Televizori

TX-P55VT50E Da ili ne? Cijena - sitnica (U Njemčij

diablo2211 sub 1.12.2012 11:21

kupujem Panasonic plazmu 55" iz njemačke.

razmišljao sam oko sličnog LGa 960V LED TVa,

(http://www.svijet-medija.hr/p/TV-prijemnik-3D-LED-LCD-LG-55LM960V/38877/)

 

ali kvaliteta slike je presudila kao i bolji 3d s aktivnim naočalama.

Za raliku u cijenu HR I Njemačka kupio bih još 3 naočale i da mi ostane para.

 

skoro 1000 € su jeftiniji nego naši, ako se uzme i MWST.

 

http://www.alternate.de/html/product/Panasonic/TX-P55VT50E/1008971/?

 

zanima me kako oni dugo izdrže (ima 5 godina EU wide garanciju) kao ekrani, da li su zbilja dobi?

 

Vidim po potrošnji da su kao i LED tu negdje,

a jedino se bojim burn ina, iako doma uopće ne gledamo TV programe, nego samo skinute crtiće, filmove i serije.

 

Naravno da ću igrad Dust 514 i Eve online na njemu, a možda i fallen enchantress....ipak su boje PREDIVNE.

 

Anyway, ima tko kakav prijedlog, sugestiju ili razlog zašto da ipak ne uzmem plazmu nego LG LED?

 

isto, što je s 3dom? aktivni ili pasivni? Gdje se može testirati uživo da vidim šta mi je bolje?

EpicFailGuy pet 21.12.2012 21:51

Uzmi Panasonicovu Plazmu!OBAVEZNO!

Ovdje više nego sretni bivši vlasnik G20 serije koja pojede sve kaj Samsung ili LG i*ere..

A VT50 serija, pa to je proglaseno za najbolji televizor 2012 na svijetu...

Stvarno ne znam kaj čekaš, a gara, šta ce ti gara, pa to neceš prodavat dook ne crkne, a ima preko 100 000 sati garantirani zivot panela,

dakle garantiranih 11 godina non stop da je upaljena če crknut i to ak je maltretiraš...

 

Apsolutno UZMI!!

Slobodno mi možeš kavu i cigare poslje kupit...

EpicFailGuy pet 21.12.2012 22:07

8(Sta se tice burn ina, gle, zaspat ceš uz upaljeni TV. Sto puta.

Probudit ces se u jutro, a na ekranu pajo patak drži dasku na kojoj piše THE END..

Al stavi na bilo šta drugo i slika se popravi za 10-ak minuta, cak i ak je jaki burn in, plazma ce ga popravit s vremenom.

To je stvar  prošlosti tak da ne brini.

Pretpostavljam da imaš klince i zenu koja gura USB u HDMI(ovo se meni dogodilo :))

Gle, moraš ženi i djeci objasnit da je to skupa stvar i da se ne ostavljaju jarko bijele statične slike upaljene, nije bad, popravit ce plazma, al isto kao što bi rekao djeci da nejdu s blatnjavim

čizmama , masnim rukama  s ljeplivim hamburgerima u Aston Martina i s ovim neka osnovna pravila postavi, ne pričam tu o tiraniji vec cisto o zdravom razumu koji se moze primjeniti za svaku skupu stvar.

Dakle, go for it, definitivno TV s najboljom slikom trenutno na trzištu(a da ne kosta preko 40 000€).

Ja sam prosao FarCry3(PC verziju prek HDMI) i naprosto igre ponovo postanu zabavne, spoji još to s Nvidia 3D Kit-om, koji skoro svaku igru pretvara u 3D i imat ces sta za vidit(ak mozes pogurat 1600€ za telku, mozes jos navuc 150evra za 3D Kit)..

A poslje kad ti dosadi, javi se meni da je otkupim...

E, jos jednastvar, pogledaj malo po oglasnicima, Panasonicove Plazme ,serija g10,s10 pa nagore, u opce ih nema, ljudi ih ne prodaju, naprosto niko ne prodaje, ja sam trazio3 godine i nasao sam jednu G20 , jednu G30 i jednu S30 da se prodaje, u 3 godine...3 telke, a jedna je bila moja,a pogle sve best sellere od LGa i Samsunga, raja ih se oce riješit a ne može..

Jedini koji moze konkurirat Panasonicovoj plazni je Sharp, al to je rijetko nabavljivo idobri modeli su za Aziju..

 

 

cassini sub 22.12.2012 16:09
EpicFailGuy kaže...

Uzmi Panasonicovu Plazmu!OBAVEZNO!

Ovdje više nego sretni bivši vlasnik G20 serije koja pojede sve kaj Samsung ili LG i*ere..

A VT50 serija, pa to je proglaseno za najbolji televizor 2012 na svijetu...

Stvarno ne znam kaj čekaš, a gara, šta ce ti gara, pa to neceš prodavat dook ne crkne, a ima preko 100 000 sati garantirani zivot panela,

dakle garantiranih 11 godina non stop da je upaljena če crknut i to ak je maltretiraš...

 

Apsolutno UZMI!!

Slobodno mi možeš kavu i cigare poslje kupit...

e jesi ga nasro...

