Vijesti by forumaši

100Tbps terabita u sekundi u Japanu

Oldy sri 4.5.2011 18:55

Even a woman with a 40 Gbps internet connection in Sweden might feel a twinge of jealousy at this news -- Japan has successfully tested two separate 100 terabit per second data links that use a single optical fiber to carry their loads. New Scientist reports that NEC scholars stuffed the light from 370 lasers into 165 kilometers of fiber to achieve a speed of 101.7 Tbps, while NICT researchers set a new record of 109 Tbps using a special fiber with seven cores to manage the trick. We imagine that Alcatel-Lucent and NTT aren't sitting still. Not that we really care who has the fastest fiber... just so long as one end leads to our house.

http://www.engadget.com/2011/05/01/researchers-create-two-100-terabit-per-second-optical-connection/

 

 

ajmo znalci komentari nekakvi!!! ili ćemo sa našim konekcijama sada sjesti i plakati?? uf recimo baš me zanima kakav hard treba da uopće uspije zapisivati takav download i koliki uopće kapacitetom mora biti, blago nama lol

Lazarus Long čet 5.5.2011 01:10

A sto su to prenosili?

Japanci....

...to su posteni ljudi. Sto ce njima terabiti u sekundi ..oni ionako nisu pirati u dusi. Dajte amo te silne terabite, dajte optiku da vam mi pokazemo kako se to koristi u praksi. Skinuti cjeli internet u 2 dana... {#}

EnlightenedPhoenix čet 5.5.2011 02:26

Iskoristiti 100Tbps je prilicno nemoguce...

A i nije baš potrebno nikome...

Meni je to sve ludo i nepotrebno... i skupo...

Mogu barem onim ljudima dati smještaj... preko 60 000 ih je još u prihvatnim centrima gdje su kao sardine poredani... zajednicki wc-ovi i tusevi...

Uf...

tripl3 čet 5.5.2011 10:38
EnlightenedPhoenix kaže...
Mogu barem onim ljudima dati smještaj... preko 60 000 ih je još u prihvatnim centrima gdje su kao sardine poredani... zajednicki wc-ovi i tusevi...

Uf...

Oni i inače (bar njihovi poslovni ljudi koji putuju dosta) spavaju u centrima di su ko sardine poredani.

Oldy čet 5.5.2011 15:50

A to su znanstvenici koji istražuju, to im je posao taj tren su i oni bili pogođeni tragedijiom ali ne može taj tren stati život, život ide dalje pa tako i istraživanja u svim smjerovima, tako da mi je sad ta uproredba svjetskog rekorda od 109Tbps i trenutne situacije gdje još svi nemaju krov nad glavom deplasirana, posebno paušalne izjave oni imaju kuće od papira bolje da uzmu ciglu bla bla, a brzina vala je bila 750km/h šatro bi i cigla i beton to bitno bolje podnjeli, to je veća brzina od one tornada a tu te još voda šamara koja je i teža od zraka, uglavnom rasprava je krenula u totalno krivom smjeru na žalost :(

 

 

inače da, teoretski red veličine pri tim brzinama je 250+ dvostrukih blu ray discova u sekundi, u downloadu, da naravno da to nebi uspjeli pohvatati bilo kakvi uređaji za pohranu, sad će biti zanimljiv i razvoj u tome smjeru i smjeru samog kapaciteta kada ovako imaš teoretsku mogućnost skinuti tj. pohraniti 12.5+ TeraBajta u sekundi kao i razvoj Ram memorije recimo

ulinsky čet 5.5.2011 16:31

Bolesno!  {#} Prosječnom korisniku [ne nama geekovima, gledano za sve korisnike] je danas dovoljno 4mbps u downloadu, za one naprednije malo više i to je to. Pa kada bi nama dali ovu zvijer kao kućni internet mreža bi doživjela kolaps..  {#}

 

 

I još da dodam da Japanci, Južno-korejanci uveliko puštaju u rad pakete od 1gbps, dok na drugoj strani svijeta po Africi u nekim dijelovima Južne Amerike narod i ako ima novca za internet ima neki od 0.5 mbps i manje.. Ogromna razlika.

Oldy čet 5.5.2011 16:40

Baš bolesno danas najveći disk kapacitetom od 3TeraBajta nafilaš za ćetvrtinu sekunde pri tim brzinama, a kod brzine recimo i novi zeland jako loše stoji ljudi samo što ne plaču, rijetki su oni koji imaju taj brzinski komfor velika većina država smo banana među njima i mi na žalost

 

ulinsky čet 5.5.2011 16:47
Oldy kaže...

Baš bolesno danas najveći disk kapacitetom od 3TeraBajta nafilaš za ćetvrtinu sekunde pri tim brzinama, a kod brzine recimo i novi zeland jako loše stoji ljudi samo što ne plaču, rijetki su oni koji imaju taj brzinski komfor velika većina država smo banana među njima i mi na žalost

 

  To me zanima, ako neko od ovih starijih članova može da pojasni. Kako to da po Americi, Australiji većinom imaju neke brzine do 15 mbps sa protokom.

 

Dok u vuko*ebinama tipa Rumunije, Bugarske, Moldavije, Ukrajine je razvučena optika po kompletnoj teritoriji i oni u najvećoj zabiti na nekoj planini mogu dobiti 50 mbps/50 mbps za neki sitniš, otprilike 15-ak eura.. Naravno flat.

Luxy2501 čet 5.5.2011 17:11
Lazarus Long kaže...

A sto su to prenosili?

Japanci....

...to su posteni ljudi. Sto ce njima terabiti u sekundi ..oni ionako nisu pirati u dusi. Dajte amo te silne terabite, dajte optiku da vam mi pokazemo kako se to koristi u praksi. Skinuti cjeli internet u 2 dana... {#}

"samo" cijeli internet?? ja mislio i auto skinut :P

Bugofil čet 5.5.2011 17:27
lzgr kaže...

Meni nikako nije dovoljno 4 Mb/s. Treba mi namanje 10Mb/s ili barem neki pristojan upload od megabita.

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

tko je malo stariji sjeća se dial-up konekcije i kad smo dobili onaj prvi t-com start ADSL mislio sam da sam sjeo u space shuttle.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

lzgr čet 5.5.2011 18:13
Bugofil kaže...
lzgr kaže...

Meni nikako nije dovoljno 4 Mb/s. Treba mi namanje 10Mb/s ili barem neki pristojan upload od megabita.

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

tko je malo stariji sjeća se dial-up konekcije i kad smo dobili onaj prvi t-com start ADSL mislio sam da sam sjeo u space shuttle.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

Pa mogli bi bar pojeftiniti pakete sa većim brzinama. Ovako je kao da plaćaš space shuttle.

cekpi čet 5.5.2011 22:12
Bugofil kaže...

t-com i ostatak "ekipice" gleda na prosječnog korisnika "surfera" a ne ljude kojima trebaju veće brzine, poslovnjake i torrentaše.

 

nekakva realna brzina jest download 4Mbit/s no upload je katastrofa jer i obični surfer često treba nešto uploadati na neki server , slike, knjižice, ljubavne pjesme itd pa s T-comovim paketom uploada ne može nitko ni u Cejlonu {#} biti zadovoljan.

 

da je bar 1Mbit upload ajd (start brzina)

 poslovnjaci ne koriste dsl i imaju filtrirane stvari tipa youtube i razni rapidi, torrentaši imaju ili veće pakete ili nek si uzmu mjesec dana seedbox i nabiju ratio, a običnom surferu za poslat mejl i slične igrarije je 4/256 čisto dovoljno