Hyperion pet 12.3.2010 15:38

Ja bi zbog elektre uzeo LCD-a.

 

Mislim da će i moji starci kupovat telku uskoro, do 10mj. ove godine kada ukidaju analogni ćemo vjerovatno kupit.

 

Baš malo gledam televizore i mislim da ce ovaj "panasonic g20" najbolje sjesti,a past će mu cijena s vremenom.

goozoigz pet 12.3.2010 16:45

Najbolje ti je uzet Panasonic P42G20, jednostavno televizija ima sve.  4 x HDMI, 2 x Scart, 2 x USB, reproducita divxe bez problema, ugrađen snimač tako da možeš na usb stick ili hdd snimit sve s televizije, spojit se na net (youtube), ima opciju da na jedan usb priključak spojiš wirelles i bežično se spojiš na internet. Kontrast 5.000 000 : 1.

Sigurno ćeš bit prezadovoljan sa njom.

goozoigz pet 12.3.2010 17:38

Ma nemože se mjerit uopće. Ipak kupuješ tv za sebe koju ne misliš mijenjat tako brzo. LG ima 2ms, a Plazma 0,001ms, LG 80 000:1, Plazma 2 000 000:1.

Čak nepiše koliko Hz ima, mislim da LG ima 50Hz, Panasonic G20 600Hz

Bez ikakvog razmišljanja G20

dado8 pet 12.3.2010 18:16

Otvorili ste temu koja je potencijalno vece ratiste Trolova od one epske ATI Vs NvidiaSmijeh

 

BTW za telku tj. za gledanje filmova i televizije - svakako PLAZMA dok za kompjutorski i konzolaski ekran LCD.

Ne da mi se objasnjavat zasto ali je takoNamigiva

Dakako da jedni i drugi se mogu posluzit i za drugo ali tamo nisu najbolje rjesenje.

almapalma uto 16.3.2010 08:48

Molim vas, ako mi netko može nešto reći o lcd tv philips 37 pfl5604h?

Mislim ga kupiti, jer mi se taj model i dizajn čini skroz ok, a nisam baš upoznata s preferencama potrebnim kod kupovine lcd tv-a..

 

Hvala!Osmijeh

 

 

dado8 uto 16.3.2010 09:02
almapalma kaže...

Molim vas, ako mi netko može nešto reći o lcd tv philips 37 pfl5604h?

Mislim ga kupiti, jer mi se taj model i dizajn čini skroz ok, a nisam baš upoznata s preferencama potrebnim kod kupovine lcd tv-a..

 

Hvala!Osmijeh

 

 

koliko sam ja upoznat za sve te 37" televizor lcd-e (sony, philipsa, lg...) panele na nasem trzistu proizvodi AU Optronics - znaci smece na kvadrat kojeg bi ja izbjegavao u sirokom luku

dado8 uto 16.3.2010 09:37
almapalma kaže...

I da...morao bi biti 37", nikako ne veći...

ako vec ne moze veci ili manji onda plazma i to ovaj pajo 37X10Y iako nije full hd po kvalitete slike kod filmova i naseg dvb-t(max tv) sisa onog philipsa 100%

ako mislis spojit na njega komp zbog surfanja igranja onda trazi nesto drugo

almapalma uto 16.3.2010 12:58

A Samsung le37b530?

Nisam ni pomišljala da bi ovo mogla biti ovakva neizvjesna putešestvija..

plasma versus lcd je ludo!!Nevinašce

 

Hvala još jednom na preporukama, ali ovi moji doma ne prihvaćaju panasonic plasmu..Šutim

 

 

makopos uto 16.3.2010 16:07
Cvjetko kaže...

Lcd brzo napreduje i mislio sam da ce bit bolji od plazme jer se plazma prestala proizvodit no eto proizvodjaci su opet krenuli u proizvodnju novih 3d plazmi koji imaju puno bolju kvalitetu od lcda.

Gdje si ti čuo da se plazma ekrani više ne proizvode ? Panasonic je prije koji mjesec otvorio do sada najveću tvornicu plazma ekrana na svijetu, ako su je tek sada otvorili onda sigurno je ne misle zatvoriti sutra ili prekosutra.

 

Ako se kupuje od Panasonica onda je izbor obavezno plazma ekran, burnin efekte zaboravite imam prvu plazmu od Panasonica i nikad se nista nije dogodilo s njom. Ako se kupuje od neke druge kompanije onda moze ici na LCD.

Ali ako se ima novaca nekih 10-12 tisuca kuna onda neka Panasonic 42'' plazma nema bolje od toga u tom rangu danas.

makopos uto 16.3.2010 16:13
dado8 kaže...

nabroji mi dvije stvari(osim ms) koje su kod lcd bolje nego kod dobre plazme

 

Igram igre na xbox360 i ne vidim nikakav problem u odzivu, igre se vrte i više nego odlično.

 

Xanzzu kaže...

  Nemaš burn-in-a , manje troše.

 

To ti je kad kupuješ noname plazme. Kupi Panasonic plazmu pa ćeš onda vidjet razliku, ja nisam imao pojma o plazmi prije 5 godina i bez obzira na to neznanje burnin efekt se nikad nije dogodio.

 

goozoigz kaže...

Lipo reci starom da će mu sve utakmice na lcd-u trzat, a majki reci da će joj svi na sapunici izgledat debelo. Kod panasonica aspect ''just'' daje normalnu sliku, tj. ne deblja.

