Windows

Reinstalacija Windows 7 bez CD-a

pjosip5 sri 13.4.2011 18:26

Evo ovako.

Pokupio sam određeni virus i več mi je dozlogrdilo.

Moje računalo je kupljeno u dučanu sa instaliranim Windows 7 Ultimate pa stoga nemam CD.

Dali možda netko zna kako izbrisati cijeli disk i reinstalirati windowse an LEGALAN način.

 

Unaprijed hvala!

teurastaja sri 13.4.2011 19:48

Ako je računalo kupljeno s instaliranim windowsima, znači moraš imat neki sticker na kućištu, na njemu ti piše serial od windowsa. Zatim skini untouched verziju te verzije sustava za koju imaš kljuc (home, premium, ultimate, etc) i sibni taj key.

pjosip5 sri 13.4.2011 20:07
teurastaja kaže...

Ako je računalo kupljeno s instaliranim windowsima, znači moraš imat neki sticker na kućištu, na njemu ti piše serial od windowsa. Zatim skini untouched verziju te verzije sustava za koju imaš kljuc (home, premium, ultimate, etc) i sibni taj key.

 Na Kučištu sam našao jednu jedinu naljepnicu sa bar codom i 6 znamenka ispod, dali bi to moglo biti to?

captain_soap_McTawish sri 13.4.2011 20:28

Mislim da na Microsoftovoj stranici nećeš pronaći instalacijske fileove od windowsa.Moraš ih odnekud skinuti i instalirati sa svojim ključem. Budući da win 7 doašo predinstaliran na kompjuter mislim da je OEM   verzija OS-a. To znači da sa ti ključem što si ga pronašao možeš win 7 instalirati samo na jedno računalo i na tome on ostaje zauvijek. Točnije ti možeš reinstalirati Win 7 koliko god hoćeš puta na jendome računalu, ali ga ne smiješ staviti na drugo računalo. No ovo pravilu ne vrijedi jer jednio što ti treba je biti ljubazan sa microsoftovim ventrom pomoći i oni ti odobre instalaciju na drugi kompjuter. Samo im nešto smuljaš kako si morao reinstalirati os ako ti ne bude htjelo prihvatiti key.

cekpi sri 13.4.2011 20:44

ako ti je računalo došlo sa predinstaliranim windowsima onda (pretpostavka da nije ispod stola i slično) mora postojati oem/recovery particija koja ti omogućuje povratak na tvorničke postavke