Zayc_17 pon 18.1.2010 21:24

Eto...jučer nisam imao baš nekog posla, pa me zanimalo kako napraviti addon za Mozillu Firefox. (nadam se da sam pogodio podforum, jer nema neke slične teme Namigiva )

 

Surfajući po tutorijalima i službenim stranicama Firefox addonsa, došao sam na ideju da napravim neki addon (prvi addon http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif) koji će ljudi koristiti, a i da neće biti nešto beskoristan http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif....pa mi došlo na ideju za BugOnline.

 

Do jučer navečer sam ubacio sve najvažnije stvari, te joj dao verziju 1.0 .....te ako će biti podrške korisnika...već imam u planu stavljanje prvo popularnijih sticky tema, potom i ostale sticky teme i ostale zahtjeve korisnika. Trenutno joj je naziv neslužbeni meni, osim ako ne odluče ljudi iz Bug-a nešto drugo, ipak će biti njihova zadnja Cool. Službeno podržava verzije Firefoxa od 1.0 do 4.0.*. Dodatak je na službenoj Mozillinoj addons stranici: LINK (privremen link koji radi http://dl.dropbox.com/u/8138961/Izbornik%20backup/bug.hr_izbornik-radni.xpi ).

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.2  (2.5.2010.)    - link na post: LINK

 

Izmjenjeno:

  • Kompatibilno je sa završnom verzijom 3.7a5pre
  • Podržana su sva hrvatska slova
  • Izmjenjen About izbornik
  • Dodani novi podforumi nastali nakon zadnje nadogradnje

 

Novo:

  • Dodane sve sticky teme (ako nedostaje koji, molim na PP ili u temu)
  • Pračenje aktivnosti "Teme koje pratim" u donjem baru (statusbar)
  • U opcijama moguće odabrati period između provjere novih poruka u "Teme koje pratim"

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.3 (22.5.2010.)    - link na post: LINK

 

Izmjenjeno:

  • Dovoljan je jedan klik na bubamaru da se otvori stranica umjesto dosadašnjeg dvoklika
  • Ikona u izborniku se promjeni pod Privatne poruke ukoliko imate novu poruku
  • Nove ikone u izborniku vezane uz Forum
  • Dodane sticky teme nastale nakon zadnje nadogradnje


Novo:

  • Od sada više nema teksta "Nova poruka u temi koju pratite." nego se sada orijenitra prema boji bubamare, tj. bubamara u boji označuje da imate novu poruku, dok crno-bijela označuje da nema novih poruka
  • Od sada su tri ikone, prva je "Teme koje pratim", druga je "Teme u kojima sudjelujem", a treća je za privatne poruke
  • Ako držite miš iznad ikona bubamara i , pojavi se oblačić čemu služi (tj. za teme koje pratim, ili teme u kojima sudjelujem, te privatnih poruka)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.4 (9.6.2010.)    - link na post: LINK

 

Izmjenjeno:

  • Nove postavke:  - moguće je ukloniti praćenje u status baru,

                                   - otvaranje indeksa tema u novom tabu klikom na lijevi gumb (u trenutnom na srednji),

                                   - prikaz broja novih/nepročitanih poruka kraj ikone

                                   - prikaz nule kraj ikone kad nema novih poruka

  • U izborniku su dodane opcije, te praćenje aktivnosti kao u statusbaru
  • Nove ikone

 

Novo:

  •  U obavijesnom oblačiću (tooltip) je dodan prikaz tema u kojima ima novih/nepročitanih poruka
  • Možda i najvažnija novost: - ekspresno brzo provjerava ima li novih poruka

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.5 (21.6.2010.), link na post: LINK.

Izmijenjeno:

  • Dijalog za podešavanje
  • Mala reorganizacija izbornika Bug Online
  • Interne promjene u kodu (većina koda prebačena u objekte)


Novo:

  • Pozicija ikona u statusbaru može se birati - lijevo ili desno
  • Isključivanje/uključivanje pojedinih ikona u statusbaru
  • Isključivanje izbornika Bug Online (da ostanu samo ikone u statusbaru)
  • Multi-status ikona
  • Posebna ikona za slučaj kad korisnik nije logiran

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.6 (18.8.2010.), link na post: LINK.

