Stoja ned 19.7.2009 14:26

Ovako,imam jedno pitanje u vezi problema sa hard diskom.Imam trenutno jedan disk od 200GB i jedan od 1TB.Svaki ima po dvije particije, te na onom od 200GB na svakoj particiji imam jedan os u dual-bootu(xp i vista).Mene zanima da li bi mogao na hardu od 1TB koji je podosta popunjen(ne previše al nekih 300-tinjak GB-a)napravit još jednu particiju na koju bi instalirao OS,jer bi htio maknut ovaj od 200 jer je previše spor a ovaj od 1TB bi bio puno brži u radu.Znači da se to nekak može napravit al da neformatiram ove 2 particije?

Franjo15 ned 19.7.2009 16:45

e da se ja prikrpam...

imam win 7 i instalirao sam si easus imam jedan hard podijeljen na dvije particije, i ubacio sam jos jedan od 250GB, i cita mi ga u biosu,

ali nema ga u win, niti pokazuje ga u easusu..

neznam u cemu je problem...

a na tom disku moram nove win instalirati, kad hocu dici xp kaze da ne posoji hard iako ga cita u biosu..

Baso53 čet 13.5.2010 18:34

Ovako imam jedno pitanje.. Naime ja imam HDD od 80 GB(jaaaako malo, znam) i podjeljen je na dvije particije. E sad dal ja mogu logical particiju podijeliti na dva djela bez straha za gubitke podataka? Ajde da vas vidim znalci Belji se.

stiv ned 16.5.2010 13:58

Molim da mi objasnite kako pomoću programa Active Partition Manager smanjiti veličinu particije C sa 290 Gb na 50 Gb i taj ostatak prebaciti na particiju E.Hard je veličine 500 Gb.Kod instalacije Windowsa stavljena mi je po mom mišljenju prevelika  particija C. Hvala.