Televizori

Problem sa samsung plazmom ps42c450

lu_zer pet 15.7.2011 17:15

Kupio sam istu prije godinu dana (ima dvije godine garancije pa me još ne brine previše) 

Prvih par mjeseci razrađivao sam je kako je trebalo (filmski način rada) poslije sam ju koristio normalno , spojena je na komp ali ne igram ništa preko nje. uključen je i video rekorder , preko scarta!

Nisam nikada radio kalibraciju slike!

Do nedavno je sve bilo u redu , (naglasak je na nedavno!!) sad su mi se u donjoj polovici ekrana počele pojavljivati fleke. Ne stalno , ne uvijek  gotovo bez pravila , primjetljive su kad je poprilično bijeli ekran, recimo gledam nešto i kad se naglo pojavi svijetli ekran , pojave se i fleke , kako brzo prođe svjetla scena tako nestanu i fleke ili više nisu uočljive, ali zapravo nema pravila, nekad na potpuno svjetlom programu ih nema ! 

Imam b net osvovni paket , fleka se pojavljuje i na analognim i na digitalnim programima, fleka je standardnih kontura nije baš jako uočljiva ali bode u oći , uvijek je istih dimenzija , i nepomična je recimo kao da je oštečen donji dio ekrana s nekom kiselinom, fleka je nekakve čudne nijanse lagano svijetlo žuto-zelena??? Teško je to opisati

Probao sam se igrati sa oštrinom .,svjetlinom, balansom boja , white balance, ponovno sam isprogramirao kanale... i ništa

Opet bojim se da je neka glupost koju je moguće vrlo jednostavno riješiti, plazma od 106-7cm ipak nije portabl da ju začas odneseš do servisa!

Da li bi problem mogao biti sa plinom , nakon koliko se plazma mora nadopuniti plinom , radi li se to još uopće?

Da li bi bilo pametno povući novi software ?

 

KaeR pet 15.7.2011 18:31

S obzirom da ti se mrlje ne pojavljuju stalno, nije burn-in, tj. teško da se radi o oštećenom ekranu. Moguće je da postoji neki problem s elektronikom koja upravlja prikazom slike, ali i to je teško potvrditi kad greška nije stalna.

Punjenje plazme plinom? Čudno, nisam nikad čuo za takvo nešto, bojim se da je neki nesporazum u pitanju, ne čini mi se uopće logično...

Ako postoji novi software za taj TV, i ako ga možeš uopće sam nadograditi, možda i pomogne (ako je neka softverska greška); naravno, koristi samo službeni software.

lu_zer pet 15.7.2011 21:33
KaeR kaže...

S obzirom da ti se mrlje ne pojavljuju stalno, nije burn-in, tj. teško da se radi o oštećenom ekranu. Moguće je da postoji neki problem s elektronikom koja upravlja prikazom slike, ali i to je teško potvrditi kad greška nije stalna.

Punjenje plazme plinom? Čudno, nisam nikad čuo za takvo nešto, bojim se da je neki nesporazum u pitanju, ne čini mi se uopće logično...

Ako postoji novi software za taj TV, i ako ga možeš uopće sam nadograditi, možda i pomogne (ako je neka softverska greška); naravno, koristi samo službeni software.

ne znam baš da li je softwerska pogreška jer ekran je skoro godinu dana radio o.k., ima on u meniju jednu test sliku  i ona izgleda o.k., problem je večinom kod reklama kad dolazi do brzih izmjena slika .

novi software sam našao na samsungovoj stranici i nadogradit ću ga ćim nađem vremena, mislim da to nije problem! nadam se samo da time ne gubim garanciju?

Nekada davno prije 10 godina kad je moj bratić kupio prvu plazmu u gradu i koja je koštala ko 10 ovih koju saj ja kupio a koja nije ni tuner imala ali još uvijek radi k o nova , e tada davno postojala je neka priča da plazmu nakon nekog vremena treba (kao recimo klima uređaj) provjeriti i eventualno nadopuniti sa plinom koji se nalazi u njoj!?!

