Vijesti by forumaši

Intel Skylake bug causes PCs to freeze

Izzy pon 11.1.2016 21:14
Ripjaw kaže...

Koliko sa shvatio,stvar je do kombinacije proc+matična, navodno rješenje u BIOS ažuriranju?

 Tiče se samo procesora: "Since this bug is reproducible and has been confirmed on motherboards of many different suppliers and with RAM modules of different suppliers the bug seems to be tied to the processor architecture."

Ivan(4) sri 13.1.2016 22:43

Idemo u lagani off topic, ali jesi li primenila "zakrpu" ili ne?  Utisak koji sam stekao u to vreme je bio da je verovatnoća da se u stvarnom scenariju okine taj bug toliko mala da je u neenterprise okruženju zakrpa za njega koja je nosila debeli gubitak performansi bila totalno besmislena.

Arendelle pet 15.1.2016 00:22
Ivan(4) kaže...

Idemo u lagani off topic, ali jesi li primenila "zakrpu" ili ne?  Utisak koji sam stekao u to vreme je bio da je verovatnoća da se u stvarnom scenariju okine taj bug toliko mala da je u neenterprise okruženju zakrpa za njega koja je nosila debeli gubitak performansi bila totalno besmislena.

 U BIOS-u mi je od prvog dana ta zakrpa isključena, a lagala bih rekavši da mi je to donijelo neke probleme. Ne znam kako bi se problemi uopće manifestirali, ali ja ih nisam primijetila.