Nikola98Jakovljevic sri 2.3.2016 22:48

Zdravo. Verujem da je cudan naziv teme, ali kao sto sam napisao u naslovu, zelim da napravim auto "Buggy", veoma mali, dovoljan za jednu laku osobu. Posedujem motor DMB 58ccm 2.2kw (3ks), zelim da ga stavim u vozilo koje cu da napravim. Glavno pitanje je kako da "povezem" motor sa tockovima, ili bar jednim tockom? Imam motornu prskalicu jos iz Jugoslavije, stara je 29god., nisam je pokretao vise od 13god. i bas sam danas pokusao i uspeo sam. Pre svega moram da odvojim motor od "kucista" u kome se nalazi nesto sto puma otrov iz prskalice. Da li neko moze da mi da ideju kako da prenesem snagu motora na tockove, ili bar na jedan tocak? 

matkoGSi sri 2.3.2016 23:12

Dok ti pitaš kako ćeš povezat motor na kotače ti pojma nemaš o mehanici niti o motorima i prijenosom snage,najbolje je da se okaniš tog posla jer to nećeš uspjet sam napravit

Moraš još puno toga naučiti da bi nešto sam složio

Oprosti,ali tako je.

Mquany čet 3.3.2016 08:23

   Tema je bizarna, ali cu ti reci jednu stvar: NEMOJ ODUSTAJATI. To ti je jedina razlika izmedju toga da nesto uradis u zivotu ili da ne uradis, pa makar to bilo i pravljenje vozila sa motorom od prskalice. Pravi pravi pravi i na kraju ces nesto napraviti.

Matozan čet 3.3.2016 09:53

U svakom slučaju će ti trebati kvačilo/kuplung i prijenos/mjenjač.

Možda da iskombiniraš nešto sa dijelovima od Tomos-a APN6 ili slično.

Imaš odmah kvačilo i automatski mjenjač, a moglo bi odgovarati (prijenos snage) jer APN ima isto 3KS.

 

Ta prskalica ima uvijek konstantne obrtaje na 7.000 okr/min ili obrtaje možeš regulirati "gasom"?

matkoGSi čet 3.3.2016 11:50

ali vidiš li da on ne zna skoro ništa,niti zna što još mora nabaviti...

mora još malo učit,može mu i you tube pomoć

a za prijenos na kotače,ili kotač

 

najjednostavnije riješenje je preko lanca,sa starog bicikla može uzeti i cijeli mehanizam mjenjača,i na radilicu zavariti jedan zupčanik...i eto ima i mjenjač

za kvačilo ni ja nemam ideju kako iskoristit od tomosa

neka mu stari malo pomogne,ili frend ako zna..nije to teško naučit,ali ako ne znaš ništa neće ni napraviti ništa...