Exploder pet 19.2.2010 21:42

Pa samo se šalim nemoj se odma uzrujavat.

Pomoći ćemo čovjeku

 

Imao sam taj problem više puta i uvijek me je zanimalo tj. nije mi bilo jasno kako je do toga došlo.

 

Mislim da sam prvo probao sa repair pa fix mbr i fix boot ali nesjećam se jel to radi.

 

Nakon toga sam probao sa repair windowsa sa repair na win xp cd-u.

 

Poslije kada sam malo više se stime pozabavio skinuo sam si EDR commander i s njime boot-ao računalo sa cd-a ili sticka i napravio system restore i sve je bilo ok.

Gman pet 19.2.2010 22:52

u mene se to desilo par puta,ali mojom greskom ja sam kao "pospremao komp" i taj sam file prebacio u neku mapu i komp ga nije mogao prepoznati,pa sam reinstalirao winse,ako ti trebaju podatci sa hdd-a otidji u frenda skopcaj hdd i spremi sebi sve sta ti treba.

Batista pon 14.6.2010 10:24

Pitanjce. Na Asus EEE se javlja isti problem. Citam da trebam kopirat ntldr file... No takodjer pise da treba izbrisat sve particijie koje su prikazane tijekom instalacije OS-a. Pri tom se misli i na BIOS particiju... Sad sam malo zbunjen oko tog da treba i tu particiju izbrisat... Ima tko kakvog iskustva ?

 

 

Vec sam googlao... :)

ZC_Someone pon 14.6.2010 10:43

lol, proguglaj opet

 

Uglavnom meni je nekad davno ovo pomoglo:

 

Windows XP users

  1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.
  2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.
  3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.
  4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.
  5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.
  6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter, which in this case is "e." This letter may be different on your computer.

    copy e:\i386\ntldr c:\
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\

  7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

 

 

Batista pon 14.6.2010 11:29
ZC_Someone kaže...

lol, proguglaj opet

 

Uglavnom meni je nekad davno ovo pomoglo:

 

Windows XP users

  1. Insert the Windows XP bootable CD into the computer.
  2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.
  3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.
  4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.
  5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.
  6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter, which in this case is "e." This letter may be different on your computer.

    copy e:\i386\ntldr c:\
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\

  7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

 

 

Napravil sam to... Ne pomaze... (bio sam na toj stranici).

 

A jel se smije obrisat particija za koju pise da je na njoj BIOS, neki su napisali na forumima da se smije, tj. da se treba ako se gore stavlja XP.

 

Nista, idem izbrisat i BIOS particiju, pa kud puklo da puklo... Drzim se one, tko ne riskira - ne profitira.

Javim rezultat.

ZC_Someone uto 15.6.2010 10:10

Postoji još jedan način koji sigurno radi ako sve dobro napraviš. Uglavnom evo ti link. Ovo je meni radilo na bar 10 slučaja kad sam frendovima popravljao kompove. Samo ubacis bootabiln CD/USB pokreneš windowse, kopiraš par fajlova na odgovarajući disk/particiju i podesiš par postavki.

Wicked_Sick87 pon 31.1.2011 20:03

Dan. Imam isti problem samo što ovdje ne mogu ništa, znači kaže NTLDR is missing i press CTRL+ALT+DELETE to restart. Stavio sam CD od Windowsa i učitava se, ali taj CD od Winsa nije nešto uredu i daje BSOD na kraju instalacije. Želim Linuxe. Je li moguće kako popraviti ovo osim da sada učitavam repair Windowsa? (koji uopće nisu instalirani {#})

cekpi uto 1.2.2011 15:59
Wicked_Sick87 kaže...

Dan. Imam isti problem samo što ovdje ne mogu ništa, znači kaže NTLDR is missing i press CTRL+ALT+DELETE to restart. Stavio sam CD od Windowsa i učitava se, ali taj CD od Winsa nije nešto uredu i daje BSOD na kraju instalacije. Želim Linuxe. Je li moguće kako popraviti ovo osim da sada učitavam repair Windowsa? (koji uopće nisu instalirani {#})

 jel imaš win instaliran ili ne?

 

 

inače Hirens boot cd u zadnjih par varijanti ima mogućnost rješavanja problema sa NTLDR pa probajte i s time

Wicked_Sick87 uto 1.2.2011 16:10
cekpi kaže...

 jel imaš win instaliran ili ne?

 

 

inače Hirens boot cd u zadnjih par varijanti ima mogućnost rješavanja problema sa NTLDR pa probajte i s time

Winsi su bili instalirani ali sam mu obrisao particije koje su bile već tamo (stare, natrpane virusima i svega) i napravio nove, ali pri kraju instalacije je bacio BSOD pred sami kraj. Došlo mi je da ga pojedem! Sve u svemu probati ću mu stavit Win XP sada.

EDIT: Da, zaboravio sam reći, kada smo stavili CD od onih Winsa koji bacaju BSOD pisalo je Press any key to boot from CD...

Ali ono, prošla je sekunda-dvije i opet je rekao NTLDR is missing press CTRL+ALT+DELETE to restart. I onda smo pressali CTRL+ALT+DELETE i resetirao se i išlo je normalno ono Press any key blah blah...

cekpi uto 1.2.2011 16:29
Wicked_Sick87 kaže...
Winsi su bili instalirani ali sam mu obrisao particije koje su bile već tamo (stare, natrpane virusima i svega) i napravio nove, ali pri kraju instalacije je bacio BSOD pred sami kraj. Došlo mi je da ga pojedem! Sve u svemu probati ću mu stavit Win XP sada.

EDIT: Da, zaboravio sam reći, kada smo stavili CD od onih Winsa koji bacaju BSOD pisalo je Press any key to boot from CD...

Ali ono, prošla je sekunda-dvije i opet je rekao NTLDR is missing press CTRL+ALT+DELETE to restart. I onda smo pressali CTRL+ALT+DELETE i resetirao se i išlo je normalno ono Press any key blah blah...

 grešku ti je javljao zato kaj instalacija nije bila do kraja dovršena a bsod ti je javio najvjerojatnije zbog neispravne komponente

cekpi uto 1.2.2011 19:25

a više manje sve al kreni od onih koje možeš lako testirat:

- matična - pogledaj jesu kondenzatori napuhnuti

- disk - testiraj ili iz OS-a (znači neki hdd test tipa Sentinel ili tako neš) ili bolja varijanta neki live cd/fdd pa tu predlažem mhdd

- ram - memtest ili tako neš

 

najlakše ti je skinut s neta hirens (tamo imaš sve te programe pa onda udri na testiranje)