PaoloDP pet 28.3.2014 12:24

Pozdrav svima IT-bliskim ljudima koji osim buljenja u monitor po cijele dane nešto moraju i fizički raditi.

Znam da tema možda i nije za ovaj forum, ali siguran sam da ima dosta forumaša koji ponekad i zasuću rukave i bacaju se na fizikaliju košnje trave oko kuće ili vikendice, ili kod zgodne susjede barem ;)

 

Pa evo, zanimaju me iskustva sa rotacionim kosilicama, trebao bih kupiti novu, a pojma nemam koju. Do sada smo kupovali neke jeftine koje potraju 2-3 sezone košnje. Dakle, gdje ima za kupiti, koje firme, što je bitno, a što ne itd.

Gledam u cijenovnom rangu do cca. 3000kn, može i samohodna, teren mi je neravan i grbav, puno prepreka, puno okretanja... treba biti jaka konstrukcija. 

Volio bih da oni koji imaju sl. stroj da mi ga preporuče iz prve ruke.

 

Hvala, pozdrav!

TheMenstalist pon 31.3.2014 19:53
dv14 kaže...

Neka teme..

 

Meni bi trebala preporuka motornog trimera do 2k kn +-200kn.

Nemam pojma što gledati.. Nešto slabije i brand name ili nešto jače, a da nije poznati brand..

Što jači Stihl što se može kupiti za te novce!

 

EDIT : Evo ti katalog, možda ti pomogne !

 

 

LP!
:)

Milka30 pon 31.3.2014 19:58

Mislim da se Stihl FS 120 moze kupiti za te novce,imam ga i ja i jako sam zadovoljan sa njime!

 

Inace,sto se tice motornih kosilica,malo ljudi zna da se nikako ne kupuju četverotaktne kosilice za brdoviti teren(tu se ubrajaja i raznorazni kanali),nego je pametnije odabrati dvotaktnu!

Pozdrav!

dv14 pon 31.3.2014 20:06

Baš gledam neki katalog. Stihl FS120 4300 kn.. To je way too much.. Preko 2300kn ne dam..

Gledao sam par Stihl modela za tu cifru oko 2k kn, ali uglavnom se dobije sa onom jednom ručkom. Ja to smatram manom, dobro, vjerojatno je prednost što je bolja za uže prostore i oko stabala, ali meni to ne treba..

Također sam našao neku Makitinu. Čini se ok, ali je preslaba + to što je 4-taktna..

 

Kakve su one Kawasaki, Homelite i ta čuda? Naša neku sa 1.7 ks, Homelite, cijena prihvatljiva ali mi se čini malo preteška. Preko 7.5 kg.. 

Topitelj pon 31.3.2014 21:12

Od sutra počinje akcija kod Husqvarne i model čistač šikare 128R će ti biti spušten na 2.349,00. Radi se o solidnom trimeru snage 1,1 KS uz kojeg dobiješ flaks glavu, naramenice i nož za visoku travu. Ovlašteni servisi su po cijeloj Hrvatskoj, a rezervni dijelovi su lako dobavljivi što je najveća razlika između brand name stroja i koje kakvih Homelitea i sličnih.

dv14 pon 31.3.2014 23:24
Topitelj kaže...

Od sutra počinje akcija kod Husqvarne i model čistač šikare 128R će ti biti spušten na 2.349,00. Radi se o solidnom trimeru snage 1,1 KS uz kojeg dobiješ flaks glavu, naramenice i nož za visoku travu. Ovlašteni servisi su po cijeloj Hrvatskoj, a rezervni dijelovi su lako dobavljivi što je najveća razlika između brand name stroja i koje kakvih Homelitea i sličnih.

 

Hvala {#}

U svakom slučaju se čini kao dobra ponuda.. Vjerojatno ćemo ići na ovo..

auslender pon 31.3.2014 23:31

Vezano uz Stihl trimer imam neki srednje slabiji ali prvi koji moze podnijeti i čelični nož za košnju i samo imam riječi hvale, 4 godine ga koristim i jednom se malo zablesirao pa sam promijenio svjećicu za 15kn. Kosim jednom tjedno u sezoni oko 1000 kvadrata dvorišta u sred brda i svaki put pali na zub i radi savršeno. eh da i jednom sam očistio zračni filter.Koštao je oko 3.500 kn. i naravno da sam ga uzeo na rate ali vrijedi svake kune i nije mi žao.Čudnovata mašina, švabo je to dobro sklepao...

