Vijesti by forumaši

Hoće li iPad 3 zamijeniti školske udžbenike?

sinta_2705 ned 15.1.2012 17:22

 

Apple je za sljedeći tjedan, 19. siječnja, najavio “događaj o obrazovanju (“education event“) u Guggenheim muzeju u New Yorku.  AllThingsD predviđa da će Apple predstaviti novost u iBooks aplikaciji u koju će uvesti udžbenike, možda i povezati ih nekako s iTunesom.

 

 

Steve Jobs razgovarao je s piscem svoje biografije Walterom Isaacsonom o svojoj želji da se iPadi koriste umjesto udžbenika u školama. Novinari koji odlaze na događaj vjeruju da će se upravo to i obistiniti. Za sad nije poznato da Apple surađuje s bilo kojom većom izdavačkom kućom na ovom projektu.

 

Njegov predhodnik, iPad 2 izašao je prije 10 mjeseci a GigaOM očekuje da će njegov nasljednik biti spreman za izlazak već početkom ožujka.

 

Glasine o karakteristikama počele su kružiti, a najveća promjena koja se očekuje jest poboljšani ekran s rezolucijom od 2048 x 1536. Većih promjena u dizanu naspram iPada 2 nebi trebalo biti…

 

 

 

Izvor...

Random. ned 15.1.2012 17:30

Teško. Previše toga može odvući pažnju na jednom takvom uređaju da bi učenici bili skoncentrirani na običan tekst.

Ali, kada bi se radilo o interaktivnim udžbenicima sa mnoštvom popratnih fotografija, video uradaka, kvizova i nekakvih interaktivnih pokusa - možda da.

Sve u svemu, mislim da nismo još tu.

sinta_2705 ned 15.1.2012 17:33
Random. kaže...

Teško. Previše toga može odvući pažnju na jednom takvom uređaju da bi učenici bili skoncentrirani na običan tekst.

Ali, kada bi se radilo o interaktivnim udžbenicima sa mnoštvom popratnih fotografija, video uradaka, kvizova i nekakvih interaktivnih pokusa - možda da.


Ako takvo nešto ikada bude postojalo treba biti nekako "prilagođeno" ;)

 

FiCoO ned 15.1.2012 17:42

Definitivno bi se isplatilo nakon dvije tri godine, ali opet zasto bi to morao biti ipad? I ovo bi bilo dobro za recimo faks i srednju posto se dalje putuje a imas vise predmeta nego u osnovnoj pa je i torba teza...ali opet, to ce tko zna kad alo i uopce dode u hr

luka_cro ned 15.1.2012 17:51
FiCoO kaže...
Definitivno bi se isplatilo nakon dvije tri godine, ali opet zasto bi to morao biti ipad? I ovo bi bilo dobro za recimo faks i srednju posto se dalje putuje a imas vise predmeta nego u osnovnoj pa je i torba teza...ali opet, to ce tko zna kad alo i uopce dode u hr

lol

torba u osnovnoj je bila teza nego ja, a u srednju sam nosio 2 biljeznice.

Stoja ned 15.1.2012 17:52

Ja sam za, jer sistem edukacije se mora promijeniti, ovo danas više da kažem za nas jednostavno ne funkcionira. Evo malo poslušajte ovo predavanje i u jednom dijelu se baš i toga dotiče što se sistema učenja tiče, i slažem se sa čovjekom u potpunosti

 

(Kome se ne sluša sve, neka premota na 5:30) 

http://www.youtube.com/watch?v=A3oIiH7BLmg

 

E sada, dali će to baš ipad3 napraviti, ne vjerujem, ali bilo kakvi koraci da se krene u drugačijem smjeru, ja sam za {#}

kalko1212 ned 15.1.2012 17:56

Stara mi radi u CARnet-u, koji je sredio jedan dio toga posla. Pitao sam hoće li biti iPad, kaže da nije potvrđeno no naj vjerojatnije će biti neke Motorole koje izgledaju slično kao iPad.

A te Motorole se kolko znam koriste kao E- imenici.

kalko1212 ned 15.1.2012 18:08
FiCoO kaže...
A koliko je zdravo da u osnovnoj visis vec na tabletu.
....

E to se ja pitam, ako ne stave neki posebni software na te tablete, neki učenici bi mogli visit na facebooku pod satom.

Inače i ja se pitam kako će sve to raditi.

Stoja ned 15.1.2012 18:14
tnakir kaže...

Definitivno ne jer bi tu bilo igara i igrica, svega samo ne ucenja. Gurati IT tamo gdje mu nije mjesto je smjesno. Ovo bi bilo nadasve kontraproduktivno.

Pa ako u njemu nema instaliranih igri neće odvlačiti pažnju. Biti će instalirano što škola ubaci i to je to.

 

Uostalom, onaj tko ne želi pratiti nastavu uvijek nađe način za to, a onaj tko će ju pratiti će ju pratiti bez obzira imao/nemao igrice u njemu

kalko1212 ned 15.1.2012 18:18
wifi kaže...
kalko1212 kaže...

Stara mi radi u CARnet-u, koji je sredio jedan dio toga posla. Pitao sam hoće li biti iPad, kaže da nije potvrđeno no naj vjerojatnije će biti neke Motorole koje izgledaju slično kao iPad.

A te Motorole se kolko znam koriste kao E- imenici.

Radi se o Motoroli Xoom, i namjenjena je profama kao e-imenik... http://www.net.hr/tehnoklik/page/2011/08/11/0313006.html

O ucenicima nema ni govora...

E pa to sam ja pitao pa mi je rekla da će možda biti te motorole.

Inače iPad je skupa stvar tako da mislim da je veća vjerojatnost da bude motorola.

E da prije kakvih 6 mj stara je sa posla donjela samsung glaxy ( to je bila jedna opcija) rekla je da ga istestiram kako se ponaša u preznetacijama i ostalom skupa s njom (pa se taj tablet nije pokazao kao dobar kandidat).

Sada ovisi šta će uzeti jer iPad je skup a motorla bi dobro služila a jeftinija je.

GeneralPag1997 ned 15.1.2012 18:20
life kaže...
Pa ako tableti nebi imali 3G niko nece moc na fb u skoli(mislim da malo skola ima otkljucanu mrezu)..... Samo jos blokirat instaliravanje igrica i to je to:).

Danas svaka skola ima WiFi. One koje imaju zakljucan WiFi najcesce je sifra 123456789 ili ime skole.

Pranja ned 15.1.2012 18:26

Tableti u školama? Ne. Pogotovo iPad. Da to daju mom djetetu,ispisao bih ga iz škole i podučavao kod kuće.

 

Ali E-ink čitači na kojima su svi potrebni udžbenici-da.

 

Naravno,to bi roditelji trebali plaćati jer bi bilo uništeno za 1-2 školske godine sudeći prema ovome što su radili sa besplatnim udžbenicima.

kalko1212 ned 15.1.2012 18:27
QFlash kaže...

A tko bi trebao plaćati učenicima ipad 3 ? :-D :-D :-D drž... :-D :-D Država ? :-D :-D

Pa valjda mi.

 

No malo sam razmišljao, kako ćemo onda geomatrijske zadatke, hoćemo li morati nostiti bilježnice?