Televizori

PC na tv-preko HDMI kabela

Volvox uto 28.2.2012 14:51

Pozdrav, danas sam kupio HDMI kabel dužine 10 m(jer mi je komp u sobi a plazma u boravku). Imam Panasonic Viera televiziju, i ima full hd(1080p). To bi mi isključivo služilo da gledam filmove sa kompa na plazmi, nači spojim taj HDMI kabel na komp i na plazmu i pustim film na kompu gledam.

E sad, kako da namjestim da mi se i na PC-u i na plazmi u isto vrijeme isto događa, jer zasad mi je Monitor primary, i onda samo preko njega mogu gledat, kad stavim plazmu primary onda samo preko nje mogu. Nači ja bi htjeo namjestit da kad ukopčam taj HDMI kabel da mi on automatski prikaže šta se dešava na kompu, da to prikazuje i na monitoru i na plazmi u isto vrijeme. I kako namjestit da mi se zvuk produciran, ili je to već namješteno. Moj pc vam piše pod moj pc:) Hvala na odgovorima.

Volvox uto 28.2.2012 15:11
Tionio kaže...

 moras imat istu rezoluciju na tv-u kako i na monitoru

EDIT: a vidim da imas..
onda ides desni klik-screen resolutions i kliknes tu na duplicate..evo SS  

Monitor mi ima 2048x1152 a tv mi je na 1080p. Nadam se da je tako dobro:) evo sad ću probat pa vam javim dal radi:)

Tionio uto 28.2.2012 15:14

a onda neces moc, odnosno, moc ces, al na monitoru ce ti postavit 1920x1080

EDIT:

David87 kaže...

da li je moguće napravit da mi je na monitoru rezolucija 1280x1024 a na TV-u 1920x1080 u isto vrijeme? To sam pokušavao ali nikak složiti

 NE!

Volvox uto 28.2.2012 15:17

Ma evo kad budem film iso gledat samo cu stavit na duplicate, i onda ce mi na kompu bit losa rezolucija, ali na tv-u se super vidi(upravo pustio immortals u 1080p), i poslje kad film zavrsi vratit na normalnu rezoluciju:))

 

Jedino sad mi se ne čuje zvuk, kako to našaltat, pošto hdmi kabel stavljam u grafičku, a ne vjerujem da ona može zvuk producirat.

David87 uto 28.2.2012 15:19
Tionio kaže...

a onda neces moc, odnosno, moc ces, al na monitoru ce ti postavit 1920x1080

EDIT:

David87 kaže...

da li je moguće napravit da mi je na monitoru rezolucija 1280x1024 a na TV-u 1920x1080 u isto vrijeme? To sam pokušavao ali nikak složiti

 NE!

To je loše {#}

od silne tehnologije koja je danas da nisu tak nešto mogli složiti..

apoteka uto 28.2.2012 15:19
Volvox kaže...

Ma evo kad budem film iso gledat samo cu stavit na duplicate, i onda ce mi na kompu bit losa rezolucija, ali na tv-u se super vidi(upravo pustio immortals u 1080p), i poslje kad film zavrsi vratit na normalnu rezoluciju:))

 

Jedino sad mi se ne čuje zvuk, kako to našaltat?

zvuk ti mora ic preko graficke, namisti u control panelu pod sound devices

ili u programu s kojim pustas

Tionio uto 28.2.2012 15:19

ako na kartici imas HDMI-izlaz, i uboo si direktno u TV ulaz..nebi trebalo bit problema, barem meni kod GTX560 nije bilo...spojio bi i dobio bi zvuk...vidi malo dal si instalirao drivere za grafu. tj. za grafin AUDIO...

EDIT: ako ne uspijes, pogledaj malo u postavkama panasonica, ima opcija da biras izvor zvuka za HDMI koji ti je sastrane (a vjervoatno u njega ubadas) pa mozes birat izmedju analognog i digitalnog, moras odabrat DIGITALNI

Tionio uto 28.2.2012 15:20
David87 kaže...

To je loše {#}

od silne tehnologije koja je danas da nisu tak nešto mogli složiti..

 pa na koju foru bis ti duplicirao nešto što nije jednako?
dakle, 2 razlicite rezolucije, pa da ih dupliciras! KAKO?

