Chico12 pon 20.8.2018 11:52

Interesira me postoji li nekakav program za windows ili mac da može rezati pdf? Recimo ako pdf ima 250 stranica, a mene interesira da izrežem "parafraziram" od 25-e do 50-e, i da tih 25 stranica napravi kao novi pdf file. 

robogo pon 20.8.2018 13:02
Chico12 kaže...

Interesira me postoji li nekakav program za windows ili mac da može rezati pdf? Recimo ako pdf ima 250 stranica, a mene interesira da izrežem "parafraziram" od 25-e do 50-e, i da tih 25 stranica napravi kao novi pdf file. 

Bilo koji program koji ti može kreirati virtualni printer koji ispisuje u novi file u PDF formatu. Otvoriš original file, odabereš stranice koje želiš printati i samo print to PDF. Mislim da i besplatni Foxit to ima.

ihush pon 20.8.2018 14:34

-za editiranje (bilo čega, pa tako i pdf-dokumenta..) trebaš editor (acrobat/komercijala ili konkurentni/free pa i word i sl., dok je reader samo reader i zato ima taj naziv) + dokument može biti zaključan.

+postoje bezbrojni pdf-printeri, instaliraš i printaš iz čega god želiš.. u pdf, ovo što želiš upravo tako možeš najbrže/najjednostavnije dobiti, print od-do.. lako je kreirati pdf, nije lako obrnuto ili editirati ga.