PaoloDP uto 1.4.2014 08:41

Vidim da je oživjela tema :D

Pogledajte si za te trimere i Husqvarna  

Vjerujem da su možda i kvalitetniji od Stihl-a, imam doma dva trimera od Stihla, s jednim sam imao problema sa svakim dijelom valjda, od glave do motora, a ovaj drugi pak, nešto noviji, radi kao sat. Možda je ovaj prvi kinez :D

TheMenstalist uto 1.4.2014 12:27
Jakovp kaže...
TheMenstalist kaže...

Svakako bih napomenuo da kupite njemački,a ne kineski stihl !

Razlika se vidi izvana, ali sad ne znam točno kako.

 

Isto što postoje orginalne ( zelene ) bosh bušilice

I one iz vinkoproma, kineske ( plave ) bosh bušilice !

 

Se ti šališ? Zelene su hoby linija, a plave professional linija.

 

http://www.bosch-professional.com/hr/hr/

 

http://www.bosch-do-it.com/hr/hr/ku%C4%87naradinost/po%C4%8Detna-stranica/index.jsp

 

 

Ne mislim na to..

super_woofer uto 5.7.2016 20:35

Pozdrav, u velikoj sam dilemi oko odabira trimera. Naime potreban mi je trimer za vikendicu nista profi..

dvoumim se izmedju dva trimera

 

stihl fs 55 (250eura) 1 godina garancije

Zapremnina (cm3)          27,2

Snaga (kW/KS) 0,75 / 1

Težina (kg)         5,0

Razina zvučnog tlaka (dB(A))     95

Razina zvučne snage (dB(A))     109

Vibracije lijevo/desno (m/s2)    4,5 / 4,0

Ukupna duljina bez reznog alata (cm)   147

Pogonska osovina           Flksibilna

 

ili

 

villager bc 1900s (200eura) - 2 godine garancije

Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni

Snaga: 1,9 KS, 51,7 cm3

Sistem prenosa snage: kardansko vratilo

Radni zahvat niti: 41,5 cm

Radni zahvat noža: 25 cm

Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L

Masa: 7,7 Kg

Pribor:

Trokraki nož

Glava sa silkom

Opasač i tregeri

 

Eh sad, citao sam po forumima koliko sam mogao, nije los ni ovaj villager al ima svojih mana, dok stihl naravno svi hvale.. meni jedino muci sto je kod stihla godina garancije dok kod villagera dvije godine, i villager je dosta snazniji motor sa vise opreme, ali stihl je stihl i laksi je 3kg..

 

 

molio bih vasa misljenja koji odabrati?

fer-de-lance uto 5.7.2016 21:40

Inače, znam da će me optužiti da trollam, ali....

Prošle godine sam uzeo Black&Decker GL7033 električni trimer. 

Rekoh, benzinski mi pojeli sve živce kaj sam imao, a sve kaj kosim mi je u dosegu produžnog kabela, a specifikacije se čine zakon, rekoh zašto ne. 

Pogledao i par videa gdje kose sa slabijim modelima od moje i super su. 

Kupim ja nju i počnem kosit. 

Koji preporod....

Nivo destrukcije kao kod profi benzinske, a jednostavna za rukovanje i bez prtljanja svaku košnju po frgazeru i sličnih sranja koja su me pratila godinama. 

Uglavnom, topla preporuka svakome kome je kosište u dometu električne mreže. 

 

g3arv8 sri 6.7.2016 00:29

Imam 55ticu i da "kucnem u drvo" vec 8 godina peri deri što bi se reklo. Jedna promjena membrana ostalo sve tvornicki , cak mi je i "dudica" za pumpanje goriva pukla , nikad ju zamijeniti , ali on radi kao bombon. Tokom sezone kosenja radi svaki treci-cetvrti dan , jer kosim na tri lokacije. U privitku slike današnjeg pohoda sa njime ( naravno nož na glavi umjesto silka ) 

p.s. sto se tice garancije nemas se sto plasiti , rastavljao sam ga x puta ( čišćenje ) , dijelova ima za njega more, na ebay imas komplet karburator sa svim membranama, pumpicom, i svječicom za 150kn :)

super_woofer sri 6.7.2016 00:42

Evo malo sam istrazivao ovu Husq 128R i po karakteristikama je ista Stihl 55, stim sto dodje noz i silk, plus kvalitetniji tregeri.. zvat cu sutra prodavaca da vidim uslove..

ako jos ima ko iskustva sa Husq ili Stihlom bio bi mu zahvalan da podijeli..

brijalec sri 6.7.2016 11:10

Pozz ... takodjer ponosan vlasnik Stihla vec cca 8-9god. I nikakvih problema osim one pumpice za gorivo .... koja je po ovima u servisu otisla zato kaj je gorivo stajalo u njoj prek zime i navodno pojelo tu gumu ... inace pali i kosi .... 😆😆

kostolomac sri 6.7.2016 11:22

Imam FS55 već godinama, savjet je ne ostavljat gorivo u njemu ako ne msiliš svaki tjedan kosit, isto tako brzo membrana ode i guma na pumpici, ali to su mali troškovi održavanja.

