Windows

Postavljanje "glavne" particije pitanje!

Somebody sub 5.3.2011 18:51

znam da je naziv teme glup, al nisam se mogao sjetiti boljega...
uglavnom..  podijelio sam hard na 2 particije (jedna od 40 GB za winse i neke glavne programe, i druga od 450 GB za ostalo).. i po defaultu se svi programi koji se instalijaju stavljaju na particiju s winsima(ovu manju kod mene).. moje je pitanje dali je moguće postaviti ovu drugu particiju kao "glavnu" odnosno da se po defaultu svi programi stave na tu particiju!!

hvala

win4crazzy sub 5.3.2011 18:57
Somebody kaže...

znam da je naziv teme glup, al nisam se mogao sjetiti boljega...
uglavnom..  podijelio sam hard na 2 particije (jedna od 40 GB za winse i neke glavne programe, i druga od 450 GB za ostalo).. i po defaultu se svi programi koji se instalijaju stavljaju na particiju s winsima(ovu manju kod mene).. moje je pitanje dali je moguće postaviti ovu drugu particiju kao "glavnu" odnosno da se po defaultu svi programi stave na tu particiju!!

hvala

pa kad instaliras neki program mozes si podesiti gdje ces ga instalirati, ovo je odg. ako sam te dobro shvatio

softwaremaniac sub 5.3.2011 18:59
win4crazzy kaže...
Somebody kaže...

znam da je naziv teme glup, al nisam se mogao sjetiti boljega...
uglavnom..  podijelio sam hard na 2 particije (jedna od 40 GB za winse i neke glavne programe, i druga od 450 GB za ostalo).. i po defaultu se svi programi koji se instalijaju stavljaju na particiju s winsima(ovu manju kod mene).. moje je pitanje dali je moguće postaviti ovu drugu particiju kao "glavnu" odnosno da se po defaultu svi programi stave na tu particiju!!

hvala

pa kad instaliras neki program mozes si podesiti gdje ces ga instalirati, ovo je odg. ako sam te dobro shvatio

On misli da mu se po defaultu instalira na ovu drugu particiju,na kojoj nema windowsa,jer windows po defaultu sve želi instalirati na tu sistemsku particiju.

win4crazzy sub 5.3.2011 19:03
softwaremaniac kaže...
win4crazzy kaže...
Somebody kaže...

znam da je naziv teme glup, al nisam se mogao sjetiti boljega...
uglavnom..  podijelio sam hard na 2 particije (jedna od 40 GB za winse i neke glavne programe, i druga od 450 GB za ostalo).. i po defaultu se svi programi koji se instalijaju stavljaju na particiju s winsima(ovu manju kod mene).. moje je pitanje dali je moguće postaviti ovu drugu particiju kao "glavnu" odnosno da se po defaultu svi programi stave na tu particiju!!

hvala

pa kad instaliras neki program mozes si podesiti gdje ces ga instalirati, ovo je odg. ako sam te dobro shvatio

On misli da mu se po defaultu instalira na ovu drugu particiju,na kojoj nema windowsa,jer windows po defaultu sve želi instalirati na tu sistemsku particiju.

a onda zanemarite onda onaj gore post, nisam ga bas najbolje shvatio

Shell17 uto 25.7.2017 23:58

Imam problem koji mi se odjednom pojavio iako je wi fi radio savrseno i na mobitelu i na laptopu, a sad prikazuje dostupnu mrezu ali nece da se poveze nikako. Ukoliko je neko imao slican problem molila bih da napise rjesenje. Unaprijed hvala. :)

Wolverine sri 26.7.2017 00:40
Shell17 kaže...
Imam problem koji mi se odjednom pojavio iako je wi fi radio savrseno i na mobitelu i na laptopu, a sad prikazuje dostupnu mrezu ali nece da se poveze nikako. Ukoliko je neko imao slican problem molila bih da napise rjesenje. Unaprijed hvala. :)

da li je to tvoja mreža ili se kačiš na nečiju tuđu? da li se s mobitelom možeš spojiti?

ako je tvoja, prvo što bi trebala napraviti je ugasiti router i ponovo ga upaliti. znaju se ruteri zblesirati

 

 

p.s.: trebala si otvoriti novu temu za svoj problem a ne gurati u neku prastaru koja ni nema tematske veze sa tvojim problemom

Glih_x sri 26.7.2017 00:42

Provjeri si ruter, tj ulogiraj se u njega i pogledaj dali imaš kakvu blokadu podešenu na wifi mrežu, u ruteru možeš podesit točno koliko uređaja se mogu spojiti na wifi mrežu koju imaš, drugo, provjeri si passworde, da se nije nešta sa njima desilo makar ne bi smjelo (bar ne - samo od sebe ;)

Login u router najčešće ide nakako ovako : "192.168.5.1" to upišeš u web preglednik koji koristiš, gore u polje za web adresu... korisničko ime najčešće je User ili Admin a password najčešće admin (ovo si provjeri u googlu sam napiši ime routera i izbacit će ti odmah kako se na njega povezati, koji je login name i password.)

Shell17 sri 26.7.2017 09:00

Pokusala sam ali nece da otvori samo pise nije pronađena stranica, također sam pokusavala i sa 192.168.1.1 i opet isto.. A pisala sam i ime rutera i izbacilo mi 192.168.1.1 ali nista samo piše da ne može dohvatiti stranicu..