Tako je, "Just" je zakon za sve non-HD materijale koje gledam, nije ni Auto Panasonic opcija loša...

blackalbum uto 16.3.2010 19:03
dado8 kaže...
almapalma kaže...

Molim vas, ako mi netko može nešto reći o lcd tv philips 37 pfl5604h?

Mislim ga kupiti, jer mi se taj model i dizajn čini skroz ok, a nisam baš upoznata s preferencama potrebnim kod kupovine lcd tv-a..

 

Hvala!Osmijeh

 

 

koliko sam ja upoznat za sve te 37" televizor lcd-e (sony, philipsa, lg...) panele na nasem trzistu proizvodi AU Optronics - znaci smece na kvadrat kojeg bi ja izbjegavao u sirokom luku

kako možeš napisati da su ti televizori smeće na kvadrat ,ja imam philips od 32 inča i radi bez greške,po tvom bi trebalo dati 2 keka eura za običan televizor,doma imaš vjerovatno neku krntiju a tu na forum pišeš gluposti

Cvjetko uto 16.3.2010 19:10
makopos kaže...
Cvjetko kaže...

Lcd brzo napreduje i mislio sam da ce bit bolji od plazme jer se plazma prestala proizvodit no eto proizvodjaci su opet krenuli u proizvodnju novih 3d plazmi koji imaju puno bolju kvalitetu od lcda.

Gdje si ti čuo da se plazma ekrani više ne proizvode ? Panasonic je prije koji mjesec otvorio do sada najveću tvornicu plazma ekrana na svijetu, ako su je tek sada otvorili onda sigurno je ne misle zatvoriti sutra ili prekosutra.

 

Ako se kupuje od Panasonica onda je izbor obavezno plazma ekran, burnin efekte zaboravite imam prvu plazmu od Panasonica i nikad se nista nije dogodilo s njom. Ako se kupuje od neke druge kompanije onda moze ici na LCD.

Ali ako se ima novaca nekih 10-12 tisuca kuna onda neka Panasonic 42'' plazma nema bolje od toga u tom rangu danas.

Pa dobro nisu se prestali proizvodit ali proizvodnja se dosta smanjila jer je lcd postajao standard  zbog male potrošnje i jer imaju puno prostora za napredak no eto sad ove nove plazme koje su izašle nude dosta  bolje performanse od lcd-a i manje troše od starijih modela tako da će borba još dugo trajat.

dado8 uto 16.3.2010 19:19
blackalbum kaže...
dado8 kaže...
almapalma kaže...

Molim vas, ako mi netko može nešto reći o lcd tv philips 37 pfl5604h?

Mislim ga kupiti, jer mi se taj model i dizajn čini skroz ok, a nisam baš upoznata s preferencama potrebnim kod kupovine lcd tv-a..

 

Hvala!Osmijeh

 

 

koliko sam ja upoznat za sve te 37" televizor lcd-e (sony, philipsa, lg...) panele na nasem trzistu proizvodi AU Optronics - znaci smece na kvadrat kojeg bi ja izbjegavao u sirokom luku

kako možeš napisati da su ti televizori smeće na kvadrat ,ja imam philips od 32 inča i radi bez greške,po tvom bi trebalo dati 2 keka eura za običan televizor,doma imaš vjerovatno neku krntiju a tu na forum pišeš gluposti

CITAJ STA PISEM:  u u vise manje sve lcd televizore od 37" (tvoj je 32") na nasem trzistu ugradjuju se samo AU Optronics-ovi paneli tj tesko tajvansko smece

 

Doma imam paju 42X10Y(jeftiniji a prakticki bolji za gledanje maxtv i 720p filmova od bilo kojeg lcd telvizora) dok sam u Zagrebu samo na meni dovoljnom 22 Lcd

Dati manje za bolje nije ludost vec dokaz inteligencije a moroni poput tebe mogu tvrdit sta hoce

 

Hyperion uto 16.3.2010 20:11

Jel ima tko kakvu preporuku zaaa 42" full HD televizor koji bi služio bi služio za : gledanje HD filmova, igranje (preko hdmi-a/dvi-a spojen na comp no nije mi to tako prioritet jer već imam samsunga T220 koji mi je dobar za igranje i sigurno bolji od bilokojeg televizora) i gledanje TV-a (digitalni signal ofc).

 

To su mi 3 primarne stvari,a u biti to i je all in one takorečeno, cijena do 6500kn.

 

Plazma ili LCD tak svejedno sam da ima odziv manji od 20ms i bar 100-200Hz te usb ulaz za npr. usb stick na kojemu su fotografije, neki film itd.

 

 

Ja sam mislio LG 42LH5000 - 200Hz, dobar odziv, 42", LCD, Full HD, usb ulaz, review-ovi vele da spada među best buy i košta 6000kn.

 

Pošto neuzimam odmah dali se isplati čekat da ovome G20 panasonicu padne cijena, valjda će tamo oko 10-12. mj. past (božićne akcije, prelazak na digitalni signal itd.)?

 

 

AU optronics nema šrot matrice nego su prosječne nisu dobro kao origigi samsung ili tako nešto. To znam jer samsung T220 ima 3-4 vrste matrica na tržištu, samsungova (super slika i ja ju imam), AU optronics (vele malo vuče na plavu,ali dobra je slika), i neke kineske koje su ispodrprosječne.