Izmijenjeno:

  • Interne promjene u kodu
  • Dodane sticky teme nastale nakon zadnje nadogradnje
  • Kompatibilan je s najnovijom verzijom (4.0b4pre)


Novo:

  • Dodan je Bug.hr gumb u navigacijsku traku (gumb se dodaje tako da se ide desnim klikom blizu navigacije -> Customize... -> povuće se Bugova bubamara na željeno mjesto na toolbaru)              

                 - Klikom na strelicu otvara se izbornik sa navigacijom Bug portala, foruma i stcky tema

                  - Klikom na gumb je pregled stanja novih/nepročitanih poruka
                  - Gumb mjenja boju s obzirom na nove/nepročitane poruke
                  - Kad je strelica miša iznad ikone. prikazuje se oblačić (tooltip) novih/nepročitanih poruka

  • Dodan je gumb sa starim smajlijima (u editor se stavlja pomoću "drag 'n' drop")

                - Klikom na strelicu otvara se popis svih smajla, te klikom na jednog smajla otvara se prozor sa tim smajlom

                - Klikom na gumb  se otvara mali prozor sa smajlijima

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verzija 1.7 (19.2.2011.), link na post

 

Izmijenjeno:

  • Sticky teme ažurirane od nadogradnje
  • Kompatibilan je s najnovijim betama


Novo:

  • Pristup temama direktno iz addona
  • Dodan je i gumb s informacijama o broju poruka u traci s alatima (moguće ga je dodati kroz Firefox/Minefield gumb, strelica kod options, toolbar layout i odvucite na toolbar ili addon-bar) 
  • Moguće se logirati na Bug forum i preko Bug addona
  • Dodane su ikone na sve opcije
  • Kod podešavanja postavki, ne treba više restartati Firefox ili čekati osvježavanje
Zayc_17 uto 19.1.2010 09:50

Hvala!
Ok. Nema hrvatskih znakova zato jer ih prikazuje s upitnikom....naravno, velim ovo mi je prvi addon, pa ću probati nadopuniti da bude sve u redu......al tek danas navečer kad se iz škole vratim.....

 

cro_blue uto 19.1.2010 11:41
Zayc_17 kaže...

Hvala!
Ok. Nema hrvatskih znakova zato jer ih prikazuje s upitnikom....naravno, velim ovo mi je prvi addon, pa ću probati nadopuniti da bude sve u redu......al tek danas navečer kad se iz škole vratim.....

 

  Što se tiče hvatskih simbola, u kodu ih samo zamijeni s odgovarajućim entitetima i nemaj brige. Sve će biti prikazano.

 

Šteta je samo što add-on ne funkcionira na Linuxu. Vjerujem kako će uskoro biti dostupna i ta verzija! Belji se

 

ČESTITAM!

Zayc_17 uto 19.1.2010 18:10
cro_blue kaže...
Zayc_17 kaže...

Hvala!
Ok. Nema hrvatskih znakova zato jer ih prikazuje s upitnikom....naravno, velim ovo mi je prvi addon, pa ću probati nadopuniti da bude sve u redu......al tek danas navečer kad se iz škole vratim.....

 

 Što se tiče hvatskih simbola, u kodu ih samo zamijeni s odgovarajućim entitetima i nemaj brige. Sve će biti prikazano.

 

Šteta je samo što add-on ne funkcionira na Linuxu. Vjerujem kako će uskoro biti dostupna i ta verzija! Belji se

 

ČESTITAM!

hvala! prvo sam napravio sa č, š, ć pa je prikazivalo upitnik....al sad ću napraviti također sa č, š, ć jer možda je samo do mene

 

Buffer Overflow kaže...

