Videokamere

Lažne nadzorne kamere

ZiggZagg pon 29.7.2019 16:38

Na poslu su nam postavili jednu kameru. Dosta podsjeca na laznu kameru, postoje takve na amazonu i slicnim sajtovima pod nazivom "CCTV cameras for dummies". Crna kamera u obliku polu kugle, ne vidim nikakve zice niti kablove. Isto tako je veoma tesko da su je mogli povezati preko nekog wirelessa jer na mjestu gdje radim tesko da mogu uhvatiti bilo kakav wifi. Nema brend proizvodjaca na njoj. Crvena lampica u njoj se pali i gasi stalno kao i kod prave medjutim mislim da je fake samo da ostavi utisak da snima. Nema onih LED svjetala u njoj da snima preko noci tako da mi je sve to sumnjivo. 

 

Lici na ovu, tacnije skoro su iste 

 

https://www.amazon.com/Security-Realistic-Recording-Business-Armo/dp/B074CKFLR3/ref=pd_lpo_sbs_421_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=5P0R2K1XWCHF12R63B9T

 

Da li je neko imao slicna iskustva i posto nisam bas inzinjer za to zanima me sta mislite da li je prava i kako bih mogao skontati da li je fake, je li ima neki znak... ako ima neko ko je maher za to nek se javi... HVALA UNAPRIJED....

CyberDemonVZ pon 29.7.2019 17:13
ZiggZagg kaže...

Na poslu su nam postavili jednu kameru. Dosta podsjeca na laznu kameru, postoje takve na amazonu i slicnim sajtovima pod nazivom "CCTV cameras for dummies". Crna kamera u obliku polu kugle, ne vidim nikakve zice niti kablove. Isto tako je veoma tesko da su je mogli povezati preko nekog wirelessa jer na mjestu gdje radim tesko da mogu uhvatiti bilo kakav wifi. Nema brend proizvodjaca na njoj. Crvena lampica u njoj se pali i gasi stalno kao i kod prave medjutim mislim da je fake samo da ostavi utisak da snima. Nema onih LED svjetala u njoj da snima preko noci tako da mi je sve to sumnjivo. 

 

Lici na ovu, tacnije skoro su iste 

 

https://www.amazon.com/Security-Realistic-Recording-Business-Armo/dp/B074CKFLR3/ref=pd_lpo_sbs_421_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=5P0R2K1XWCHF12R63B9T

 

Da li je neko imao slicna iskustva i posto nisam bas inzinjer za to zanima me sta mislite da li je prava i kako bih mogao skontati da li je fake, je li ima neki znak... ako ima neko ko je maher za to nek se javi... HVALA UNAPRIJED....

 Zalijepi izolirku preko leće (pokušaj joj doći s leđa). Ako netko do sutra makne, onda je prava :D

Damir22 uto 30.7.2019 00:07

Totalno bez konteksta, neznam o kakvom radnom mjestu se radi, no u pravilu, firme (trgovine i sl) kamere smiju koristiti, odnosno pregledavati snimke u slucaju neke kradje, provale, ostecenja imovine i slicno.

 

Odnosno, ako te sef na kameri vidi da cackas nos, zabavljas se i ne radis bas ono sto bi trebao ne moze to upotrijebiti protiv tebe. Bio je bas ovakav slucaj, gdje je osnova za otkaz bila to sto je djelatnik otisao popiti kavu, kamera ga snimila, sef poslao otkaz, on poslao odvjetnika, firma platila kaznu i odstetu za narusavanje privatnosti, i vratili ga na posao. U kratkim crtama. Uz obrazlozenje za sto se kamere kao dokaz mogu, a za sto se ne mogu koristiti, posebice u odnosu na djelatnika.


Cak niti "zloglasne" firme po pitanju "prava" zaposlenika kamere ne smiju koristiti u te svrhe. Sluzbeno. 

Horatio_Hornblower uto 30.7.2019 00:32

Ja sam vidio prave kamere koje izgledaju ko dummy pun ih luksuzni brod... Male su sanse da bi netko samo montirao dummy kameru poglavito firma jer ona mora olatit izvodaca nece u nekoj ozbiljnijoj firmi gazda vuc enthernet kabel do servera i montirat kameru... 

Jakovp uto 30.7.2019 08:35
Horatio_Hornblower kaže...

Ja sam vidio prave kamere koje izgledaju ko dummy pun ih luksuzni brod... Male su sanse da bi netko samo montirao dummy kameru poglavito firma jer ona mora olatit izvodaca nece u nekoj ozbiljnijoj firmi gazda vuc enthernet kabel do servera i montirat kameru... 

 Na brodu su sigurno prave kamere :)

ZiggZagg uto 30.7.2019 18:09

Iako sam imao ideju da je prekrijem nekom kesom poprscem sprejom ili sta ste vec predlagali sa sunjanjem iza kamere i ljepljenje izolirke na istu... nekako mi se sve to cinilo prelagano pa sam odustao. Vise volim izazov... khm khm I smell sarcasm...

 

Bez zezancije hvala svima na odgovoru... Ali iskreno me zanima da li je prava ili ne, iz vise nekih razlicitih razloga koje necu da navodim... 

I ne, nemam afere sa zaposlenicama... goddammit guys... 😐

 

Dalje ne vidim sta je van konteksta ovdje, pitao sam ako ima neko ko zna nesto o tome da kaze da li ima ista sto ih izdvaja od pravih kamera, neki nacin da provjerim ili slicno...

 

I ne radim na brodu ali eto sve je moguce zato i pitam...

 

And it's highly possible that this one is fake i know it... ostaje da sacekam da vidim kako ce se stvari odvijati... 

 

 

 

 

 

 

crocro23 sri 8.2.2023 14:47

Ja sam postavio 4 lažne kamere, u 2 sam stavio prave, unutar u kuciste i snimaju stalno, pa ako netko misli da su lažne, bude se lijepo iznenadio :D

 

P.S Osim nadzornih kamera svakako savjetujem i staviti na prozore i vrata silent alarm sa wifi povezivoscu na centralu i slanje sms notifikacije, to je jos bolje, jer kad netko otvori prozor ili vrata dobiješ odmah notifikaciju, a nisi doma, prvo što radis je zoves policiju.

batly pet 10.2.2023 08:36

Upali svoju kameru na mobitelu i snimaj tu kameru pa ćeš odmah znati da li je lažna ili ne.

ako je prava vidjet će se na snimci na mobitelu svijetlost.

Svaka kamera koja snima odašilje neki vid ic,uv ili laserke svijetlosti,

Ljudsko oko to ne može vidjeti ali druga kamera može.

Imaš dosta o tome na googlu.

Kao kad ispituješ da li ti daljinski uređaj radi.