Uredski alati

Excel - IF funkcija s 3 uvjeta

mstaglicic pon 28.5.2012 20:46

Trebam pomoć pri rješavanju sljedećeg zadatka iz Excela:

Ukoliko student ima 5 iz informatike ispisati poruku "BRAVO" , ukoliko ima 2 do 4 ispisati "PROLAZ", a ako ima 1 ispisati "UŽAS" .

Ja to napravim na sljedeći način:

Ocjene se nalaze u ćeliji D3 pa cijela formula ide ovako :

=IF(D3=5;"BRAVO";"PROLAZ") .

 

Ne znam kako da ubacim još i ovaj 3. uvjet , pa ako netko može pomoći.

Zahvaljujem.

zOOm pon 28.5.2012 21:29

=IF(A1=5;"BRAVO";IF(A1=1;"UŽAS";IF(A1>5;"GREŠKA";"PROLAZ")))

5- BRAVO, 1-UŽAS, veće od 5 - GREŠKA, ostalo (2, 3, 4) - PROLAZ 

Redoslijed uvjeta nije bitan, kombiniraš kako je najjednostavnije da "pokriješ" sve situacije. Ovdje nije pokrivena situacija da u ćeliji nije broj. Ali da ne kompliciramo... {#}

mstaglicic uto 29.5.2012 14:56
zOOm kaže...

=IF(A1=5;"BRAVO";IF(A1=1;"UŽAS";IF(A1>5;"GREŠKA";"PROLAZ")))

5- BRAVO, 1-UŽAS, veće od 5 - GREŠKA, ostalo (2, 3, 4) - PROLAZ 

Redoslijed uvjeta nije bitan, kombiniraš kako je najjednostavnije da "pokriješ" sve situacije. Ovdje nije pokrivena situacija da u ćeliji nije broj. Ali da ne kompliciramo... {#}

Ok, za ubuduće znam .

Hvala ;)

MarinM čet 28.7.2016 09:37

Pozdrav,

može li mi netko pomoći kako pomoću neke formule popuniti čelije.
Znači ako datum poviše ima u rasponu/periodi desno da u tu čeliju piše npr 1. Još bi mi bolje bilo ako mogu za svaki datum poviše koji se spominje u periodu desno mogu odrediti zaseban iznos/broj.
Isto ovo mi treba obrnut, dakle da iz čelija mogu desno pomoću formule napraviti period od do.
Prikaz koji želim postić je u privitku.
Unaprijed hvala
lp

MarinM čet 28.7.2016 16:10

odlično hvala punooo zOOm.
kako sam napisao drugi dio poruke, trebalo bi mi jop da za datume 14.;15;16.; i 18.08. piše na primjer 2...ovi ostali da piše 1

i drgu kako mogu ovo napraviti kad imam obrnutu situaciju - znači da iz tablice prebacim ispunjene čelije datume u period od do tj A i B kolonu.
puno hvala , plaćam pivo :-D

zOOm čet 28.7.2016 18:55

Ako za određene datume u stupcu želiš posebni broj (ili tekst), možeš dodati označavanje u prvi red iznad datuma i vrijednosti iz prvog reda prepisivati ako je uvjet zadovoljen. Npr. iznad 14., 15., 16. i 18. stavi broj 2, a ostalo 1. Formula bi bila ( sad u ćeliji C3 i dalje) =IF(AND(C$2>=$A3;$B3>=C$2);C$1;"").

To je odgovor na prvi dio pitanja.