blanchard uto 23.6.2009 16:26

Imam hard Samsung-ov hard T166 (500 GB) i do sad mi je bio eksterni hard,  tj adapterom je bio spojen na komp prek usb-a. Jucer je normalno radio, sve super, bas sam ga punio sa filmovima Cool Star je tocno godinu dana.

 

Danas ga upalim i cujem zvuk kao da se ploce pocinju vrtit, al nakon sekunde prestanu i sve se stisa, nakon toga opet tako; pocnu se vrtit i odma se ugase. Taj se postupak ponavlja dalje i dalje. Dobro, ugasim ja disk, odstekam, pokusam ja zastekat kasnije u neku drugu uticnicu, al sad se niti ne cuje zvuk od vrtnje ploca, samo neko tiho pistanje ???

 

Jel moguce da je to problem s tim napajanjem za disk od ladice il je disk gotov ? (Nadam se da nije Plač)

blanchard uto 23.6.2009 16:41

Sumnjam da se pregrijao... Sad je hladno vrijeme, a i nije tak dugo radio radio, mozda 10-ak sati, a prije je znao i po par dana bez prestanaka - seedanje i to...

 

Sad mi ga uopce vise nece zavrtit, kad ga ukljucim unutra cujem zvuk kao da sat kuca Iznenađen

blanchard sri 24.6.2009 00:06

Radiiii ! Osmijeh

 

Spojio sam ga u komp i radi ko nov! Ocito je adapter kriv. Bios mi ga normalno prepoznaje.

 

Ocito stize nova ladica, imate neki best buy ? Mora biti za sata disk, a bilo bi dobro i firewire jer ga imam na laptopu.

cro_blue sri 24.6.2009 00:18
blanchard kaže...

Radiiii ! Osmijeh

 

Spojio sam ga u komp i radi ko nov! Ocito je adapter kriv. Bios mi ga normalno prepoznaje.

 

Ocito stize nova ladica, imate neki best buy ? Mora biti za sata disk, a bilo bi dobro i firewire jer ga imam na laptopu.

 

Vidim da si već riješio problem ali i ja sam prije nekih 15-ak dana imao isti takav problem s istim Samsungovim diskom. Na kraju mi je jedino upalilo da promijenim SATA slot na matičnoj i tek tada je disk proradio normalno. Cijelo vrijeme sam bio uvjeren da je do MBO ali sad više nisam siguran. Moguće je da je problem u toj seriji Samsungovih diskova pošto je riječ o istom modelu diska s istim problemima.

robson sub 26.9.2009 09:10

nadovezujem se na naslov teme.

 

znaci imam slican problem kao autor teme...pa vas trazim za savijet.

dosad sam imao WD-ov od 160gb...star je, oko 4.mjeseca.

prije par dana, kupnja jos jednog takvog, znaci opet WD 160gb.

novi disk radi bez problema, medutim sa starim(na kojem je OS i sve ostalo)su sada poceli problemi...u biosu je prepoznat, sve se normalno boota...ali svako malo zastajkuje, cuje se zvuk vrtnje, pa stane, pa se pokrene, i tako izmjenicno kojih 10 puta, onda se normalizira na koji sat, pa ponovo.(tokom tih zastajkivanja vrtnje, zamrzne se ekran i svi procesi, 'Not responding')

 

dakle, disk je star SAMO 4. mjeseca, dosad je radio bez greske, pa ja bacam sumnju na napajanje, 400W MS...nije no name, ali je...onako...'ni vrit ni mimo'..konfa je u potpisu..pa vas molim ako netko tko se vise razumije, moze reci dali je stvarno napajanje preslabo.

 

hvala.

 

dax_22 sub 26.9.2009 09:19
robson kaže...

nadovezujem se na naslov teme.

 

znaci imam slican problem kao autor teme...pa vas trazim za savijet.

dosad sam imao WD-ov od 160gb...star je, oko 4.mjeseca.

prije par dana, kupnja jos jednog takvog, znaci opet WD 160gb.

novi disk radi bez problema, medutim sa starim(na kojem je OS i sve ostalo)su sada poceli problemi...u biosu je prepoznat, sve se normalno boota...ali svako malo zastajkuje, cuje se zvuk vrtnje, pa stane, pa se pokrene, i tako izmjenicno kojih 10 puta, onda se normalizira na koji sat, pa ponovo.(tokom tih zastajkivanja vrtnje, zamrzne se ekran i svi procesi, 'Not responding')

 

dakle, disk je star SAMO 4. mjeseca, dosad je radio bez greske, pa ja bacam sumnju na napajanje, 400W MS...nije no name, ali je...onako...'ni vrit ni mimo'..konfa je u potpisu..pa vas molim ako netko tko se vise razumije, moze reci dali je stvarno napajanje preslabo.

 

hvala.

 

Prije bih rekao da ti disk krepava jer ipak HDD nije toliko velik potrošač kao npr. grafička kartica. Doduše, tvoja HD4670 ne troši puno ali sigurno i u idle-u vuče puno više od HDD-a.

 

Možeš probat spojit disk u neki drugi komp tako da eliminiraš napajanje...