Tvrdi i optički diskovi

TV ne prepoznaje WD My Passport

paradizo ned 23.1.2011 13:14

Probao sam da pustim na plasmi film koji je na WD-u,plasma ga ne prepoznaje.WD je ntfs,onda uzmem Kingston od 4giga koji je fat32 i tv pusta film najnormalnije.Da li se WD My Passport sme preformatirati u fat32 ili je bolje da ne brljam?Molio bih vas za savet,nije mi o glavu da pustam preko plasme jer imam blu ray player LG BD390,mada bih voleo da mogu koristiti player iz tv-a.Hvala{#}

vlad0 ned 23.1.2011 13:18
paradizo kaže...

Probao sam da pustim na plasmi film koji je na WD-u,plasma ga ne prepoznaje.WD je ntfs,onda uzmem Kingston od 4giga koji je fat32 i tv pusta film najnormalnije.Da li se WD My Passport sme preformatirati u fat32 ili je bolje da ne brljam?Molio bih vas za savet,nije mi o glavu da pustam preko plasme jer imam blu ray player LG BD390,mada bih voleo da mogu koristiti player iz tv-a.Hvala{#}

 

Yep, morat ćeš disk formatirati u FAT32 da ga skuži. Ako je disk veći (40+ GB), preporučam da za formatiranje koristiš FAT32Formatter.

 

paradizo ned 23.1.2011 14:21

Skontao sam i ja da tv ne podrzava ntfs,samo me buni da li smem preformatirati hdd iz ntfs u fat32,za koji sam se uverio da tv podrzava.U pitanju je disk od 500giga,da li ga smem preformatirati i da li cu mu bitno smanjiti kapacitet?Hvala na odgovorima{#}

bugonja ned 23.1.2011 14:49

pa kako mu mozes smanjit kapaictet formatiranjem?to je samo drugi datotečni sustav

 

ako ti HDD nije bitan bez proeblema opali format FAT 32 i stavi sta god zelis(nadam se da znas da fileovi veci od 4 GB nemogu ici nego ih moras dijelit sto smatram da je danas smjesno kraj MKV filmova i igrica od 15GB)

paradizo ned 23.1.2011 15:13

Ovo pitam zato sto usb od 8 giga formatiran u fat32 nece ta prihvati film preko 4giga ili vec koliko ne mogu da se setim,kada ga formatiram u ntfs on bez problema prihvata.Zato ovo pitam jer mi se cini da sam negde procitao da ako je WD formatiran u ntfs ne sme da se preformatira u fat32,mislim na ove hdd od 500giga i vece.Oprosti ako lupam iz neznanja,mozda sam se samo zahebo{#}

GW freak ned 23.1.2011 16:12
paradizo kaže...
DamageHigh kaže...

Tako je, FAT32 ne podržava datoteke veće od 4 GB..

To je kompromis koji moraš prihvatiti..

Ali smiješ ga preformatirati.

Pa zar i ovaj od 500giga?Kukuuu{#}

 

Da ima i 20 terabajta, neces moci staviti fajlove vece od 4 Gb na njega. Tako jednostavno radi FAT32