Televizori

Non-smart TV od oko 65"

mateo pon 18.12.2023 10:01

Pozdrav, 

 

Tražim TV za veliku prostoriju, pa mi treba veličina 65" ili veća.

Nigdje ne mogu pronaći obični TV, bez Androida, Tizena WebOS-a itd. 

 

Postoji li još na tržištu veliki TV bez modernih featura. Neki koji radi ono što TV treba radit - prikazuje sliku i ništa više?

 

Stvarno ne želim da mi TV ima OS, za takve funkcije koristim Android box. 

Znam da mogu ignorirati smart funkcije TV-a i koristiti svoj TV box, ali svejedno.

 

Hvala

 

 

dax-lax pon 18.12.2023 10:22
mateo kaže...

Pozdrav, 

 

Tražim TV za veliku prostoriju, pa mi treba veličina 65" ili veća.

Nigdje ne mogu pronaći obični TV, bez Androida, Tizena WebOS-a itd. 

 

Postoji li još na tržištu veliki TV bez modernih featura. Neki koji radi ono što TV treba radit - prikazuje sliku i ništa više?

 

Stvarno ne želim da mi TV ima OS, za takve funkcije koristim Android box. 

Znam da mogu ignorirati smart funkcije TV-a i koristiti svoj TV box, ali svejedno.

 

Hvala

 

 

 Stavi se u poziciju proizvođača i sve će ti biti jasno. 

gpd pon 18.12.2023 15:41

Ima ali nečeš ih naći pod TV rubrikom nego ekrani.

 

To su ekrani/monitori (kao ekrani kod PC-a). imaju svoju cijenu i koriste se u poslovnim primjenama.

 

I oni imaju OS ili nekakav firmware.

 

Ako želiš čisti LCD display, to je ustvari naj jeftinije, kupiš ga u tvornici, od koje kupuju i drugi proizvođaći, pa uradi sam.

 Možda ćeš ih morati kupiti na veliko i kao tvrtka, Šala.

 

 

 

Vavoom pon 18.12.2023 21:17
Marko :D kaže...

"Glupi" televizori se više ne proizvode. Jedino što možeš je pronaći neki stari TV na Njuškalu i na njega spojiti prijemnik. Ili kupiti Smart TV, nikad ga spojit na internet i imaš "glup" TV.

  Zapravo, ne proizvode se u većim dijagonalama i niko više od renomiranih brandova ih ne izbacuje na tržište...

 

 Kolega Mateo, nemaš nikakvog izbora osim baciti 1000+€ na neki profi 4K monitor ak oćeš nešto novo, npr. LG UM3, jedino ne znam kakva se gara dobija uz njih, ak dobiješ 5 god. onda si miran šta se tiče popravki...

Marko :D pon 18.12.2023 21:37

Problem kod monitora je što su to monitori, ne televizori. Dakle, nema zvučnike, nema utor za antenu ia ima i veći trošak jer to sve mora kupiti. Btw taj LG ako se ne varam, isto ima LG softver gore, pa se tehnički radi o pametnom monitoru iliti reklamnom ekranu.

TibzzX pon 18.12.2023 21:50
60nine kaže...
TibzzX kaže...

Koje su ovo brije, ako ne želiš koristiti ikakav smart feature na TV si spojiš DVBT prijamnik i to je to.

 

ni to ne treba kad ga svi imaju ugrađen već neko vrijeme

 Znam da imaju, ali ako koristi vanjski onda dobiva iskustvo tipičnog "glupog" televizora. Uopće ne mora imat interakciju s glavnim OS-om.

overhaul pon 18.12.2023 22:28

Prevelike dimenzije tražiš da bi bio bez tih opcija danas. Jedina mogućnost je, kao što su neki ovdje rekli, da nekako dođeš do reklamnog panela kakve ugrađuju po stanicama i shopping centrima. 
No koliko ja vidim, za to junaci traže veći novac od generičkog TV kineza. https://led-display.hr/sportski-led-ekrani/ https://gpu.com.hr/kategorija-proizvoda/potrosacka-elektronika/televizori-i-oprema/televizori/
Možda da pogledaš za tv projektore?