Windows

Pomoc oko product key-a za win 7 home premium 64-b

lule95 uto 31.1.2012 23:33

pozdrav!

napravio sam racun na bugu samo za ovo pitanje.

 

dakle ovako imam laptop koji sam dobio na poklon s navedenim os u naslovu,i posto sam ga prekrca programima i ostalim bezvezarijama zelio bih reinstalirat win 7.

ali bih zelio orginalan kao i sto sam ga i dobio....dali je serial za aktivaciju  otisnut na onoj microsoftovoj naljepnici ispod laptopa koji iđe ovako xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx- ili je onaj u control panelu?

 

stavno mi je ovo hitno pa bih zamolio dobre ljude da mi pomognu

 

ps. oprostite n pogreskama na brzinu sam pisao :D

ihush sri 1.2.2012 00:40
lule95 kaže...

.. koji iđe ovako xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx- ..

 

forzzuk kaže...

Upiši serijski broj ovdje pa ćemo ti mi provjeriti da li je originalan,

čisto da budeš miran i bez brige {#}

 -vidiš da je original (5x5). {#}

ihush sri 1.2.2012 12:05
lule95 kaže...

znaci win7 home premium...i nije vazno dali je 32bit ili 64 bit,tako sam cuo?

 -ovisi.. o verziji. Retail (kupljen) dobiješ obje vezije i biraš koju ćeš instalirati. OEM nema izbora, pa i ključ može biti takav (verzija-serija, regija..itd.) tomu još nadodati da nije isto OEM uz računalo nekog branda (on uzme direktno od MSa) ili OEM s police (lokalni distributer od MSa).

 

-umjesto pitanja, pokreni install i unesi ključ, za minutu znaš odgovor.

 

edit: to pak nema veze s tim dali će proći online aktivacija ili poziv MS-HR...

Zvjerkan sri 1.2.2012 12:08

E pa nije li kod windows 7 tek na kraju instalacije unos ključa ....

 

 

Ali ja imam isto na laptopu key pa sam s njim aktivirao i 32 i 64 bita kad sam isporbavao jedino moraš zvati ms da ti aktiviraju neznam zašto neče automatski... niti na jednom mi laptopu.... 

 

lule95 sri 1.2.2012 12:40

ajme meni..znaci sad moram zvat ms-hr i njih pitat,,a mislio sam da ce to bit jednostavna instalacija..

 

upravo sad skidam win 7 hp 64 bit (piratski) i kako će oni reagirat na to!?

 

ma ja cu probat spržit win7 kad ga skinem,instalirat ga,pokusat unijeti cd key.ako ne bude valjalo,jednostavno cu ga krekirat i to je to,iako bih volio imat originalan os :(

 

 

vama zahvaljujem,nisan se nada odgovorima jer sam nov na forumu...dosta se razumijem u racunala ali sam vise hardweraš nego softveraš ;)

 

i zaboraviosam napomenit da mi nije trazilo 32 ili 64 bit,vec mi je odmah instaliralo 64 bit

jura sri 1.2.2012 12:45

ma ne moras skidati piratske windowse i poslije ih krekirati ako imas pravovaljani key.
dajte covjeku link za skinut windowse (ja sam na mobitelu) i nek si ih sprzi na dvd i sacuva ih sa ovim keyem koji je dobil sa laptopom.

Zura sri 1.2.2012 12:56
lule95 kaže...

 

 

upravo sad skidam win 7 hp 64 bit (piratski) i kako će oni reagirat na to!?

 

nemoj skidati piratski OS, nađi na torrentu OEM disk od win 7 home premium x64. (kad već nisi s laptopom dobio original, ili nisi napravio backup odmah po instalaciji). 

zapeci na dvd i instaliraj.

 

EDIT: po mogućnosti nek je OEM od marke laptopa koju imas.

wifi sri 1.2.2012 13:00

Pa dobro, da rijesimo nesto nacisto... jel to laptop s predinstaliranim windowsima (legalnim)? ako je, onda bi samo triba pokrenit recovery nekom od fx tipki tijekom boota. Ona situacija gdje je taj lap dobiven s "legalnim" windowsima, a nemas original dvd, mi je ipak malo nategnuta... za piratske, bar sto se pravila foruma tice, you're on your own...

lule95 sri 1.2.2012 16:10

da laptop je dosao sa orginalnim windowsima,,,,ja mislim da nitko ne dobija cd od win7 pri kupnji laptopa ili kompjutora...windows je 100% legalan jer kad sam ga prvi put ukljucio trazilo mi je da namistim vrijeme jezik itd......sad sam skinio win7 hp 64bit isti kao i na laptopu ali piratski i samo me zanima dali mogu umetnuti serial koji je ispod laptopa

Nello sri 1.2.2012 16:45
lule95 kaže...

da laptop je dosao sa orginalnim windowsima,,,,ja mislim da nitko ne dobija cd od win7 pri kupnji laptopa ili kompjutora...windows je 100% legalan jer kad sam ga prvi put ukljucio trazilo mi je da namistim vrijeme jezik itd......sad sam skinio win7 hp 64bit isti kao i na laptopu ali piratski i samo me zanima dali mogu umetnuti serial koji je ispod laptopa

Kao prvo ako još nisi napravio novu instalaciju. 

