Vijesti by forumaši

AMD Picasso APU u Lenovo Thinkpad X i T laptopima!

rambox čet 9.5.2019 13:44
Čitatelj sub 11.5.2019 12:19
rambox sub 11.5.2019 22:26
Čitatelj kaže...

Vec ih ima za kupiti, a cijena i nije tako losa, s obzirom na Intel konkurenciju.

 

 Da to je dobra cijena 660eura, za takav dobar ili kvalitetan 15.6 laptop koji "nema posrani glossy zaslon" kao običan laptop.

 

Ali to je jeftinija E ThinkPad serija, u odnosu na skuplju T seriju ili ove još skuplje X modele ili top klasa poslovnih laptopa.Ryzen ThinkPad zelenaši još nisu na tržištu, ili kao što vidiš na Lenovo stranici "Coming Soon ili stižu uskoro". 

Čitatelj pon 3.6.2019 10:46

Pa nisu ni Zen+ (mobilni 3000) losi, pa ih treba sto vise prodati, da ih sto manje bude otpada,

jer kasnije nece vrijediti nista.

 

Desktop procesori se nadju kasnije u rasprodajama itd, al tko ce prodavati mobilne,

kad se mogu samo zalemiti?

 

Vec mi nedostaje doba gdje si mogao promjeniti i nadograditi mobilni procesor,

ali tad su i laptopi bili debeli, tezi, a i baterije su trajale zbog potrosnje krace.

Jakovp pon 3.6.2019 11:52
Čitatelj kaže...

Pa nisu ni Zen+ (mobilni 3000) losi, pa ih treba sto vise prodati, da ih sto manje bude otpada,

jer kasnije nece vrijediti nista.

 

Desktop procesori se nadju kasnije u rasprodajama itd, al tko ce prodavati mobilne,

kad se mogu samo zalemiti?

 

Vec mi nedostaje doba gdje si mogao promjeniti i nadograditi mobilni procesor,

ali tad su i laptopi bili debeli, tezi, a i baterije su trajale zbog potrosnje krace.

 I danas ima laptopa sa desktop socketom, i to AM4 i 1151.

Čitatelj pon 3.6.2019 12:00

Ima, sa AM4 samo dva modela, jedan je ASUS sa 1600 i 1700, bez BIOS updatea za 65W 2700 i 2600 modele,

i Acer sa 2700 modelom. Acera vjerovatno neces moci nadograditi sa 3xxx procesorima,

a ASUS nije dao update ni za 2xxx modele.

 

Kad bi netko imao novca za bacanje, pa da sam ubaci novu AGEIA i micro-codove zsa 2xxx seriju,

pa proba, bilo bi super. Al nikome se ne igra sa 1500€ laptopom.