Kad sam kupio pitao sam prodavača u trgovini za to , on mi je rekao da je to bio slučaj sa starijim modelima !!

thnx , ima samsung i neki br telefona pa možda nazovem i pokušam objasniti

Da li možd može biti problem ako sam recimo (nekažem da jesam) ekran prebrisao umjesto navlaženom krpicom , recimo krpom našpricanom pronto antistaticom?

Lazarus Long sub 16.7.2011 00:12
lu_zer kaže...

novi software sam našao na samsungovoj stranici i nadogradit ću ga ćim nađem vremena, mislim da to nije problem! nadam se samo da time ne gubim garanciju?

  Neces izgubiti garanciju ako radis flash sa firmwareom koji je oficijalno dostupan na sluzbenim stranama a tvoj je, tako da....

Sto se tice cudnih "fleka" ja mislim da je od ciscenja. Ugasi TV i dobro pogledaj antirefleksni sloj (ukljuci jako svetlo ili danju)

 

Da li se ovo popnavlja samo na HD snimkama ili BD ripovima? Da li je slucaj isti kada gledas snimku sa DVD-a? (aludiram na brzinu procesuiranja slike)

 

HINT:

zamoli nekog da primjeti da li se isto desava. Pronadi "tuduma" za tehniku i bez navodenja postavi ga da gleda i da li ce isto primjetiti.

lu_zer sub 16.7.2011 11:37

ugradio sam novi software sinoć .osim nešto novih gluposti u izborniku, ništa novo!

Svaki tudum primjeti nakon par minuta fleke jer se pojave sa prvom bijelom slikom (npr završetak reklame za vip kad se na bijeloj podlozi redaju ponude mobilnih uređaja) problem je što fleka nije stalna, znaći sad je ima za par sekundi je nema ili je skoro neprimjetna ( sve na bijeloj podlozi) probat ću pogledat neki dvd, na tjuneru (analognom) od videa se također vidi, također i na tuuneru od tv-a i kad gledam analogne i digitalne tv.

ono što sam jučer skinuo za probu nije funkcioniralo , pustim na kompu na bs playeru i nevidi se baš ništa, ( ne kužim možda ima veze jer mi tv nije full hd a čini mi se da taj promo je?!?

jučer sam također ovaj forum (sa izrazitom bjelom podlogom) prikazao na tv-u i fleka je stalno bila uočljiva, zatim sam se sa tom slikom igrao po izborniku tv-a i razlika je samo ta što je fleka nekad bila malo više ili malo manje uočljiva , ali opet bez nekog pravila(jbg)

 

ako je od čišćenja onda bi fleka trebala biti preko cijelog ekrana? nikad baš nisam čistio samo donju polovicu

lu_zer sub 16.7.2011 14:38

nije stalno , fleka je odnedavno tu! nije stalno ista (ista je što se tiće kontura) ali na istoj podlozi ponekad je jača , ponekad jedva vidljiva !

nema nikakvog površinskog oštećenja, neznam, ko da se nešto razlijalo u samom ekranu, ili je možda nešto problem sa procesiranjem slike, ali to je daleko iznad mojih poimanja suvremenih tv uređaja:)

Sreća u nesreći (ko da sam znao) kutija u kojoj je kupljena je sačuvana u podrumu, zapravo prije nego iz iste deložiram nelegalno nastanjene miševe , štakore i žohare i spakiram je i odem do servisa, kakva je procedura da li kao i za veš mašine, dođe netko iz servisa (sumnjam ali ipak pitam) jer malo je nezgodno plazmu od107 cm strpati i otfurati

Lazarus Long sub 16.7.2011 14:42
lu_zer kaže...

  dođe netko iz servisa (sumnjam ali ipak pitam) jer malo je nezgodno plazmu od107 cm strpati i otfurati

  Ima ih svakavih servisa. Od onih "susretljivih" koji dodu kod tebe i naplate putne troskove do onih "donesi da vidimo sto je" ...

Ja cu zvucati banalno ali..

Pitaj telefonom i amlo, ajmo reci, slazi da ti je bed vuci toliki TV do servisa. Lijepa rijec zelezna vrata otvaraju.

cassini sri 3.8.2011 18:05
lu_zer kaže...

ugradio sam novi software sinoć .osim nešto novih gluposti u izborniku, ništa novo!

