Videokamere

Xiaomi Chuangmi 720P review

XXX-Man uto 21.11.2017 23:25

Nedavno sam dobio kameru iz naslova sa gearbesta pa evo kratki review.

 

Kamera posjeduje opciju detektora kretanja sa notifikacijama preko aplikacije, noćnu viziju (IR LED) i interfona.

 

Specifikacije:

Motion Detection udaljenost: 9m
Kompatibilno sa: Android,IOS
APP: Mi Home
Wireless: WiFi 802.11 b/g/n
WiFi udaljenost : 10m
Pohrana podataka: Micro SD card up to 64GB
FOV: 120 stupnjeva
Senzor: CMOS
Video format: MPEG-4
Frame Rate (FPS): 25FPS
Resolution: 1280 x 720
Night Vision sa 6 IR LED
IR domet: 9m
Potrebno napajanje: 5V / 1A

 

Kamera dolazi u bijeloj kutiji koja sadrži kameru, USB kabel 1.8m, dvostrano ljepljivu traku i upute na kineskom.

 

Za podešavanje kamere i pregled snimaka potrebno je koristiti MI Home aplikaciju, te u aplikaciji odabrati Mainland China kao lakaciju kako bi kamera radila (barem za sada dok to ne promijene).

Iz aplikacije je moguće raditi update firmwarea i podešavati razne postavke poput noćne vizije, detektora pokreta, vremena snimanja i ostalo.

Kamera može biti podešena da snima stalno ili tek kad uoči neko kretanje. Detekcija pokreta radi solidno i aplikacija istog trena javlja na mobitel te kamera sprema video na micro SD karticu (koju je, naravno, potrebno prethodno ubaciti u kameru).

 

Kvaliteta slike nije nešto specijalno, ali sasvim prosjećna za tu rezoluciju. Po mraku IR ledice odrađuju posao kako treba i vidi se solidno.

 

Moje mišljenje je da je to solidna kamera za tu cijenu i može poslužiti za naprimjer nadzor kućnih ljubimaca, pa čak i za slučaj provale može biti korisna.

 

I za kraj nekoliko slika kamere i sučelja aplikacije.