Prvo s neta skinešCPP-Product key finder i instaliraš ga i vidječ češ cijeli key pa si zapiši na teku i onda pogledaj ispod laptopa pa ako se podudara isti key.

Ako budeš instalirao mora biti ista windows dakle može bit 32 ili 64 bitna. 

Ako laptop ima 4gb memorije tad instaliraš 64 bitni a ako nema više od 4gb rama tad stavljaš 32 bitni.

 

Ako laptop instaliran za Vistu tada kod instalacije mora unest key i  jer sama automatski instalira određeni dio operativnog sutava ako u samom DVD ima više vrsta operativnog sustava (kao AIO tj. skraćeno-> All in One). 

 

Ako DVD ima više vrsta operativnog sustava i akone ubace key tada ima opciju koju da izabere npr Professonal, Ultimate, Home Premium i  sl. tada key neće moč altivirat.

 

Zašto? Zato što ako na primjer kada je laptop kupljen i instaliran windows 7 Ultimate i dobije se origi key aktivira se preko online. Ako osoba odluči instalirat npr Windows 7 Professional tada key postaje nevažeća i nemože se aktivirat nego mora unesti novi key. Zato postoje pravila "jedna licenca jedno računalo". 

torrente sri 1.2.2012 17:36

boze sacuvaj sto sve covjek nece ovdje procitat. PA @wifi JE DAO JEDINI SMISLEN I TOCAN ODGOVOR,ako uzmemo u obzir tvrdnju da je laptop uredan i da je imao predinstalirane windowse.  posto 99% foruma nema pojma kako izgleda imati legalne windowse...da ponovimo.

 

korisnice s problemom....jesi napisao da te nekada davno pitao za username i vremensku zonu,te da se tada upalio win7 la-laaa uz onu muzikicu?  JE!

- dakle, postoji skrivena particija cca 18gb koju ne vidis.

- tu je "tvornicki" postavljen gotov install windowsa i spreman za pokretanje

- kad god ukakis pc, uvijek mozes uz dva klika imat svjezu instalaciju sa te skrivene particije

- obicno je na boot ekranu kad palis potrebno pritisnut f4....i pokrece se neki recovery program,uglavnom zamaskirani acronis koji je posudio svoj engine proizvodjacu hardvera

- i gotova prica...original windowsi su tu na hard disku,samo ih treba nanovo instalirat uz par klikova.  posao za klince.

 

kakvo zvanje ms-a na telefon i skidanje kopija sa torrenta?  lool

 

evo pisem sa jednog samsunga koji radi sa original windowsima.  cak iz samih windowsa mozes pokrenut recovery. alat je tu, sve ispegla nazad gazeci c particiju sa novom instalacijom sa skrivene particije.

 

Zura sri 1.2.2012 19:38
lule95 kaže...

jeli mogu ovaj skinuti   piše da je oem windows 7 hp 64bit

 ...

i da ukucam moj serial i to je to..jeli tako?!

Trebalo bi raditi. Ako te uopće pita za key.

torrente kaže...

boze sacuvaj sto sve covjek nece ovdje procitat. PA @wifi JE DAO JEDINI SMISLEN I TOCAN ODGOVOR,

 

korisnice s problemom....jesi napisao da te nekada davno pitao za username i vremensku zonu,te da se tada upalio win7 la-laaa uz onu muzikicu?  JE!

- dakle, postoji skrivena particija cca 18gb koju ne vidis.

....

 

Ne nužno. Postoje slučajevi da ti laptop dolazi s predinstaliranim windowsima i odmah po instalaciji te traži da napraviš recovery DVD(ove) u slučaju da trebaš reinstalirati OS.

Rješenje od @wifi je najelegantnije, ako je dostupno.

Ako nije -> OEM instalacija i product key koji čovjek ima. Ja sam tako reinstaliravao svoj HP laptop.

 

EDIT: ili ako korisnik svjesno ubije navedenu particiju.

torrente sri 1.2.2012 19:53

neznam zasto je vidljiva preko te hp konzole.  nudi li ti povise nje kad ides kliknut desnim misem opciju format?  

nebi smjelo. na svim ostalim da, na njoj nebi smjelo postojati (ako je recovery napravljen kako spada).

xena2 sri 1.2.2012 20:06
torrente kaže...

neznam zasto je vidljiva preko te hp konzole.  nudi li ti povise nje kad ides kliknut desnim misem opciju format?  

nebi smjelo. na svim ostalim da, na njoj nebi smjelo postojati (ako je recovery napravljen kako spada).

ima znaci nije dobro?

