Vijesti by forumaši

Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

vrinho pon 24.8.2015 16:55

We are the Windows. Lower your shields and surrender your computers. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

rambox pon 24.8.2015 17:09
Father_Dougal kaže...

Evo novog preokreta u Windows svijetu. Nakon desetke, telemetrijske i ine podatke sa novim patchevima od sada šalju i windows 7, 8 i 8.1. Za sada su te nadogradnje optional, no čini mi se da je pitanje mjeseca kada će biti obavezni zbog nekakvog bitnog patcha.

Izvor: http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

Ništa nije obavezno ako nečeš, znaš kak se kaže "ako nije pokvareno i radi onda ne popravljaj".Uostalom sve se brzo dozna, šta radi koji Update kao u ovom primjeru i onda nema problema.

 

Za upučene kučne korisnike nema frke, ali za poslovne kompove sa povjerljivim podacima ovaj Windows 7/8 Telemetrija Addon to je vrlo ozbiljan sigurnosni problem.

 

Kak sam več ranije i rekel, samo malo pričekaj i dobit češ"Hakerski jedan-klik alat" koji če elegantno pobit sve te Telemetrija opcija na Windows 7/8/10.Takav alat je namjenjen neupučenim korisnicima, jer večina ne zna precizno kontrolirat sve razne Windows Update KB oznake.

Baotica pon 24.8.2015 19:20

Hej ljudi, stvarno niste fer, otežavate Američanima život, dali su vam Windoze besplatno a vi im sada isključujete telemetriju.Not fair people.Mislim, šta skrivate jel'.Dajmo NSA i CIA da rade svoj posao, a i MS-u da pomogne korporativnu Ameriku, malo industrijske špijunaže nikog nije ubilo, jest neke firme ali ne i ljude, a ljudi su naše blago.

 

Mislim, nije u redu da mi sada njima isključujemo telemetriju u Windowsima, mogli bi i oni nama isključiti telemetriju, kada mi jednom u EU napravimo svoje Windowse, koje ćemo prodavati u Ameriku.

 

So, if you roll my log, I will roll yours.

Us having no log at this time, is beside the point. 

Van_Blaster pon 24.8.2015 20:33

nije me briga nek slobodno skupljaju i arhiviraju moje navike,fetishe,perverzije,sklonosti ... ma sve sto mogu ionako sam hard core proamericki orjentiran ,svi patenti su njihovi ...  ma sve je njihovo !

otpor je uzaludan dok god koristimo tehnologije ,elektricnu energiju itd.... zato je sve to izmisljeno radi jednostavnog nadzora a ne da bi nam bilo lakse !

Astrates uto 1.9.2015 15:06
vrinho kaže...

We are the Windows. Lower your shields and surrender your computers. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

 

 

Mašala!

 

rambox ned 13.9.2015 16:38

Kak sam več ranije spomenul u ovoj temi, samo je pitanje vremena kad stiže jedan-klik alat za ubijanje Windows 10/7/8 špijunskih dodataka.Hm kolko ja dobro vidim, izgleda da je taj alat dostupan več skoro mjesec dana.

 

http://blog.lifars.com/2015/08/05/app-to-disable-windows-10-tracking-features/

 

https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking

 

https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases

 

Kao što se vidi na fotkama, taj alat nudi dvije opcije Disable/ugasi ili Delete/obriši navedene datoteke.

Trubilo4 pon 18.1.2016 15:55
Baotica kaže...

Hej ljudi, stvarno niste fer, otežavate Američanima život, dali su vam Windoze besplatno a vi im sada isključujete telemetriju.Not fair people.Mislim, šta skrivate jel'.Dajmo NSA i CIA da rade svoj posao, a i MS-u da pomogne korporativnu Ameriku, malo industrijske špijunaže nikog nije ubilo, jest neke firme ali ne i ljude, a ljudi su naše blago.

 

Mislim, nije u redu da mi sada njima isključujemo telemetriju u Windowsima, mogli bi i oni nama isključiti telemetriju, kada mi jednom u EU napravimo svoje Windowse, koje ćemo prodavati u Ameriku.

 

So, if you roll my log, I will roll yours.

Us having no log at this time, is beside the point. 

 

Lako je reći ja nemam što za skrivat, ali treba shvatit da nemaš ni stvari koje jako želiš podjelit.

 

A za EU Windowse i slično, postoji već community driven GNU/Linux.

Kod FOSS-a nema špijunaže.

Nemoj me krivo shvatit - ne zagovaram GNU/Linux jer svaki OS ima svoje prednosti i nije sve za svakoga.

ihush pet 12.2.2016 13:42
Jesper kaže...

Izgleda da štogod da napravili, microsoft i dalje skuplja i šalje naše podatke

 

Windows 10 će vas špijunurati koliko god da se trudili da to spriječite

- alu folija na glavu. (da ne kažem glupost).

npr, ako je entuzijast već pratio promet..

Točnije, ientuzijast pod pseudonimom CheesusCrust je malo istraživao situaciju i uvidio da bez obzira na pokušaje zaštite svoje privatnosti, Windows 10 "komunicira" 51 IP adresom vezanom uz Microsoft, i to u čak 5508 puta u samo osam sati! I što god da je pokušao, njegovi podaci su nastavili odlaziti prema Microsoftovim IP adresama.

 

- mogao je provjeriti i što-gdje, ovakva rečenica je nonsens.. npr timeserver, update, provjera genuine licence, syncdrive, mail, defender.. ŠTO je generiralo promet? Bez tog je klasično širenje paranoje (jer onaj tko zna, prati.. zna i razliku koji servis se koristi, tad bi to bilo navedeno, banalno npr bench igre i rezolucija & FSAA.. previd?).

 

- ne tvrdim da nema 'špijunaže' ili mrežnog prometa, ima. Što, kamo.. to su prva pitanja. Tko to istražuje, a ne navede osnovne podatke-parametre? Klasificiram ga kao alufoliju.