Windows

Odabir Windowsa za vaše računalo

Valentin17 pet 18.3.2016 21:26
nicky.sl kaže...

Krivi laptop prijatelju.

Matkocubinec kaže...
Instalirao sam 7icu 32bit home premium ali mi miš ne radi,neznam od kud da skinem drivere dobre i kako bez misa?):

Spoji si neki USB miš i spoji laptop na internet, pa i kabelom ako WLAN ne radi, skini drivere sa Windows updatea.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/install-windows-updates

Matkocubinec pet 18.3.2016 23:33

Oba porta su crna i u koji god stavim mis ne reagira a u početku kad sam instalirao jos windows mis mi nije reagirao niti tamo u izborniku za instalaciju sedmice,da probam instalirat osmicu,mozda bi to riješilo problem? Neznam treba li mozda u biosu nešto? Hvala vam svima koji mi pokusavate pomoc,puno mi to znaci jer laptop pokusavam osposobit za dvije curice osnovnoskolke kojima je kupljen novcem skupljenim u humanitarnoj akciji

Valentin17 sub 19.3.2016 11:46
Matkocubinec kaže...

Čudno jako, da ti ipak probaš sa Windowsom 10? Oni koji imaju orginal 7, mogu instalirati odmah 10 običnu verziju budući da ti je 7 Home Premium.

10 ima klasični start meni kao i 7, nije kompliciran za korištenje, 7 lagano odlazi u povijest.

ihush sub 19.3.2016 11:51
Matkocubinec kaže...
Oba porta su crna i u koji god stavim mis ne reagira a u početku kad sam instalirao jos windows mis mi nije reagirao niti tamo u izborniku za instalaciju sedmice,da probam instalirat osmicu,mozda bi to riješilo problem? Neznam treba li mozda u biosu nešto? Hvala vam svima koji mi pokusavate pomoc,puno mi to znaci jer laptop pokusavam osposobit za dvije curice osnovnoskolke kojima je kupljen novcem skupljenim u humanitarnoj akciji

-ne radi: miš ili usb port, provjeriti opcije u BIOSu povezane npr DOS supprot ili enable-disable. To nema veze s OSom (svaki ispravan miš i ostali neophodni dijelovi rade inače bi bilo što bilo nemoguće instalirati).

svaki notebook ima integritan touchpad (miš).

instalirati OS je lako, ako postoji bilo koji problem pa i loša instalacija, moraš otkriti, otkloniti problem. Za to treba neko osnovno znanje eliminacije (zovi nekog tko zna..).

Matkocubinec ned 20.3.2016 21:33

Pokusao sam sa osmicom,stavio sam osmicu i sada sam uspio ustekat mis i radi mi, sad bi se trebao spojit na Internet ali mi je x dolje gdje se spaja pa sad neznam al treba drivere skinuti za spajanje ili negdje ukljucit bas wireless,znate neku stranicu pa da probam na drugom laptopu poskidat drivere za asus na osmici

Matkocubinec ned 20.3.2016 21:33

Pokusao sam sa osmicom,stavio sam osmicu i sada sam uspio ustekat mis i radi mi, sad bi se trebao spojit na Internet ali mi je x dolje gdje se spaja pa sad neznam al treba drivere skinuti za spajanje ili negdje ukljucit bas wireless,znate neku stranicu pa da probam na drugom laptopu poskidat drivere za asus na osmici

croatianchemist ned 4.9.2016 13:57

Pozdrav.

Htio bih kupiti legalne Win 10 Home, 64bit, englesko sučelje. Koliko sam shvatio dovoljno mi je kupiti samo ključ recimo ovdje.

Ne znam da li je to "to" što tražim?  Koliko vidim trebam FPP licencu koja je prenosiva na drugo računalo, dakle ovo.

Htio bih i Office 365, treba mi licenca za 1 računalo i 1 mobitel, hrvatski i engleski spell-check. Volio bih englesko sučelje.

Pretpostavljam da mi treba ovo.