 

torrente sri 1.2.2012 20:12

nespretno sam se izrazio "nije dobro".  mozda kod hp-a to tako radi i ne sumnjam da se na njoj nalazi uredan image systema.

evo primjera sto se nudi kad kliknem d particiju koja je skladiste i kad kliknem backup particiju.

 

 

wifi sri 1.2.2012 21:20
torrente kaže...

neznam zasto je vidljiva preko te hp konzole.  nudi li ti povise nje kad ides kliknut desnim misem opciju format?  

nebi smjelo. na svim ostalim da, na njoj nebi smjelo postojati (ako je recovery napravljen kako spada).

evo, trenutno bas pisem sa hp-ovog 6715b, i njemu je normalno vidljiva ta particija (iako je kad udjes u nju oznacena kljucem). To je izgleda HP feature, jer na toshibi, asus, fujitsu-siemens itd. obicno ta particija bude vidljiva samo iz disk management konzole. Meni su na njemu npr. original win xp, za recovery je potrebno pritisnut f11, ALI...

 

ALI... posto je autor teme formatira ovu glavnu particiju (nadam se da ovu recovery nije dira), onda je sa glavne recovery particije izbrisan jedan maleni dio koji poziva onaj boot upit "Press F11 for recovery..."... posto sam igrom slucaja to nedavno gleda, znam da je "baza" bila da tribas dodat nazovi ga, boot manager koji ce ponovo omogucit taj upit, a to ti eventualno mogu proguglat ili povirit u bookmarke, jer mi se cini da sam to spremia... Anyway, tu recovery particiju ne dirati, i moguce je ipak dobit origigi winse, bas kako je hp zamislia...

xena2 kaže...
torrente kaže...

neznam zasto je vidljiva preko te hp konzole.  nudi li ti povise nje kad ides kliknut desnim misem opciju format?  

nebi smjelo. na svim ostalim da, na njoj nebi smjelo postojati (ako je recovery napravljen kako spada).

ima znaci nije dobro?

 

to je ok kod hp-a... moja preporuka je da koristis link ispod slike, i napravis recovery medije za svoju instalaciju, pospremis te dvd-e na sigurno, a njihove image stavis na jos neki eksterni disk... tako si siguran...

lule95 sri 1.2.2012 21:23

davno sam to napravio i kliknio prikazi particiju jer nisan bzvz htio izgubit 20gb...ma instalirat cu novi windows,iman product key,ako nebudu valjali krekirat cu ga i gotovo...

 

i jos nesto..kad sam dobio laptop trazilo mi je da spržin neke podatke asus recoveri na 4 dvd-a,ima li to veze sa ičim?

torrente sri 1.2.2012 21:25
lule95 kaže...

 

i jos nesto..kad sam dobio laptop trazilo mi je da spržin neke podatke asus recoveri na 4 dvd-a,ima li to veze sa ičim?

korisnik @zura ti je to povise napisao, cemu sluzi przenje diskova.

wifi sri 1.2.2012 21:28
lule95 kaže...

davno sam to napravio i kliknio prikazi particiju jer nisan bzvz htio izgubit 20gb...ma instalirat cu novi windows,iman product key,ako nebudu valjali krekirat cu ga i gotovo...

 

i jos nesto..kad sam dobio laptop trazilo mi je da spržin neke podatke asus recoveri na 4 dvd-a,ima li to veze sa ičim?

nema potrebe za crackiranjem, samo nabavi original diskove verzije koju trebas, instaliraj, ukucaj kod koji imas, i ako ti ga prihvati, a ne aktivira, onda nazoves MS hrvatska i zatrazis aktivaciju, nakon cega imas legalni win... kakve pobogu crackane verzije...

Zvjerkan sri 1.2.2012 21:28
lule95 kaže...

davno sam to napravio i kliknio prikazi particiju jer nisan bzvz htio izgubit 20gb...ma instalirat cu novi windows,iman product key,ako nebudu valjali krekirat cu ga i gotovo...

 

i jos nesto..kad sam dobio laptop trazilo mi je da spržin neke podatke asus recoveri na 4 dvd-a,ima li to veze sa ičim?

U čemu je problem?

 S neta lagano skineš Windows 7 untouched i pobrisat ei.cfg iz .iso fajla i dobit na biranje sve varijante windows 7 (ako je x64 ultimate bit če sve varijante x64) i ubacit dvd instalirat unest key, napisat če unesite drugi key ili registrirajte telefonom odabereš telefonom  nazoveš 0800 300 300 kažeš da trebaš registrirat windowse na hp laptopu pročitaš brojeve, oni tebi druge koje upišeš u polja koja su ponuđena i sve šlajka savršeno....

 

 

Barem je to jednostavno...