Vijesti by forumaši

Dostupna Opera 12

sirka666 čet 14.6.2012 09:19

Dostupna je finalna verzija Opere 12.

 

Među nizom poboljšanja istaknut ću samo neke.

  • Instant makeover (poboljšane teme)
  • Opera sada pokreće plug-inove kao zasebne procese
  • Bolja podrška za 64-bit procesore
  • Unaprijeđena hardverska akceleracija (po defaultu isključena, odite u Opera:Config te namjestite EnableWebGL na 1)
  • HTML5 drag and drop
  • API za prozore i tabove
  • i još mnogo toga.

 

Download

cecenac čet 14.6.2012 11:33

ne vidim promjenu u brzini, stranice se loadaju instantno, kao i na zadnjoj verziji opere 11. Teme su cool, i novi featuri su dobri, hardversku akceleraciju sam ukljucia, nadam se da ce koristit. Sve u svemu lijep i brz browser i dalje ostajem na njemu.

 

EDIT: @Lazarus Long meni je bilo usporeno i nije citalo tabove pozadinske (502 bad getaway) pa sam resetirao pc, sad je sve ok.

sirka666 čet 14.6.2012 11:42
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

Mnogo tabova? Koliko je to? Meni sa 20 tabova i uključenom HW akceleracijom se pokreće jednako kao i sa homepageom.

Lazarus Long čet 14.6.2012 11:48
sirka666 kaže...
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

Mnogo tabova? Koliko je to? Meni sa 20 tabova i uključenom HW akceleracijom se pokreće jednako kao i sa homepageom.

  Oko 25 "zahtjevnih" tabova sa flashom (speedtest, youtube > big buck bunny 1080p, BUG i njegove flash reklame nisu blokirane....)

 

Inace, dozivio sam crash

  A u meduvremenu   Opera maksimalno koristi graficku i  tab preview radi brzinom svetlosti kada se kursor pomera iznad svih tih tabova. Ne znam , mozda gresim ali nekako ..imam osjecaj da je ova Opera bugovita...

 

 

[edit]

Hmmmm....

 

Meni se cini ili su ipak "dirali" fontove odnosno njihovo zagladivanje aka  clear type? Na primjer neaktivni tabovi imaju deblji font....

     

 

 

[edit 2]

Skuzio sam da je kriva graficka i njeno renderiranje sadrzaja. Budem ja to stelao preko nvidia control panel

 

Lazarus Long čet 14.6.2012 19:01
nixass kaže...

meni je i klasičan startup opere (sa dialup screenom) dosta sporiji sa uključenom hardware acc.. šteta..

 

btw, i meni su fontovi drugačiji (sitniji).

 

 

  Rat browsera cini svoje. Umjesto da otklanjaju GUI bugove ovi se natjecu da izbace eksperimentalne modove koji zapravo ne rade....

noob007 pet 15.6.2012 10:51
Lazarus Long kaže...

Moze li netko potvrditi da se sporije pokrece sa ukljucenom HW aceleracijom i mnogo tabova?

  Meni na integriranoj kartici (hd4250) sa uključenim HWA radi jako sporo (sve je čopavo)

dok na hd4850 nema problema...

 

btw. dodali su i malu statistiku   opera:cpu

cecenac pet 15.6.2012 11:15

Nemozemo pricat o njihovom failu u ratu browsera kad su jasno istaknuli da je to u ekperimentalnoj fazi, i po defaultu je iskljuceno. To sto nama vrag ne da mira i moramo ukljucit to je druga stvar. Izgasio sam zbog problema sa fontom na određenim stranicama i ja.