Nisam siguran, dali mogu ovoj verziji dodati hrv spell-check?

Hvala

Lp

karlo125 ned 16.10.2016 19:11

Pozdrav,

imam 1 dosta stari laptop i pc a mene zanima koji bi od njih dvoje bio bolji za pokretanje igre Leauge of Legends i surfanja tu i tamo.Trenutno je na njima win vista 32bit sp2 i vidim da laptop brze otvara stranice dok kompu treba dosta dugo.Razmisljam preci na windows xp lite pa dali bi se onda nesto popravilo ili bi bilo isto?

slika specifikacija je na slici...

EDIT

moze neko poslat link windowsa xp lite u BOX jer sam trazio ali nikako da nadem.Bootao bi s win 7 usb tool-om

lp

Goofy245 čet 12.1.2017 20:57

Pozdrav, zanima me vase misljenje koji bi windows bio najbolji za ovaj laptop? Nisam siguran ako instaliram win7 hoce li svi driveri raditi..

Lenovo ideapad 110

Screen Size15.6 inches
Max Screen Resolution1366x768 pixels
Processor2 GHz A6-7310
RAM4 GB DDR3 
Hard Drive1000 GB mechanical_hard_drive
Chipset BrandAMD Radeon R4 GraphicsCard DescriptionIntegratedWireless Type802.11 A/CNumber of USB 3.0 Ports1Average Battery Life (in hours)4 hours
softwaremaniac ned 15.1.2017 08:30
Goofy245 kaže...

Pozdrav, zanima me vase misljenje koji bi windows bio najbolji za ovaj laptop? Nisam siguran ako instaliram win7 hoce li svi driveri raditi..

Lenovo ideapad 110

Screen Size15.6 inches
Max Screen Resolution1366x768 pixels
Processor2 GHz A6-7310
RAM4 GB DDR3 
Hard Drive1000 GB mechanical_hard_drive
Chipset BrandAMD Radeon R4 GraphicsCard DescriptionIntegratedWireless Type802.11 A/CNumber of USB 3.0 Ports1Average Battery Life (in hours)4 hours

Ako neće automatski, instaliraj ručno.

zee_15 ned 15.1.2017 08:45

1 x Intel CPU Desktop Core i3-6100 (3.7GHz, 3MB,LGA1151) box
1 x Crucial DRAM 8GB DDR4 2133 MT/s (PC4-17000) CL15 SR
1 x Asrock LGA1151 H110M-DGS
1 x HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance
1 x Optički uređaj LG GH24NSD1 SATA Bulk Black 24x
1 x GIGABYTE Midi ATX GZ-IF238R, ABS+Steel, USB 3.0, Black, 2x120mm
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+

Zanima me koje windowse instalirat na ovu konfiguraciju.Pc ce sluzit mojim roditeljima koji ce se tsk morat ucit na pc i meni kao svrhu igranja te surfanja

Trustek uto 6.3.2018 19:33

Pozdrav,

Nakon dugo vremena da upitam nekaj u vezi kompa. 

Uglavnom imam razvaljen komp koji bi služio prvenstveno samo za rad (word, excel) i ponekad gledanje filmova i serija.

S obzirom da je komp u nekoj stvari, nabavih predviđena 4gb rama. Sada vrti na 2gb bez problema linux mint.

Zanima me dal je bolje stavit x86 ili x64 na ta 4gb

Procesor je AMD Phenom II X2 555

Moje mišljenje je podijeljeno. x86 ne bi iskoristio sva 4 gb rama ali ne bi bilo toliko zahtjevno dok bi x64 iskoristio ali bi bilo zahtjevnije.

bobo15 sri 10.4.2019 16:37

Pozdrav,

Imam dell e6400 i trenutno je na njemu win7 ultimate 64bit al se nakupilo svega pa bih zelio novi sistem da nabacim. Moze li mi neko pomoci pri odabiru?

Specifikacije ukratko:

Intel core2dup 2.5

4GB RAM

160GB HDD