David87 uto 28.2.2012 15:20
apoteka kaže...
David87 kaže...

da li je moguće napravit da mi je na monitoru rezolucija 1280x1024 a na TV-u 1920x1080 u isto vrijeme? To sam pokušavao ali nikak složiti

moze ako prosiris desktop

 

ne ja bi htio normalan prikaz da radi istodobno samo druge rezolucije!

 

monitor mi je spojen dvi kablom, a TV HDMI-om

David87 uto 28.2.2012 15:21
Tionio kaže...
David87 kaže...

To je loše {#}

od silne tehnologije koja je danas da nisu tak nešto mogli složiti..

 pa na koju foru bis ti duplicirao nešto što nije jednako?
dakle, 2 razlicite rezolucije, pa da ih dupliciras! KAKO?

pa ja nebi duplicirao, u tom je fora, nego da ima postavka kakva ili program koji to može napraviti

apoteka uto 28.2.2012 15:24
David87 kaže...
Tionio kaže...
David87 kaže...

To je loše {#}

od silne tehnologije koja je danas da nisu tak nešto mogli složiti..

 pa na koju foru bis ti duplicirao nešto što nije jednako?
dakle, 2 razlicite rezolucije, pa da ih dupliciras! KAKO?

pa ja nebi duplicirao, u tom je fora, nego da ima postavka kakva ili program koji to može napraviti

onda bi trebalo raditi samo da prosiris dektop na dva monitora

na jednom bude taskbar, ikone

na drugom samo wallpaper i bez problema mices mis, prozore izmedu monitora

iako su drukcije rezolucije

cak mozes na jednom imati full screen, dok na drugom radis s prozorima

 

pogledaj sliku u 2. postu

Tionio uto 28.2.2012 15:25
David87 kaže...

pa kak, sve sam isprobao u Amd Vision Engine Control Centru

Može neka uputa? {#}

 pogle onaj moj gore screenšut..samo odaberes umjesto duplicate, EXTEND displays

nikakav amd vižon enđn blabla 

David87 uto 28.2.2012 15:39
Tionio kaže...
David87 kaže...

pa kak, sve sam isprobao u Amd Vision Engine Control Centru

Može neka uputa? {#}

 pogle onaj moj gore screenšut..samo odaberes umjesto duplicate, EXTEND displays

nikakav amd vižon enđn blabla 

pa to sam i napravio samo nevidim skoro ništa na TVu, samo centar backgrounda i niš više...

apoteka uto 28.2.2012 16:31
David87 kaže...
Tionio kaže...
David87 kaže...

pa kak, sve sam isprobao u Amd Vision Engine Control Centru

Može neka uputa? {#}

 pogle onaj moj gore screenšut..samo odaberes umjesto duplicate, EXTEND displays

nikakav amd vižon enđn blabla 

pa to sam i napravio samo nevidim skoro ništa na TVu, samo centar backgrounda i niš više...

pa jasno, sve je ostalo na primarnome

probaj maknit mis preko ruba, ili neki prozor

psihoroba čet 11.10.2012 14:39

kako da razvucem sliku na tv preko citavog ekrana?
monitor je samsung 931bf (19") 1280x1024 a lcd je samsung LE22c350 (1366x768) spajam se preko hdmi kabla... poz

edit : a i zvuk je problem kad gledam bs player nemam zvuka a kad pustim muziku preko yt sve radi normalno wtf??? 

spasitelj ned 27.1.2013 13:58

Pozdrav.
Imam problem. Čini mi se da mi je pc malo zbunjen, zamijenio mi je tv i monitor. Kako bih mogao vratiti da mi monitor bude glavni? Šta go sam probao ne pomaže. Da li je problem u tome što mi je tv bio uključen u pc dok sam instalirao windowse? Proba sam i deinstalirati n vidia drivere i ponovo instalirati dok je tv ugašen ali ne pomaže. Htio bih da na tvu mogu gledati film sa pc-a dok se na pc-u istovremeno može nešto drugo raditi. Ali eto kao što rekoh sve mi je obratno.