Dosta imaju osjetljiv rasplinjač, pa mora gorivo biti ''novo'' ne da stoji 3 mjeseca u kanti pa onda krenes s tim kosit.

A inače gledaj da imaš djelova za  trimer koji god uzmes, stihl je t na vrhu jer su lako dostupni.

Husquarne su isto top, ali nisam ih koristio.

Imao sam 10 godina MTD, nikad nista nije bilo samo kosi, jbga ali mi je glava pukla na kraju.

Kad bih sad uspoređivao,  MTD( i duplo jeftiniji kod kupovine ) mi je puno bolji bio.Kosio sam iste kvadrate sa njim kao i sad sa Stihlom zato ih i mogu uspoređivat

fer-de-lance sri 6.7.2016 12:10

Slažem se, meni je MTD izdržao 8 godina, a onda sam slučajno pregazio donji dio teleskopske ručke i nije bilo računice to kupovat. 

A što se tiče frgazera, praktički sve marke imaju isti model Walbroa, čak pašu i na neke motorke. 

Jedina razlika je u čoku, a njega se lako premjesti sa staroga na novi. 

Tak da to ne igra neku ulogu, membrane ionak odlaze pod obavezno nakon par godina. 

A Stihl je u zadnje vrijeme sranje u usporedbi s Husqvarnom, definitivno. 

 

Milka30 sri 6.7.2016 15:20

Ekipa,hajde pogledajte ovu ponudu:

FIGHTER FT 160.
POLJSKA PROIZVODNJA
JAPANSKI DIJELOVI karburator, motor , kardan
5,2 konja
65 ccm
Super cijena :569,00 Kn

U setu dolazi:

2x flaks glava-ekstra kvalitete
1 x flaks glava sa 6 niti
1 x mač za žbunje
1 x dvostruki profi remen
1 x kaciga
1 x kanistar za mješavinu

 

 

Citam komentare,ljudi su zadovoljni.Cjena je zaista niska i placa se pouzecem +20 KN poštarina i imaš 1 godinu garancije (u Zagrebu servis).

Ima cak i ljudi koji su se zalili da ne moze upaliti(vjerovatno prezasitili gorivo dvotaktolom),odmah su im se javili i poslali novi trimer...

Zaista se cini ozbiljna firma,koja posluje preko FB.

 

  Eh sada,zanima me ima li itko iskustva sa tim trimerom i zar je zaista moguće da za toliko malo para dobijete toliko toga i trimer 5.2 konja?

kostolomac sri 6.7.2016 15:30

Nema sanse da je 5ks, da takvih 5 stavis na hrpu nemaju 5ks :)

Kolko taj dođe u nabavnoj cijeni, 150kn?! :)

Ovak na prvu mi je sumnjive kvalitete i pitanje kolko s njim možeš radit, vjerovatno 10 min pa ga moraš hladit :D

 

Tko zeli riskirat neka uzme, možda je to Ferrari među trimerima :D

Milka30 sri 6.7.2016 15:45

Ma apsolutno se slazem sa tobom,ali 822 komentara,nije malo i ljudi uglavnom kukaju da nisu dobili na vrijeme(kao rok isporuke je 2 dana).

Ima ih dosta koji kazu;trimer stigao,radi super!

Od negativnih komentara ima par koji su dobili drugi trimer(ne taj koji su htijeli),jednome nije htio upaliti,pa su mu odmah odgovorili da ce poslati novi,jedaj je dobio kao probušeni rezervar(dobio je novi,koji je ujedno i slikao i zahvaljuje se),ima ih par koji nisu dobili sve dodatne djelove....

Uglavnom,nema nikoga da im hebe majku.

Jasno je da su vjerovatno malo pretjerali sa tim konjima(mozda su mislili na ponije?),ali cjena je ok pa i da ima 1.5 konja,onako za kositi okolo kuće!