Upute za korištenje foruma

Mali vodič kroz forumske opcije

F1-IVO uto 7.7.2009 21:48

Umetanje poveznice u poruku:

 

1. Unesite neki tekst ili rijec na koju bi se trebalo kliknuti da vas preusmjeri na neku drugu web stranicu sa zeljenim sadrzajem. Ja sam dao primjer sa YouTubeom:  2. Lijevim klikom misa zacrnite tekst ili njegov dio koji zelite iskoristiti za umetanje poveznice te zatim kliknite na tipku Umetni/uredi poveznicu:  3. Dobit cete prozorcic kao na ovoj slici te unesite link do zeljene stranice (A) i kliknite na Umetni (B):  4. I to je to. Dobili ste tekst ili samo njegov dio koji ce vas, nakon sto kliknete na njega, odvesti na zeljenu stranicu: 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Visestruko citiranje:

 

Da bi se izbjeglo pisanje poruke za porukom a sve u namjeri da se odgovori svakom forumasu pojedinacno (ili nesto trece), postoji opcija Visestruko citiraj.

 

Pa krenimo redom:

 

1. Klikom misa na opciju Visestruko citiraj kod onih autora koje zelite citirati:  2. Kliknite na tipku u donjem desnom kutu Visestruko citiraj:  3. Ispod svakog sivog oblacica unesite tekst koji se odnosi na citirani post i pritisnite tipku Posalji: 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dodavanje ankete u post:

 

Dodati anketu u post je vrlo jednostavno.

 

1. Prilikom pisanja nove poruke dovoljno je čekirati opciju za anketu unutar posta:

  2. te proizvoljno napisati tekst unutar ankete koje mogu sadržavati maksimalno 5 opcija:  

BORG sub 13.2.2010 11:14
BodySnathcer kaže...

Dali se moj post tj. odgovor..može odbrisati..ako slučajno dvaput objavim?

Stisni ''PRIJAVI'' na dupli post i napiši da si ga slučajno napisao te da moliš da se obriše i mod će ti ga obrisati.

F1-IVO pon 15.2.2010 14:14

Pošto vidim da u zadnje vrijeme na forumu postoje citati dugački po pola strane odlučio sam Vam ukratko pojasniti kako skratiti iste (a bome i izbječi kartone zbog prevelihih citataCool)

 

Dakle, kada citirate nečiji post (ili citirate nečiji citat pa nastane ogroman post) prvo označite kompletan tekst koji želite izbrisati počevši od početka zadnje rečenice citata pa sve do imena autora Rezultat bi trebao biti slijedeči: Eto nadam se da ste pohvatali konce i da će citati ubuduće izgledati pregledno.

 

Mala napomena: ovo isto primjenjujte kod višestrukog citiranja

 

 

Hvala što ste odvojili mrvicu vremena i bacili pogleda na ovaj (nadam se) koristan post.

Vaš 0-23:59 dežuran mod F1-IVO (valjda imam pravo na minutu pauzeCool)

DombaCoD pon 15.2.2010 14:26
1domagoj1 kaže...

Moje pitanje je: kako višestruko citirati ljude koji nisu na istoj stranici, drugim riječima, recimo, prvi post koji želim citirat je na drugoj stranici, drugi je na petoj, a treći je na šestoj? Do sad nisam skontal kak bi to mogo, osim da kopiram citate, a ako označim recimo taj prvi post na drugoj stranici, prebacim se na petu stranicu, ovu drugu mi je zaboravio... Jel postoji lakši način od kopiranja?

To se i ja pitam, ali mislim da se to nemoze

F1-IVO pon 15.2.2010 14:33

Eto na prijedlog forumaša P4k1 i DombaCoD-a pojasnit ću u kratkim crtama umetanje slike u post.

 

Prvo napišete neki tekst (slike bez teksta u postu se ne mogu staviti) te kliknete na ikonu za umetanje slike Dobit će te kao na slijedećoj slici: Ako želite umetnuti više slika (npr. u temi za screenshotove iz igri) onda ne upotrebljavajte ovu funkciju jer bi u protivnom post bio predugačak.

U tom slučaju samo kliknite na opciju Dodaj sliku sa računala (također vrijedi i za ubacivanje slike između postova) browsajte tj. odaberit sliku za umetanje, po želji stavite njezin kratak opis i kliknite na Prebaci i dobijete slijedeće Voila! Ubacili ste sliku u post i rezultat je ovakav 

goodye pon 15.2.2010 14:52
DombaCoD kaže...
1domagoj1 kaže...

Moje pitanje je: kako višestruko citirati ljude koji nisu na istoj stranici, drugim riječima, recimo, prvi post koji želim citirat je na drugoj stranici, drugi je na petoj, a treći je na šestoj? Do sad nisam skontal kak bi to mogo, osim da kopiram citate, a ako označim recimo taj prvi post na drugoj stranici, prebacim se na petu stranicu, ovu drugu mi je zaboravio... Jel postoji lakši način od kopiranja?

To se i ja pitam, ali mislim da se to nemoze

 

Najlaksi naci nje da na poruku koju zelite citirati kliknete srednjim (kolutom) na "Citiraj", znaci da sa otvori u novom tabu, i tako za svaku poruku, onda kopirate citate iz otvorenih tabova u onaj u kojem cete napisati poruku i u tom tabu uredite poruku. i to je to

 

Nemam vremena sada, brzo ce kraj radnog vremena, ali kad dodem kuci slikat cu pa c ustaviti, ako me netko ne pretekne.

MacTheBig sub 3.4.2010 23:53
Bernard Huky Hux kaže...

ovo pitanje je malo smješno, ali nema beze. Kako da otvorim novu temu?

Novi sam na Forumima općenito, i sa time se već mućim podosta.

Unaprjed hvala..........Sramim se

odes na podforum koji zelis i imas desno gore gumb Pokreni novu temu...

Danijel kaže...

Mene zanima kako mogu vidjeti broj svojih postova... :)

mislim da se to nemože...

luckyluke sub 3.4.2010 23:53
Bernard Huky Hux kaže...

ovo pitanje je malo smješno, ali nema beze. Kako da otvorim novu temu?

Novi sam na Forumima općenito, i sa time se već mućim podosta.

Unaprjed hvala..........Sramim se

Otvoriš neki forum,recimo PC igre i pri vrhu piše otvori novu temu.

Miro čet 29.4.2010 19:12
joze kaže...

Kako prijavit korisnika koji spama?

Koristiš gumb PRIJAVI unutar poruke koju prijavljuješ. Pojavit će ti se mala forma za unos komentara zašto prijavljuješ tu poruku / korisnika, pa tamo u par riječi reci o čemu se radi.

Zayc_17 sri 9.6.2010 14:29
joze kaže...

Pošto  bestuser dio foruma ima dosta stranica  da li ja mogu potražit sebe na kojoj sam stranici. Jel ipak je tu puno stranica i cijeli bih dan vrtio dok se ne bi naša

U google upiši ovako: joze site://www.bug.hr/forum/bestusers/

Trenutno mislim da neće raditi dok google ne ažurira bugov web (nove zvjezdice od  danas, zar ne).