Tvrdi i optički diskovi

Pokusavam ga staviti, ali valjda stalno izlazi HDD

Jbac252 čet 21.2.2019 18:18

Stavio sam HDD u laptop umjesto cd roma i radio je sve do sada, medutim svako 1-2-3 restarta ne ocita da ga ima, nekada kada ga ocita u This PC nestane. Stavio sam ga dobro, zasarafio sve ok, ali neznam sto se dogada, zasto ga prestane ocitavati? Jeli moguce da nekako izlazi HDD iako cvrsto stoji?

ihush čet 21.2.2019 19:55

stavljaš ga.. ako se radi o hdd-u, postoji mogućnost ovisno o kontroleru-chipsetu removable (ejectiranje), postoji powersaving (isključivanje), pa i loš kontakt npr ladica nije do kraja utisnuta u konektor.. -ako je nešto drugo, nastavi.. kad dođe vrijeme znat ćeš što dalje :))

SamoPitam3 čet 21.2.2019 20:02
Jbac252 kaže...

Sve radi, ali valjda onaj utor ili rupa kako se zove ne sjeda dobro. Kako je tu stalno bio cd rom valjda je rasirio tu rupu i vise nema efekta. Spojio sam ga kabelom na PC i radi, misterij!

Auuuu. Grdo...

Jbac252 čet 21.2.2019 20:51
ihush kaže...

stavljaš ga.. ako se radi o hdd-u, postoji mogućnost ovisno o kontroleru-chipsetu removable (ejectiranje), postoji powersaving (isključivanje), pa i loš kontakt npr ladica nije do kraja utisnuta u konektor.. -ako je nešto drugo, nastavi.. kad dođe vrijeme znat ćeš što dalje :))

 Cekaj, kakav powersaving? Znaci ako je ukljucen on samo padne i ne radi kako treba? Gdje to mogu iskljuciti?

 

Edit: Ocitava ga u Device Manager, ali ne i u This PC

Edit2: Stavio sam ovako, valjda ce proradit http://prntscr.com/mobwsd

ihush čet 21.2.2019 20:56

ovisi o opcijama u bios-u (npr hotplug.. a ovo je cd-dvd port koji je vjerojatno tako defaultno postavljen..) + driver koji u powermanageru nudi podešavanje npr trun off when... isključiš i tad ga power ne gasi. Ili loš kontakt, ladice su loše (neprecizne..) gurni to kako spada 'muški'.. :)