lumia2401 uto 10.9.2019 23:03

Imam google excell tablicu jer mi je lakse dijeliti sa ostalim ljudima

Imam listu od 11 stupaca i 443 redova

Da li je moguće da prva 3 reda (1, 2, 3) se stave na freeze i da ostali ljudi kad pregledavaju tabelicu (nemaju ovlasti za uredivanjem) mogu sortirati zeljeni stupac po abecedi bez da redovi 1, 2, 3 budu isto sortirani?

Ja to napravim i meni radi. Ali kad gledam tabelicu preko anonimnog nacina bez ovlasti uredivanja ne radi kako treba

ByteLord uto 15.10.2019 22:49

Pozdrav,

imam jedn pitanje. Napravio sam si tablicu za pračenje osobne potrošnje i sada imam jedan problem koji neznam riješiti. Htio bih pratiti što sam platio gotovinom, što karticom. Mislio sam na način da svaki od ta dva kriterija savim jednu boju i onda iznos koji upišem da ga obojam u tu boju. Zanima me koju da formulu postavim da mi zbraja iznos svake pojedine boje?

mbaksa sri 16.10.2019 04:16
ByteLord kaže...

Napravio sam si tablicu za pračenje osobne potrošnje i sada imam jedan problem koji neznam riješiti. Htio bih pratiti što sam platio gotovinom, što karticom. Mislio sam na način da svaki od ta dva kriterija savim jednu boju i onda iznos koji upišem da ga obojam u tu boju. Zanima me koju da formulu postavim da mi zbraja iznos svake pojedine boje?

Kompliciraš si život. Jednostavno imaj dva stupca za uplatu - prvi stupac za gotovinu, drugi za karticu.

Ezio uto 29.10.2019 19:54

Iz nekog razloga su u excel tablicu upisivani iznosi sa tockama na mjestu tisucica umjesto da je to rijeseno namjestanjem formata. Problem je u tome sto na nekim kompovima u firmi to funkcionira, tj. uredno su sadrzaji tih celija prikazani kao numericke vrijednosti a na drugim kompovima ih ne prepoznaje kao brojeve.

Navodno nije stvar u regional settings u windowsima ni u formatiranju tih celija u excelu. Postoji li jos neka opcija koju se moze namjestiti da to funkcionira?

MrRango ned 3.11.2019 22:41

Pozdarv svima,

trebao bih malu pomoć (ako se može nazvati malom), al' ne bitno, da pojasnim šta je u pitanju.

Da li bi mogao kreirati neku vrstu tabele/formule koja bi funkcionisala na sljedeći način: U samom vrhu spreadsheet-a u jedno polje unosim sljedeće podatke: datum, iznos i npr. odabir jedne od kategorija koje bi kreirao, a da excel nakon toga automatski sve te podatke sortira u jednu tabelu po redoslijedu kreiranja, koju bi mogao sortirati prema datumu, iznosu i kategoriji.

Nisam baš toliko napredovao u excelu da bi samostalno uspio nešto ovako izvesti, pa bih bio mnogo zahvalan ako je neko radio nešto slično ranije da me malo uputi, ili ako je naletio gdje na netu neki tutorial ili nešto slično da podijeli sa nama.

U svakom slučaju, hvala unaprijed.

IvanC sub 9.11.2019 09:00
MrRango kaže...
u jedno polje unosim sljedeće podatke: datum, iznos i npr. odabir jedne od kategorija koje bi kreirao,

Sumnjam da bi ovo sve upisivao u jednu ćeliju. Vjerujem da si mislio na tri podatka i tri ćelije (što je pandam 3 uvjeta).

Teško da će ti netko moći pomoći. Probaj napraviti kompletnu tablicu sa željenim rezultatima da bi netko mogao da te usmjeri ka rješenju. Najbolje bi bilo kada bi mogao postaviti tvoj primjer Workbook sa očekivanim rezultatima negdje za download (npr. Dropbox).

MrRango sub 9.11.2019 22:21

Malo sam se možda i pogrešno izrazio, ali u biti kao što si rekao ne bi bilo bukvalno jedno polje, nego ajmo reći onoliko koliko bi želio unijeti u tabelu kolona (kao što sam naveo ranije, npr. datum, iznos i opis stavke - ali bi volio da u tom trećem polju gdje unosim opis, napravim padajući meni iz kojeg biram prethodno zadane nazive/opise, da se ne unosi svaki puta ručno).

Postaviti ću link sa tabelom kako sam zamislio da funkcioniše - samo dok je malo uredim i stavim opise kako bi pojedine formule funkcionisale, prilično poznajem rad u Excelu za jednog prosječnog korisnika, ali ovo je već izvan mog dometa, pa mi bi trebala mala pomoć.

IvanC sri 13.11.2019 19:24
MrRango kaže...

ne ciljam da neko uradi to za mene.

Imam malo vremena pa rekoh 'zašto ne' :)

Da ne bi puno tražio evo VBA primjer.
Numeriranje je izvedeno preko formule.

Kopiraj ovu VBA makronaredbu u standardni VBA modul

---------
Sub KopirajUBazu()
Dim rw As Long
Dim cl As Integer
Dim Dest As Range
cl = 2
rw = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Cells(65535, cl).End(xlUp).Row + 1

Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Cells(rw, cl)
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Range("B3")
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Cells(rw, cl + 1)
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Range("B5")
Set Dest = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Cells(rw, cl + 2)
Dest.Value = ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Range("B7")
End Sub
----------

Sortiranje vršiš ručno reko gumbića u naslovnom redu
btw: Ja bi tu bazu stvarao na drugom radnom listu.

MrRango sri 13.11.2019 19:59

Hvala puno na odgovoru, upravo ovo mi je trebalo, usmjerenje u potrebnom pravcu da dalje istrazujem. Kao sto sam i ranije napisao, nisam u ovoj mjeri stručan sa Excelom, ali mislim da se mogu snaći i eventualno prilagoditi još svojim potrebama ovaj koncept.

To sam i u planu, na drugi list "poslati" ulazne informacije, ali radi jednostavnijeg objašnjenja šta mi treba, sve sam na jednom mjestu uradio.

Još jednom hvala na konkretnom i ozbiljnom odgovoru.