Svaki tudum primjeti nakon par minuta fleke jer se pojave sa prvom bijelom slikom (npr završetak reklame za vip kad se na bijeloj podlozi redaju ponude mobilnih uređaja) problem je što fleka nije stalna, znaći sad je ima za par sekundi je nema ili je skoro neprimjetna ( sve na bijeloj podlozi) probat ću pogledat neki dvd, na tjuneru (analognom) od videa se također vidi, također i na tuuneru od tv-a i kad gledam analogne i digitalne tv.

ono što sam jučer skinuo za probu nije funkcioniralo , pustim na kompu na bs playeru i nevidi se baš ništa, ( ne kužim možda ima veze jer mi tv nije full hd a čini mi se da taj promo je?!?

jučer sam također ovaj forum (sa izrazitom bjelom podlogom) prikazao na tv-u i fleka je stalno bila uočljiva, zatim sam se sa tom slikom igrao po izborniku tv-a i razlika je samo ta što je fleka nekad bila malo više ili malo manje uočljiva , ali opet bez nekog pravila(jbg)

 

ako je od čišćenja onda bi fleka trebala biti preko cijelog ekrana? nikad baš nisam čistio samo donju polovicu

 imam isti model pa ako ukratko možeš reć što je drugačije sa novim FWom!

 

hvala

 

a s obziorm da ti je TV pod garom, javi se u njihov servis u Sevetama. moj bratić je imo neki problem sa Panasonicom 42PV70 i u servisu mu zamijenili za 42PV 80 {#}

znam da će potrajati bar 3 tjedna ali vrijedi probati jer brzo će izać gara a može ti baš onda crknut ekran (sad se još pati ali radi, no dokle??)

Ary pon 10.10.2016 17:45

Pozdrav
Imam problem sa plazmom SAMSUNG
Svaki put kad je upalim pojacana je do kraja to jest 3 puta vise od max
I svaki put kad je upalim moram je smanjiti i ostane mi na ekranu rebrasti dio kao kod. U postavkama sam sve pokausavao ali ne ide. Sta bi to moglo biti
Unapred hvala

fer-de-lance pon 10.10.2016 17:50
Ary kaže...
Pozdrav
Imam problem sa plazmom SAMSUNG
Svaki put kad je upalim pojacana je do kraja to jest 3 puta vise od max
I svaki put kad je upalim moram je smanjiti i ostane mi na ekranu rebrasti dio kao kod. U postavkama sam sve pokausavao ali ne ide. Sta bi to moglo biti
Unapred hvala

 Ovo za glasnoću ne znam, a ovaj rebrasti dio ti je vjerovatno zbog lošeg spoja flat kabela koji ide s Xr ili Xl ploče na ekran.

Jel ti taj dio stalno stoji na ekranu ili nestane?

Ary pon 10.10.2016 17:54

Pa taj rebrasti dio i jeste od glasnoce, tv inace ide max do 99 a ja kad ga ukljucim on je na 250 pojacan sto inace ne moze. Kad pocnem smanjivati onda se polako pojavljuje ovaj rebrasti dio i sto ja vise smanjujem ovaj rebrasti dio se povecava. Tako svaki put kad ukljucim tv. A taj dio stoji na ekranu . Ako ne smanjim onda nema tog rebrastog ali je tada da poludis koliko je glasno
Hvala

fer-de-lance pon 10.10.2016 18:02
Ary kaže...
Pa taj rebrasti dio i jeste od glasnoce, tv inace ide max do 99 a ja kad ga ukljucim on je na 250 pojacan sto inace ne moze. Kad pocnem smanjivati onda se polako pojavljuje ovaj rebrasti dio i sto ja vise smanjujem ovaj rebrasti dio se povecava. Tako svaki put kad ukljucim tv. A taj dio stoji na ekranu . Ako ne smanjim onda nema tog rebrastog ali je tada da poludis koliko je glasno
Hvala

 Aha, krivo sam ja shvatio pitanje 

Ne bih znao o čemu se radi, ali vjerovatno nešto vezano uz procesor, ali budući da si napisao na drugoj temi da imaši problema s antenskim ulazom, može biti svašta.

Probaj naći u postavkama trset na tvorničke postavke(factory reset) i možda ti to riješi probleme.