Bilo bi korisno ako bi stavio "teme koje pratim" pa da te lijepo obavijsti o promjenama unutar teme. Ovako je to samo dropdown bookmark na forume i portal.

malo zaigrano dijete kaže...
Buffer Overflow kaže...

Bilo bi korisno ako bi stavio "teme koje pratim" pa da te lijepo obavijsti o promjenama unutar teme. Ovako je to samo dropdown bookmark na forume i portal.

i "teme u kojima sudjelujem".

hvala na prijedlozima, danas će biti nova verzija na netu....mislim da će se automatski nadograditi nakon restarta firefox-a

Buffer Overflow sri 20.1.2010 12:05
DombaCoD kaže...

Jel bi mogo napravit za 3.6 mozillu?

Ako možeš, otvori .xpi file s nekim archive managerom. Tamo ćeš naći file koji se zove install.rdf. Imaš liniju u kojoj piše:

 

 

em:minVersion="2.0" em:maxVersion="3. nešto" ... Zamijeni 3. nešto sa recimo 4.* i radit će na svim verzijama od 2 do 5 (budućih)

DombaCoD sri 20.1.2010 14:30
Buffer Overflow kaže...
DombaCoD kaže...

Jel bi mogo napravit za 3.6 mozillu?

Ako možeš, otvori .xpi file s nekim archive managerom. Tamo ćeš naći file koji se zove install.rdf. Imaš liniju u kojoj piše:

 

 

em:minVersion="2.0" em:maxVersion="3. nešto" ... Zamijeni 3. nešto sa recimo 4.* i radit će na svim verzijama od 2 do 5 (budućih)

Evo nakon 222 programa uspio sam... Thx

Zayc_17 čet 21.1.2010 14:22

stavio sam verziju 1.1, dodane su sticky teme, teme u kojima sudjelujem i teme koje pratim, ali entiteti su me najviše usporili s updateom....jednostavno ne prikazuje cijeli izvornik kada stavim entitete.....sticky tema bude sve više...ove su samo početne

Zayc_17 sri 7.4.2010 23:47
Šef kaže...

BUMP!

 

 

 

Da se ne zaboravi na ovo i, da još ljudi instalira ovaj awsome dodatakOsmijeh

btw. tnx xD ....trenutno radim na update-u al imam nekih sitnih problema, tako da neznam kada će biti nova verzija na netu...a i sada su i hrv. slova gore.....neznam kada će bit gotovo, al vjerojatno za vikend....nije 100% sigurno, al pokušat ću...

Zayc_17 čet 8.4.2010 15:26
Mitch kaže...

ak možeš daj popravi ovaj sticky

stalno izbacuje piše "stranice su nedostupne"

 

i kak si napravio taj add on ?

Naime, to nije greška. Moraš biti ulogiran na forum (tj. na bug online) kad ideš na ove sticky-e jer je složeno da te prebaci na prvu nepročitanu poruku......u vezi izrade, pratio sam tutorijale i neke primjere (nažalost nemam više linkove) , a i sada prije dva tjedna sam u školi počeo učiti XML, tako da ide mi u korist :D .

Zayc_17 ned 2.5.2010 18:27

Verzija 1.2  (2.5.2010.)

 

Izmjenjeno:

     - kompaktabilno je sa završnom verzijom 3.7a5pre

     - podržana su sva hrvatska slova

     - izmjenjen About izbornik

     - dodani novi podforumi nastali nakon zadnje nadogradnje

 

Novo:

     - dodane sve sticky teme (ako nedostaje koji, molim na PP ili u temu)

     - pračenje aktivnosti "Teme koje pratim" u donjem baru (statusbar)

     - u opcijama moguće odabrati period između provjere novih poruka u "Teme koje pratim"

     - status kada niste logirani:  

     - status kada nema novih poruka:  

     - status kada ima novih poruka u u "Teme koje pratim":  

     - prijedlog u vezi pretraživanja (ovo je defaultno, nisam ništa radio u vezi toga):      - dvostruki klik na bubamaru otvara stranicu "Teme koje pratim"