Vijesti by forumaši

Playstation 2 proslavio 10. rođendan

Dodinho sri 27.10.2010 10:15

Sretan mu rođendan!Cool

 

PS2 pušten je u prodaju 2000. godine.

 

Gamepro.com u svojoj se retrospektivi osvrnuo na slavnu prošlost PS2 i kako je uspio biti naprodavanija konzola svih vremena do danas!

 

Najzasulžnije za slavu PS2 su upravo igre i fantastične ekskluzive. Neke od igara koje su obilježile PS2 su: Final Fantasy X, Devil May Cry, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Gran Turismo 3: A-spec, Silent Hill 2, Ico, Grand Theft Auto 3 Ratchet and Clank, SOCOM, Kingdom Hearts, Medal of Honor: Frontline, Shadow of the Colossus, Gran Turismo 4, Resident Evil 4, God of War, Metal Gear Solid 3, Guitar Hero, Grand Theft Auto: San Andreas.

 

Od svih ovih naprodavaniji je bio San Andreas sa prodanih gotovo 21.5 milijun primjeraka. To je do danas treća najprodavanija igra na svijetu. Čak ni "Hot Coffee" skandal nije odmogao prodaju već upravo suprotno.

 

Treba reći da je 2004. godine PS2 dobio slim izdanje koji je dobilo nekoliko novih mogućnosti, ali namjena je ostala ista.

 

LINK od cijele vijesti.

thuglife sri 27.10.2010 20:28
Dodinho kaže...

I moj bi imao 10 godina, samo što ga je grom stresao (pokoj mu duši), pa je onda došao isto sjajni Xbox kojeg je također grom stresao (pokoj mu duši), on bi danas imao 5 godina.

Gasi sve što ima veze sa strujom kad sijeva, očito nemaš sreće s tim. Smijeh

luka_cro sri 27.10.2010 21:36

neznam...ja imam vec 5god ps i jos nemam nikakvo misljenje o konzoli, nikad se nisam naigrao jer su igre uvijek bile puno lose nego na kompu, nesto mi fali kod konzola, ono nesto...od igara su mi naj one koje niste opce spomenuli : tekken, black, pes i gt

hrvatskafarkasevec sri 27.10.2010 21:41
luka_cro kaže...
neznam...ja imam vec 5god ps i jos nemam nikakvo misljenje o konzoli, nikad se nisam naigrao jer su igre uvijek bile puno lose nego na kompu, nesto mi fali kod konzola, ono nesto...od igara su mi naj one koje niste opce spomenuli : tekken, black, pes i gt

meni su igre na ps2 dolje neg na pc (multiplatform) npr. san andreas,hitman ..

softwaremaniac sri 27.10.2010 23:45

Rasplakali ste me skoro,jer ste mi probudili sjećanje na PS2 dobio sam ga čim je izašao i igrao sam ga sve donedavno (pc grafika,nove igre i još neki sitni razlozi radi kojih je pc prevladao),neke igre sam morao ponovno pržiti jer su dvd-i bili izgrebani toliko da ih PS2 više nije mogao isčitati(npr.GTA:SA,Mafia,GT4).Bog blagoslovio Alcohol koji me spasio u takvim situacijama.Happy Birthday PS2 !Cool

cropro 1980 sub 30.10.2010 14:22

Sretan rođendan PS2...(oprosti na zakasnenju)...

Kad sam vec kod PS2 , jel mi moze ko pomoci ?

Trazio sam po forumima cijene PS2 , ali nisam nasao (nasao sam samo rabljene)...

Pa moze li mi ko pomoci (reći) koliko kosta PS2 sad i koliki bi bio otprilike popust (akcija) za vrijeme bozica i nove godine...

Hvala unaprijed...