Tvrdi i optički diskovi

Preporuka hard disk do 370 kn

jukiii sri 29.9.2010 01:23

Evo *moga* bi kupit novi hard disk jer na ovome mi ponestaje prostora ( 80 gb ), Mozete mi preporucit neke a da nisu skupi!!!! , mogu bit 320 gb , 500 gb , 120 gb, nije vazno koliko su GB ( nemora bit terabajt)  samo da imam prostora =/. Vazno mi je radi muzike i filmova, igre nisu toliko bitne

stoncin3 sri 29.9.2010 06:19
jukiii kaže...

hmm amo rec 350 kn = 370 kn maximalno.

 Ovaj do 370. Samo imaš još i poštarinu ako nis iz Rijeke ili iz Zagreba?

btw Pazi kako ih slažeš ovaj je sigurno brži od tvojega to ti je Samsung F3 novi disk i koji možeš staviti za Local disk C:\Namigiva

decko1987 čet 30.9.2010 13:29

moze pomoč?...

imam dva kompjutera...i sad na ovom jednom riknula matična..

a na hard disku od tog strganog kompa imam nekih stvari..

ja bi sad htjeo staviti taj hard na ovaj noviji kompjuter koji radi..

znam sve montirat..ali ne znam jel treba samo ga montirat ili treba nesto instalirati poslje..preciznije pitanje : oce li mi novi pc sam prepoznati hard disk od starog pc-a, ili trebam nesto napraviti?

Lazarus Long čet 30.9.2010 13:56
decko1987 kaže...

oce li mi novi pc sam prepoznati hard disk od starog pc-a, ili trebam nesto napraviti?

  Oce ga prepoznati ali nije zgorega napomnutu da moras imati iskljuceni naposnki kabel od PC-a kada montiras disk i za svaki slucaj pazi u koji SATA utor ustekavas disk. Na pr. ako ga ustekas u SATA1 PC ce probati da bota sa njega

 

Nako starta PC-a HDD ce biti prepoznat u BIOS-u i naravno od strane Windowsa. Pisat ce Found New Hardware (ne trebaju ti nikakvi driveri) i eventualno je moguce da bude zatrazen restart (ne mora da znaci)

Nakon toga kopiraj podatke gdje ti je volja i (opcionalno) formatiraj particiju gdje su ti bili Windozi. Uradi check disk na staro/novom HDD-u