Tvrdi i optički diskovi

Hdd se bez razloga podiže iz idle mod-a?

athlon64 sri 4.4.2012 19:35

Imam jednoga wd green-a 2TB i jednoga wd scorpia 120gb u pc-u, namistia sam pod power menegment da ih automatski ugasi nakon 5 min nekorištenja, na ni jednom od njih se ne nalazi ni pagefile,ni temporary files od windowsa ni keš od browsera,to je sve na ssd-u, dakle pratim status resource monitorom i ništa ne koristi diskove, graf je na 0%, i diskovi se zaustave nakon 5 minuta ali se opet par minuta nakon bez razloga zavrte, dakle ništa ih ne koristi a opet se zavrte, wtf?

athlon64 sri 4.4.2012 19:42
Don Kihoty kaže...

Moraš isključiti i kantu za smeće, i ona ga voli pokrenuti, i nekakav temp file i mnogo toga.

 

Ja svoja dva niti ne gasim, jer ih ne čujem.

kako isključim recycle bin xd, ma ne čujem ni ja svoje al eto, kad mi vec radi pc 24/7 a wd green mi od toga treba 3-4h onda stvarno ne triba se trošit bez veze, jel znas malo preciznije sta bi treba izgasit?

Penryn sri 4.4.2012 19:48

Za diskove je najbolje da stalno rade ili stalno ne rade. Konstantno paljenje/gašenje ih izludi(isto tako rad na preniskim i previsokim temp), pošto je ipak mehanika u pitanju, slično kao kod motora u autu.

Ja sam svom isključio parkiranje glave i gašenje, i evo nakon 6500 radnih sati i dalje normalno radi.

athlon64 sri 4.4.2012 19:51
Penryn kaže...

Za diskove je najbolje da stalno rade ili stalno ne rade. Konstantno paljenje/gašenje ih izludi(isto tako rad na preniskim i previsokim temp), pošto je ipak mehanika u pitanju, slično kao kod motora u autu.

Ja sam svom isključio parkiranje glave i gašenje, i evo nakon 6500 radnih sati i dalje normalno radi.

znači neka se vrti cilo vrime i ko ga yebe, a vidim da je i ovaj scorpio dok je bia u sestrinom laptopu poprilično load/unload cyclea napravia, 360 000 u 10k sati rada, ima bit da je stalno bilo idle-dizanje...  i kako da pristupim postavkama parkiranja glave?

Don Kihoty sri 4.4.2012 19:54
athlon64 kaže...
Don Kihoty kaže...

Moraš isključiti i kantu za smeće, i ona ga voli pokrenuti, i nekakav temp file i mnogo toga.

 

Ja svoja dva niti ne gasim, jer ih ne čujem.

kako isključim recycle bin xd, ma ne čujem ni ja svoje al eto, kad mi vec radi pc 24/7 a wd green mi od toga treba 3-4h onda stvarno ne triba se trošit bez veze, jel znas malo preciznije sta bi treba izgasit?

Desni klik na kantu -> properties. Dalje ćeš se snaći.

athlon64 sri 4.4.2012 19:56
Don Kihoty kaže...
athlon64 kaže...
Don Kihoty kaže...

Moraš isključiti i kantu za smeće, i ona ga voli pokrenuti, i nekakav temp file i mnogo toga.

 

Ja svoja dva niti ne gasim, jer ih ne čujem.

kako isključim recycle bin xd, ma ne čujem ni ja svoje al eto, kad mi vec radi pc 24/7 a wd green mi od toga treba 3-4h onda stvarno ne triba se trošit bez veze, jel znas malo preciznije sta bi treba izgasit?

Desni klik na kantu -> properties. Dalje ćeš se snaći.

je,skužia sam,al ni to ne pomaze.

Penryn kaže...

WDIDLE3.exe se zove programčić, iz dos-a ga pokrećeš. Ne mogu se sjetit kako točno ide, al nije teško, malo progooglaj i vidi jel odgovara za tvoj model.

fala, poigrat cu se ;)

Penryn sri 4.4.2012 22:02

Ma nisam siguran jel to sad točno taj, ali znam da sam sa nekim wdidle3(evo našao sam ga sprženog na CD-u) ugasio parkiranje glave i da je nakon toga Load/Unload cycle počeo rasti puuuno sporije nego prije, znači parkiravanja glave nije bilo.

EDIT: Evo, mislim da ovdje piše sve. 

Penryn sri 4.4.2012 23:45

Moj je u laptopu pa ga i ne koristin baš puno. Trajat će mi još 8 godina - aj super. {#} Nije baš da vjerujem ovome, al dobro. {#}

Sutra ću baš vidit koliko GB okrenem u danu. Zanimljiv programčić, al ne nudi ništa više od onoga šta možeš preko AIDE64 vidjet.

athlon64 čet 5.4.2012 09:47
Penryn kaže...

 

Moj je u laptopu pa ga i ne koristin baš puno. Trajat će mi još 8 godina - aj super. {#} Nije baš da vjerujem ovome, al dobro. {#}

Sutra ću baš vidit koliko GB okrenem u danu. Zanimljiv programčić, al ne nudi ništa više od onoga šta možeš preko AIDE64 vidjet.

 

128 gb u samo 130-ak radnih sati, imaš ti veći prosjek zapisa od mene xd,nea veze,yebe ti se.