti enter ,čim ponudi opciju prepoznavanja cd..dvd..ili usb,( one točkice kad idu u dosu) ako to ne stisneš, preskoči ( ni ne počne) instalaciju i pokrene pokretanje instaliranih Windowsa

 

 

Ne.

 

Meni počne ona instalacija, pa i nije instalacija kada se pokaže samo ikona, sve sam istiskao no on se ponovo resetira i pokreće normalno wind 7

 

Nemam DVD/CD pogon, Samo USB

Tramvajac77 pet 14.8.2015 22:31

Pozdrav svima,

instalirao sam Windows 10 na svoj stari HP Touch smart 600 (All in one računalo) i sve radi odlično. Pri updateu na Win10 nikakvih problema. Naravno, postoji ali. Ne radi Touch screen, točnije radi samo na login screenu. Nakon logiranja, prestane funkcionirati. Poskidao sam stare drivere za grafičku u safe modeu i instalirao nove i sve je radilo kao podmazano sve dok nisam ugasio računalo. Nakon toga radi ponovo samo u loginu. Ponovo sam obrisao stare drivere, stavio nove i opet sve radi do gašenja... Malo je nezgodno svaki dan brisati i stavljati nove drivere. :) Nije da ne mogu bez toucha, ali sad me kopka s obzirom da sam se uvjerio sa može savršeno raditi. Hvala!

ERROR1911 pet 14.8.2015 22:37
Tramvajac77 kaže...

Pozdrav svima,

instalirao sam Windows 10 na svoj stari HP Touch smart 600 (All in one računalo) i sve radi odlično. Pri updateu na Win10 nikakvih problema. Naravno, postoji ali. Ne radi Touch screen, točnije radi samo na login screenu. Nakon logiranja, prestane funkcionirati. Poskidao sam stare drivere za grafičku u safe modeu i instalirao nove i sve je radilo kao podmazano sve dok nisam ugasio računalo. Nakon toga radi ponovo samo u loginu. Ponovo sam obrisao stare drivere, stavio nove i opet sve radi do gašenja... Malo je nezgodno svaki dan brisati i stavljati nove drivere. :) Nije da ne mogu bez toucha, ali sad me kopka s obzirom da sam se uvjerio sa može savršeno raditi. Hvala!

 Dali si možda provjerio dali ti je cijelo vrijeme uključen tablet mod?

mirkoj sub 15.8.2015 09:34

Pitanje ako neko zna sigurno. Odradio sam upgrade na tri kopmjutera, sa 8.1 na win 10.

Da li neko sigurno zna da li sad za sledeci clean instal mogu koristiti USB sa iso koji sam skinuo preko onog windows media creatora i koristit serial key za aktivaciju koji sam dobio uz kupovinu windowsa 8?

Tj da li je sad taj key validan za intalaciju cistog win 10?

 

Drugo sto sam vidio je da kazu da se pravi recovery disk sa system fajlovima ali to mi ne radi na jednom compu, tj najednom od compva samo kaze ad ima problem i nece da napravi sa ukljucenom system disk opcijom.

 

Uglavnom poenta je da napravim komplet cist isntall win 10 sa USB na koji sam stavio iso skinut sa mediacrator i da li ce mi sad, nakon ipgreda, radiit kljucevi od win 8?

Nigdje nsiam uspio naci potvrdu toga p aako neko zna.. Hvala

Lelouch sub 15.8.2015 10:30
mirkoj kaže...

Pitanje ako neko zna sigurno. Odradio sam upgrade na tri kopmjutera, sa 8.1 na win 10.

Da li neko sigurno zna da li sad za sledeci clean instal mogu koristiti USB sa iso koji sam skinuo preko onog windows media creatora i koristit serial key za aktivaciju koji sam dobio uz kupovinu windowsa 8?

Tj da li je sad taj key validan za intalaciju cistog win 10?

 

Drugo sto sam vidio je da kazu da se pravi recovery disk sa system fajlovima ali to mi ne radi na jednom compu, tj najednom od compva samo kaze ad ima problem i nece da napravi sa ukljucenom system disk opcijom.

 

Uglavnom poenta je da napravim komplet cist isntall win 10 sa USB na koji sam stavio iso skinut sa mediacrator i da li ce mi sad, nakon ipgreda, radiit kljucevi od win 8?

Nigdje nsiam uspio naci potvrdu toga p aako neko zna.. Hvala

 Windows 8.1 ključevi ne rade na win 10.

Kada kreneš sa Clean installom samo preskoćiš taj korak gdje trebaš pisati/unositi ključ i to dva puta. Windoze će se same aktivirati (tj. povući aktivaciju sa MS servera).

 

P.s: naravno ako si napravio upgrade na win 10 (prošla aktivacija win 10).