Frankenstajn123 uto 28.8.2018 16:39

Dobar dan svima imam jedan problem. Istekla mi je registracija na automobilu ali je problem sto sam iz Srbije i auto mi je registrovan na Novosadske tablice. Kuvar sam po zanimanju tako da sam dosao na sezonu u Porec. Ovo dosta neodgovono izgleda ali prisle godine sam radio u Nemackoj i uspeo sam registrovati automobil preko email-a. Servisu koji radi registraciju automobila u novom sadu poslao sam slike licne karte, saobracjne dozvole, polise osiguranja, i broja motora i sasije. Ove godine zbog ne zn cega ne mogu na isti nacin registrovati automobil i sada me zanima da li neko zna sta bih mogao da uradim? Da li postoji opcija privremene revistracije kao u Nemackoj ili nesto slicno? Posto ako ne uspem da registrujem nekako privremeno automobil jedina opcija koju mogu uraditi je da neko dodje sa prikolicom pomene i da tako odvezem auto za Novi Sad na kraju sezone. Ako neko ima neko resenje ima pice od mene(moze i alkoholno). Hvala Vam unapred.

 

Widowmaker uto 28.8.2018 17:44

Koliko je meni poznato od nedavno je u Srbiji uveden veoma rigorozan tehnički pregled kod registrovanja automobila gdje operateri na tehničkom pregledu moraju da detaljno fotografišu i dokumentuju čitav proces. I kod najmanje uočene nepravilnosti nemoguće je registrovati automobil dok se ista ne otkloni.

Kazne za tehničke preglede su ogromne u slučaju da budu uhvaćeni kako zaobilaze procedure tako da sada veoma paze kako obavljaju čitav proces i neće da se zezaju sa tim.

 

To što si prošle godine mogao tako isto nije bilo legalno, ali su se takve stvari mogle provući i vjerovatno su samo evidentirali da su uradili tehnički na tvom automobilu koji i nije bio tamo, a od skora je to gotovo nemoguće napraviti i tehnički pregledi neće da se zezaju sa tim da ne bi ostali bez dozvole za rad.

 

To su informacije koje sam pokupio usput čitajući štampu.

Jovanka uto 28.8.2018 18:13
Widowmaker kaže...

Koliko je meni poznato od nedavno je u Srbiji uveden veoma rigorozan tehnički pregled kod registrovanja automobila gdje operateri na tehničkom pregledu moraju da detaljno fotografišu i dokumentuju čitav proces. I kod najmanje uočene nepravilnosti nemoguće je registrovati automobil dok se ista ne otkloni.

Kazne za tehničke preglede su ogromne u slučaju da budu uhvaćeni kako zaobilaze procedure tako da sada veoma paze kako obavljaju čitav proces i neće da se zezaju sa tim.

 

Imam informaciju od drugara iz Srbije da je zbilja doslo do poostravanja uvjeta teh pregleda tamo, tako da se bojim da je @OP-u šlepa jedina mogućnost :/

Frankenstajn123 uto 28.8.2018 18:19

Jasmo mi je da su poostrili uslove za registraciju automobila ali mene zanima da li postoji mogucnost registrovanja privremenih tablica uzeti kao neke granicne tablice na mesec dana posto postoji ta opcija u Nemackoj a ja ne znam da li postoji i u Hrvatskoj. Najlakse bi mi bilo da odem u polciju ali mi je udaljena 15 km i nemam kako otici u nju po vise informacija.

Jovanka uto 28.8.2018 18:40

Nazalost za privremene tablice za vozila iz inozemstva mislim da bi trebalo raditi uvoz, sto je samo po sebi show program, što institucijski što financijski, i ne znam da li uopce igra kod tebe zbog drzavljanstva (ukoliko nemas dvojno).

Seronja nezauzet uto 28.8.2018 18:42
Frankenstajn123 kaže...

Jasmo mi je da su poostrili uslove za registraciju automobila ali mene zanima da li postoji mogucnost registrovanja privremenih tablica uzeti kao neke granicne tablice na mesec dana posto postoji ta opcija u Nemackoj a ja ne znam da li postoji i u Hrvatskoj. Najlakse bi mi bilo da odem u polciju ali mi je udaljena 15 km i nemam kako otici u nju po vise informacija.

 Pa nema vam to nikakve veze sa Hrvatskom i Njemačkom, već sa Srbijom.

Najbolje da kontaktirate te koji su vam prošli puta pomogli (taj servis u Novom Sadu) da vidite može li se i ove godine. Nisam nešto siguran da je to bilo po zakonu i prošli puta.

Ili vam ostaje šlep ili na rizik pa dokle dođete

 

Frankenstajn123 uto 28.8.2018 19:38

Pff nisam vise ni ja pametan , u svakom slucaju gledam da prodjem sto jeftinije. Imace imam dvojno drzavljanstvo (Srpsko-Hrvatsko). 

Kontaktirao sam vise servisa u Novom Sadu i rekli su da ne postoji sansa da se registruje kao prosle godine. Jedini uslov je da dodjem na servis licno sa automobilo. Razmisljao sam i o rizikovanju da li je mozda bolke platiti kaznu ako me zaustave mislim mozda isplativije. Samo se bojim da ce to biti dosta veca kazna nego da plati u najmanj uruku nekoga da dodje po mene iz novog sada i vrati me.nazad sa prikolicom.

Frankenstajn123 sri 29.8.2018 09:48

Verovatno ce tako i biti. Oticicu ovih dana u policiju pa cu se raspitati za neke privremene(granicne) tablice ako ne moze onda cemo videti neko slepanje. I svakom sluvaju hvala Vam puno svima ,a ja cu Vam pisati ako budem mogao srediti privremenu (granicnu) registtaciju za kola pa ako bude neko slucajno imao slican problem da mozete pomoci ovako putwm foruma.