 

 

al samo da dodadm, ak je to "najbolji" TV na svijetu kak si ti reko (samo ne znam tko ga je proglasio najboljim i odakle mu pravo i po kojim kriterijima taj može to reć), onda mu gara ni ne treba jel??

a zašto svi pa i Panasonic daje jamstvo 2 godine na TV??? vjerojatno zato jer ima mogućnost da nešto ne valja pa da treba imat garu...a kam će tip sa svojim plazma od 50 kg ovdje u HR??? opet ga nosit u švabiju????

deckard sub 22.12.2012 16:28

Ja sam kupio prošlogodišnji model GT30 (50") i imao ga doma neko vrijeme prije nego mi je živce popio; break-in period, flickavi 3D, ultraskupe naočale koje trebaš puniti, zujanje na svijetlijoj slici, image retention već nakon pola sata tekme, a došao je i računa za struju na kraju balade. O green tingeu nećemo, to se navodno riješilo na ovogodišnjom modelima. Vratio sam telku, doplatio nešto sitno i uzeo 55" LG LED (LW4500). LG nisam trebao ni kalibrirati (imam kalibrator), out-of-box postavke u određenom THX modu (moguće ga je bilo upaliti u servisnom meniu iako taj model tvornički ne podržava THX) odlične, slika ko kino. Istina, ta telka nema dubinu crne ko Pana plazma, ima side bleedinga zbog rasporeda osvijetljenja, ali je 3D ko u kinu, svjetlosnu godinu iznad Pana plazme (7 para pasivnih cvika u paketu, možeš u to buljiti čitav dan da te ne zaboli glava, stvari lete na sve strane, of flickanja ni "f" - masa ljudi ne podnosi aktivni 3D, znam ih nemali broj). Od kad sam ga raspakirao počeo sam ga koristiti bez ikakvih vragolija sa slikom, znači 1:2.25 s crnim trakama gore-dolje, nikakav break-in period s pažnjom na kontrast i osvijetljenje, logotipi me nimalo ne tangiraju da će se zapeči, ne zuji ni najmanje, interpolacija slike čak i bolja od Pana plazme, motio i deblur rade posao kako treba, a po danu ga bacim u "torch" mod i svijetli ko Betlehem, a ne da sebe gledam u refleksiji blijede slike po danu ko na plazmi. Uglavnom svakom svoje, za plazmu treba imati živaca (i viška para za struju kad dođe račun :-). Što sve skupa ne znači da je mi plazma nije bila OK što se tiće slike, slika je super, al brate mili nisam kupio telku da joj mijenjam pelene :-)

diablo2211 sri 26.12.2012 13:15
cassini kaže...
EpicFailGuy kaže...

Uzmi Panasonicovu Plazmu!OBAVEZNO!

Ovdje više nego sretni bivši vlasnik G20 serije koja pojede sve kaj Samsung ili LG i*ere..

A VT50 serija, pa to je proglaseno za najbolji televizor 2012 na svijetu...

Stvarno ne znam kaj čekaš, a gara, šta ce ti gara, pa to neceš prodavat dook ne crkne, a ima preko 100 000 sati garantirani zivot panela,

dakle garantiranih 11 godina non stop da je upaljena če crknut i to ak je maltretiraš...

 

Apsolutno UZMI!!

Slobodno mi možeš kavu i cigare poslje kupit...

e jesi ga nasro...

 

 

al samo da dodadm, ak je to "najbolji" TV na svijetu kak si ti reko (samo ne znam tko ga je proglasio najboljim i odakle mu pravo i po kojim kriterijima taj može to reć), onda mu gara ni ne treba jel??

a zašto svi pa i Panasonic daje jamstvo 2 godine na TV??? vjerojatno zato jer ima mogućnost da nešto ne valja pa da treba imat garu...a kam će tip sa svojim plazma od 50 kg ovdje u HR??? opet ga nosit u švabiju????

 

30 kila. Ledovi su 25-30... A da je ovaj svuda najboljim ekranom proglasen - jest... I da fps igre nema LCDa koji to moze bez trtranja vrtit...
diablo2211 sri 6.3.2013 12:03

Iskustva? SAVRSENO. Najbolje. Edit: DLNA ne radi dobro, player fileova je sheban, u preview prozoru dobro, kad pustim preskace i nekaki nije 16:9 ekran. Doduse to je sve bio mkv hd stream s PCa bezicno vezan na superbrzi 5g, ali...popcorn rastura a star 8 godina...

CyberDemonVZ sri 6.3.2013 12:06
diablo2211 kaže...
Iskustva? SAVRSENO. Najbolje. Edit: DLNA ne radi dobro, player fileova je sheban, u preview prozoru dobro, kad pustim preskace i nekaki nije 16:9 ekran. Doduse to je sve bio mkv hd stream s PCa bezicno vezan na superbrzi 5g, ali...popcorn rastura a star 8 godina...

Imas VT50? Eto, ljubomoran sam :)

 

Jesi ga bar postavio na zid??

Ja ima 46" TV na zidu, kako to dobro izgleda :)

diablo2211 ned 10.3.2013 13:29

nisam na zid jer nam je kauč ukoso u odnosu na mjesto za TV. 55", VT 50e, mrak tv stvarno nemam riječi. čak i 3d zakon, skidam sad 3d BD i puštam preko popcorna i PSmedia streamera.

 

pričao sam s puno ljudi kažu da jedva čekaju da smo u EU da mogu iz Njemačke naručiti TVe i takvu tehniku....za puno manje para od ovih naših ljudoždera u trgovinam,a!!